Aludarių taurės aptarimas

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Linas »

prisidedu prie padėkos ir liaupsinimų organizatoriams. Tikrai puikiai suorganizuotas renginys. Šaunuoliai! Labai linksmai ir turiningai praleidom laiką.
Taip pat norėčiau pritarti Regiui ir West'ui, kurie iškėlė problemą dėl persigazavusių ar su infekcija butelių. Aišku bendrai paėmus reiktų alų virti taurei atsakingai, o ne eiti į rūsį ir rinkti ką čia duoti. Tačiau tikrai manau, kad jeigu alus yra nekoks jis neturėtų būti vertinamas, o ragaujamas kitas. Jeigu kito alaus butelio nėra, tada jau aludario problema :)

Jeigu vadovausimės šia taisykle konkursas bus tik konkurencingesnis. Ir rezultatai atspindės labiau realią situaciją. Dabar kai vertiname blogą alų, praktiškai jį galima traktuoti kaip eliminuojamą iš konkurso.

Šis mano pamąstymas yra iš konkrečių atvejų. Šviesus mano lageris finale surinko 238 taškus iš 500 galimų t.y. 4,7 balai iš 10 , o tamsus lageris (maišo salyklo pirma vieta 9,07 balai iš 10) taurėje surinko tik 293/500 t.y. 5,86 iš 10. Pirma mintis buvo kaip apskritai toks alus galėjo patekti į finalą :)

Taip, kad aš už naujo butelio atidarymą pasitaikius infekciniam alui.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Linai, kategorijose tavo alus gavo žymiai aukštesnius balus. Šiandien vakare paskelbsiu kategorijų prizininkų rezultatus, bus galima pasitikrinti.
O šiaip atrinkimo į finalą procedūrą reikia šiek tiek tobulinti. Šiemet buvo padaryta taip:

1. į finalą pakliuvo visi kategorijų nugalėtojai išskyrus kvietinius elius, kur kategorijos teisėjai nusprendė, kad nėra alaus, kuris būtų vertas finalo.

2. į finalą pakliuvo antros didžiausių kategorijų, t.y. šviesių elių ir ipų, vietos, kadangi jų balai irgi buvo labai aukšti.

3. dar du alus atrinkau aš pats asmeniškai ir tai buvo alūs, kurie kategorijose gavo vienodai balų su nugalėtoju, bet kategorijos teisėjai paskyrė pirmą vietą ne jiems (tai verta atskiros diskusijos). Tarp kitko, finalo teisėjų nuomonė dėl šių alų sutapo su kategorijų teisėjų nuomone, t.y. finale nugalėtojai gavo aukštesnius balus, negu tie, kuriems buvo skirta 2-a vieta.

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė audryla »

...mano galva tiek pergazavimas, tiek infekcija yra technologinio proceso pažeidimas/nesilaikymas, taip sakant fail'as.

Ar atleisti tokį fail'ą? Nežinau... manau, kad bent jau finale neturėtų būti alaus su fail'u. O jei jau toks yra, tai vertint atitinkamai...

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Linas »

paprasčiausiai reikia apspręsti ar norima, kad būtų daugiau konkurencijos, ar kad daugiau eliminuotų :)

Kol yra tik apie 70 alų taurėje aš už konkurencingumą, kai jau bus 200 manau reikia pereiti prie eliminavimo.

O kad tai yra technologinė problema tikrai sutinku. Ir 2014 taurei virsiu specialiai taurei, pirmos kartos mielės ir t.t., o neduosiu tai ką turiu rūsyje.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Norima, kad būtų kuo daugiau ir kuo geresnės kokybės alaus :) Eliminavimo nereikia, bet teisėjai vertins pagal tai, ką ragauja.
Šiek tiek apie alaus laikymo sąlygas. Alus į degustacijos vietą buvo atvežtas trečiadienį. Nuo perdavimo mums iki transportavimo į vietą buvo saugojamas kambario temperatūroje. Tai galėjo turėti įtakos labiau pažeidžiamam alui. Kitais metais į tai atsižvelgsime. Ieškosime vėsesnės vietos tarpiniam sandėliavimui.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Regis »

@audryla: nebūk heiteris ;) Tai nėra dviračio išradinėjimas - "kito butelio" atidarymas esant defektui yra normali ir populiari daugumos pasaulio alaus čempionatų praktika. Sesijos vyr. teisėjui pasiūlius ir likusiems teisėjams pritarus prašoma kito to paties numerio butelio.

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė null »

Sveiki,

prisidedu prie sveikinimų organizatoriams, nugalėtojams ir dalyviams. Taipogi dideliai malonu buvo sulaukti svečių iš kitų Lietuvos miestų, su kuriais tikrai buvo malonu pabendraut. Mano nuomone, norėtusi kažkokio rimtesnio after party, kuriame nevaržomai galėtų pabendrauti čempionato dalyviai ir svečiai. Gal išsispręstų problema, kur dėti likusį alų:).

Kadangi gyveni ir mokaisi turiu ir aš savo pastebėjimų.
1. Sutinku su Gyčio mintimis, jog tara turi būti vienoda, netgi kamšteliai turėtų būti vienodi: Į finalą pateiktas alus 1 litro taroje, pateko jau nugerta pusbonkė, kurio skonis, karbonizacija ir išvaizda kiek skyrėsi nuo nepradaryto litro butelyje. Taipogi, kadangi mūsų bendruomenė mažutė ir daugelį pažįsti asmeniškai butelių apipavidalinimas išduoda aludarį. Buvo vaškuotu swing toperių buteliai, įvairių prekinių ženklų nestandartinių butelių, kurie gali gali būti interpretuojami kaip tam tikra markiruotė.
2. Sugedęs alus. Reiktų aiškių instrukcijų kaip vertinti tokį alų, kurio vienas butelys sugedęs kitas ne. Pirma, kadangi stengiesi nemaišyti teisėjams ir nepuoli rėkti, kad alus sugedęs pradedi vertinti tai kas pateikta. Finale aišku kelia abejonių ar toks alus gali pasiekti finalą, tačiau kategorijų lygmenyje tai gali interpretuoti kaip faktą. Tad turėtų būti pilstytojai, kurie nusprendžia ar diskvalifikuoti alų, ar pateikti teisėjams.
3. Klausimas ar vertinti alaus atitikimą kategorijai.

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė audryla »

@Regis
Mes pakankamai aršiai ( heiteriškai :-) )kritikuojam didžiuosius aludarius ir visą pramoninį alų. Neatleidžiam jokių fail'ų. Gal būkim tokie pat kritiški ir sau... Tiek ir tėr to mano heiteriškumo šiuo klausimu :-)

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Rimtas afterparty būtų super :) Bet kalbantis su patalpų savininkais mes nežinome ką jiems atsakyti į klausimą "kiek žmonių ateis?".
1. Taros reikalai. Gal būt Simono pastaba dėl 1 litro butelių įtikins aludarius teikti alų standartiniuose 0,5 litro buteliuose.
2. Sugedęs alus. Mane domina tik vienas aspektas - alaus kiekis/logistika. Ar naujo butelio atidarymas reiškia, kad reikia pateikti daugiau alaus, tarkime 2,5 litro? Nepateikus "rezervinio" alaus, jo paskui gali pritrūkti finalui.
3. Atitikimas kategorijai. Kalbant AT2013 terminais, tai turbūt atitikimas atviro alaus (BJCP) stiliui. Tvirtai manau, kad bent jau AT renginiuose reikia atsisakyti BJCP stilių/kategorijų ir juos pakeisti savais, daug paprastesniais ar tiesiog praktiškais kategorijų aprašymais. Visų pirma alus. Reikia vertinti alų neatsižvelgiant į jo stilių. Svarbu tik tinkamai sugrupuoti, kad kategorijose nebūtų lyginamas imperinis stautas su kreminiu eliu.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Pratęsiant kalbą apie kategorijas ir stilius. Šiek tiek kalbėjausi šia tema su Phil'u ir Anna. Phil'as pavadino AT2013 kategorijas "quite reasonable".
Šiuo metu galvoju, kad AT2013 kategorijas dar galima būtų paskaidyti pagal abv parametrą, jeigu į jas būtų pateikta daugiau alaus. Tarp 5% abv ir 9% abv alaus yra nemažas skirtumas net toje pačioje kategorijoje. Taip pat kai kuriose kategorijose įvesti papildomų parametrų, tarkime šviesaus elio kategorijoje neturėtų būtų ipų, nepaisant to, kad tai irgi šviesusis elis.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Regis »

Dėl alaus perpilymo prieš pilstant - nebūtinai tai turi būti asočiai. Yra vienkartinių plastikinių 0,5L talpos (o gal ir didesnių) indų, kurių pirkimą galima įtraukti kaip ir degustavimo bokaliukų.

Dėl kategorijų: jei yra mintis "sutraukti" kategorijas - tą reiktų aiškiai padaryti artimiausiu metu, kad ateityje nekiltų priekaištų "kodėl čia dabar taip". Tiesiog įspėti dalyvius iš anksto.

Man patiko "maišas salyklo" idėja: nuo pat pradžių buvo aiškiai pasakyta - dvi kategorijos, kurios savyje apima šias ir kitas kategorijas.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Ok, dėl perpylimo reikia daugiau nuomonių. Man ameniškai reikėtų pačiam išbandyti kaip tai įtakoja alų, kad galėčiau apsispręsti. Šiuo metu neturiu nuomonės.
Kategorijos. Diskutuokime. Manau, kad dar turime porą mėnesių kažką nuspręsti dėl AT2014 kategorijų. Paruošiu pradinį pasiūlymą ir paskelbsiu atskiroje temoje.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė west »

dėl perpylimo/pylimo manau yra 3 įmanomi var.
1. visą alų pila vienas tas pats žmogus. jis atidaro butelį ir pilą keisdamas stiklinaites neatversdamas butelio atgal.
2. visas alus supilamas į didesnę talpą (ale ąsotelį, ale vienkartinį. ir iš ten jau pasipilsto kaip kas nori.
3. alus supilamas į vieną tarkim 0,5 l vienkartinį ir teisėjai ragauja iš vieno
aš būčiau už 2 arba 3 (man asmeniškai dzin bet gali 3čias daug kam dėl higienos užkliūt) nes 1mu atveju butelio pradžia ir galas skiriasi, o jei dar tai darai atlenkdamas butelį atgal po kiekvienos stiklinaitės tai smarkiai skiriasi.

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė null »

Sambariuose 2011 metais buvo daroma kaip @west aprašytame 1 variante. Taipogi ant stiklinės reiktų markeriu užrašyti vertinamo alaus ID.

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 2011-06-07, 10:49

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Dainius »

Visų pirma nenorėkim čia pat per pora dienų išspręst visų klausimų. Reikia diskusijų, pažiūrėkim kaip kitur sprendžiami iš esmės tie patys klausimai, ir tada bus sprendimai. O kad daugelis sąlygų bus žinomos anksčiau nei šiemet aišku tiktai į naudą.

Trumpai dėl nagrinėjamų temų:
1. Dėl temperatūrų. Šiemet kaip ir Gytis minėjo, alų buvo galima laikyti tik šaldytuvuose, pernai - rūsio temperatūros pats tas ragauti. Bene labiausiai nervinantis dalykas buvo "ledo šaltumo" alus :) Paskui pamažėle apšilo iki rekomenduojamos. Tai nesunkiai išsprendžiama, kad ir išimant prieš tam tikrą laiką iš šaldytuvo.
2. Dėl "ąsotėliu" esu skeptiškas. Bent jau mūsų keturių žmonių stalui, 0,5 l alų dar gana nemažai likdavo po degustacijos, o pilstyti vien dėl to, kad gal kažkam gali patekt mielių? Ir ką, praplaut dar reiks? Laikausi paprastumo principo, ar visos pastangos vertos abejotinos "mieliškumo faktoriaus? Nemanau.
3. Juokinga pastaba dėl surūgusio alaus pakeitimo kitu. Pirma, kieno sąskaita? Finalo alaus, ar dar papildomo butelio?

Antra, man neįdomu dėl ko jis nurūgštėjęs, tai pasak Audrylos, tiesiog fail'as. Taškas. Taigi jokių pakeitimų, vertinimas atitinkamas. Užtai ir reikia stengtis tinkamai paruošti alų.

Galbūt ir taikoma tokia praktika, kaip Regis minėjo, bet čia ne pasaulio čempionatas :)

Alaus laikymas iki konkurso atskiras klausimas, aš priekaištų neturiu. Turbūt yra ir galima ką patobulinti - rašykit.
4. Taros suvienodinimas. Yra logikos, bet ar tikslas vertos tokios kainos? Užtektų eliminuoti litrinę tarą, tarkim standartas puslitris, ir to užtenka. Dėl mažesnės 0,33 taros tvirtos nuomonės neturiu, galbūt verta padaryti išimčių.

Man užtenka 0,5 l - šiemet tokioj taroj ir pateikiau.
5. Dėl kategorijų/grupavimo tai čia atskira tema. Tiktai bet kokiu atveju turi būt tam tikri kriterijai, nes kitu atveju labai padidėja pernelyg laisvo vetinimo rizika, stiliai vistiek įstato į vėžes. Ši problema pagal mane kone visur ta pati.
O bendrai norėtųs paminėt, kad pasauly lygybės nebuvo ir nebus :) Ir pergyventi kad vienam mažiau, kitam daugiau mielių pateko? Nepaskęskim smulkmenose! :)

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Dainiau, diskusija karštomis pėdomis labai naudinga. Paskui daug kas pasimirš.
Linkstu prie west-2)/Regio varianto.
Tara. Su 1 litro buteliais logistinių problemų buvo mažiau, negu pernai. Todėl nebesu taip griežtai nusiteikęs prieš. Bet vis tik geriau jų nebūtų. Papildomų apribojimų 0,5 litro buteliams, be tų kurie jau yra (70 mm plotis, 270 mm aukštis), nereikia. Dėl kamštelių irgi manau, kad ne, nes neturiu pagrindo nepasitikėti nei vieno teisėjo nešališkumu ir objektyvumu.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

@Maistra

Dėl alaus saugojimo iki taurės. Kažkaip netikėta kaitra truputį sumaišė kortas. Bet tai taisytina vieta, nėra ką ir kalbėti.

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė gvolkas »

Prisidedu prie sveikinimų organizatoriams. Pagal galimybes, renginys organizuotas puikiai ir sklandžiai. Didelė padėka Gyčiui, kuris labai energingai koordinavo visą renginį. Man labai džiugu, kad bendruomenėje turim tokių žmonių. Tokie pavyzdžiai skatina galvoti, kuo pats ateityje galiu prisidėti prie panašių renginių organizavimo.

Žinoma, labai pradžiugino toks aukštas mano alaus įvertinimas. Tikrai nesitikėjau nieko panašaus. Likti pirmam kategorijoje ir trečiam finale yra didelis įvertinimas tokiam šviežiam aludariui kaip aš.

Gal ir nerasiu pritarimo, tačiau pasidalinsiu savo mintimis apie tai, kas užkliuvo. Organizatoriai čia tikrai nekalti, čia labiau asmeninio sąmoningumo reikalas, tačiau kai kurie atsakančiai užragavę kolegos, mano galva, tikrai nedarė visiems garbės savo garsiom replikom bei šūkavimais. Tiesiog manau, jog renginyje, kuris iš esmės prisideda prie bendruomenės populiarinimo ir alaus vartojimo kultūros puoselėjimo, toks elgesys nėra tinkamas. Vienas dalykas, jei būtume kažkokioje atskiroje erdvėje, kitas - kai esame tarp kitų baro klientų, kurie gana smalsiai stebi mus ir apdovanojimų skelbimą.

Bendrai, renginys labai vykęs ir reikalingas. Dar kartą ačiū organizatorių komandai.

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė audryla »

@Maistra

O kaip elgtumeis, jei vertinant finale dviejuose iš trijų butelių yra geras alus, o Tu gauni ragaut iš trečio ir kaip tyčią prarūgusį?

Vartotojo avataras
AJ
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 2013-01-02, 22:15

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė AJ »

@gvolkas
Užragavus alaus, ir dar tokioj mažoj patalpoj sunku tikėtis ramaus bendravimo kaip bohemoj pokalbių prie vyno. Žmonės iš visos Lietuvos suvažiuoja pabendraut, natūralu kad emocijos liejasi. Jei toliau augsim tokiais tempais, manau aktualu ieškot didesnių patalpų, kad teisėjai galėtų ramiai vertint, na o dalyviai ir šiaip aludariai bendraut nevaržomai.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

@AJ

Šalia buvo didžioji salė, kuri dienos metu buvo beveik tuščia.
Galima rasti tų patalpų, jeigu bent apytiksliai žinotume kiek žmonių bus ir kiek šeimininkai gali tikėtis užsidirbti. Įsivaizduok, kad tu turi restoraną. Ar užleistum visai dienai nemokamai kompaniją, kuri iš tavęs nieko nenupirks? Alaus namai už tą klubo salę, kur vyko degustacijos, nei cento nepaėmė. Kitais metais, jeigu darysime Alaus namuose, į degustacijų salę žiūrovų neleisime. Tik vykstančių sesijų teisėjai ir pagalbinis personalas.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Regis »

Dėl alaus keitimo esant ydai - žinoma, galime elgtis kaip tinkami: galima nurašyt kaip fail'ą, galima - prašyti kito butelio.

Vertinant IPA's buvo neužsigazavusio alaus. Butelio problema, kamštelio, alaus? Sunku pasakyti. Aš tiesiog išsakiau savo mintis ir jos nėra absoliučiai teisingos. Tiesiog teikiau idėjas.

Dėl klausimo "kieno sąskaita bus alus" - aš skaičiuoju taip: pateikiami du litrai 0,5L taroje. Pirmame vertinime užtenka 5 teisėjų. Pirmas butelis nepatiko - atidaromas antras. Jei su antru blogai - alus nurašomas.

Finalui turi užtekti 10 teisėjų - net konstituciniam teismui tiek nereikia, o sprendžia kur kas svarbesnius klausimus nei tas, kieno alus bus apdovanotas taure. 10 teisėjų litro alaus turėtų užtekti.

Ir pasikartosiu: tai ne nurodymas, o tik mano idėja. Nespardykit labai :)

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė audryla »

...kol neužsimiršo...

Neturėjau jokios nuomonės apie pateikiamą tarą. Ta diskusija apie tarą, kuri vyko iki konkurso, man atrodė nesuprantama ir gal net kiek juokinga (sorry jei ką...). Bet po vertinimo finale, 100 % palaikau 0.5 litro taros būtinumą! Tikrai ne kas gauti vertinti jau "nugertą" butelį :-)

Aišku visai kitas dalykas, kai jokio finalo nėra, kai viskas sprendžiasi viename rate... tada belieka gal tik patogumo klausimas.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Regi, taigi niekas nespardo, tik išsako savo nuomonę.

5 teisėjai kategorijoje ir 10 finale skamba gerai. AT2013 praktika parodė, kad 5 teisėjams 0,5 litro tikrai užtenka. Tokiu atveju vienas 0,5 ltr butelis būtų atsarginis, o neprireikus, būtų sunaudotas afterpartijoje. Gal ir gerai.

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 2011-06-07, 10:49

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Dainius »

Nesu tikras dėl 0,5 litro penkiem teisėjam, po nepilnus 100 ml gaunasi atmetus nuosėdas, na galbūt ir nieko jei yra atsarginis :)

Dėl visiško išvaizdos suvienodinimo irgi nėra reikalo, sukeltų daug nepatogumų, be to ir tokiu atveju liktų aludario "štampas". Kiekvienas žiūri kitaip, bet aš visai negalvoju ir nenoriu žinot kieno tas alaus, nebent jau būni ragavęs ir atpažįsti, bet vistiek nekreipi dėmesio.

Regi, va šitas pasiūlymas dėl antro atidarymo visai neblogas. Žiūrint kokį formatą pasirenki, užtai reikia žiūrėti platesniam kontekste.

O ta IPA nuo pat pradžių sunkiai gazavos, ir mielių sočiai, cukraus dapyliau, bet nepadėjo. Nu ir pats kaltas, gal laiko per mažai, nesvarbu.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Regis »

Buvo tą vakarą ir daugiau keistai neužsigazavusių. Į finalą nepatekusiu kažkas vaišino: atnešė du butelius tuo pačiu numeriu - vienas pffff! Kitas net ne pst...

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Gytis »

Dainiau, kiek mačiau, ten kur buvo 5 teisėjai, dažnai net puslitrio nereikėjo. Įdomu ką kiti teisėjai tuo klausimu galvoja.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Regis »

Mano patirtis: puslitris 5 teisėjams, nepilant drumzlių, buvo pats tas kiekis. Užteko ir putai ir alaus vaizdui įvertint.

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė Linas »

0,5 ltr 5 teisėjams tikrai pakanka. Pas mus net likdavo alaus butelyje.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Aludarių taurės aptarimas

Standartinė west »

per greit eina postai nebespėju visko.. :)
Dainiau sutinku prarūgęs gal ir fail'as bet kaip su būtent neužsigazavusiu na mažą ką, kamštelis blogas. Stautuose irgi buvo vienas flatinis skonis geras tikėtina butų gerai pasirodęs, bet antro butelio nepaėmėm. tai dabar jau niekas nepasakys kaip ten kas.
0,5l teisėjams pakanka. taip kad liekas vienas butelis atsarginis.

so manau ateities konkursams galima įsivest rašytą nerašytą taisyklę jei alus blogas imti antrą butelį. ir jei tada blogas .. na ką jau ..

BUTTON_TOPIC_LOCKED