Skubiai reikia patarimo

Jeigu niekur netinka, rašykite čia.
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AntaKalnietis »

Regi, o be cekisku Saaz, kurie dar kiti tai apyniu aukstuomenei priskiriami?

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Peckelis »

Nesunku po intiką pasiknaisioti, kad ir: http://www.homebrewtalk.com/wiki/index.php/Noble_hops

Yra daug daugiau visko, žiūrėk. Tik būk geras, nesakyk, kad patogiau yra kiekvienos smulkmenos klaust, prieš tai nepasižvalgius. Nors gal kaip kam...

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AntaKalnietis »

Peckeli, galima ir po intiką knaisiotis, galima ir bibliotekose sėdėti, galima ir kitų žmonių pasiklausti. Mano durna galva - toks portalas, kaip AA (dar ir bendruomene vadinamas), jo diskusijų/forumo skyrelis tam ir skirtas, kad žmonės vienas kito kažko pasiklaustų, padiskutuotų, pasitartš. Kad ir dėl kokios nors smulkmenos. Ypač jei kitas žmogus tą smulkmeną jau praktikoje, pro savo rankas "praleidęs". Ir visiškai nebūtina dėl to "važiuoti" ant kitų jei manai kitaip.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Peckelis »

Žiūrėk:)) Tema - skubiai reikia patarimo. Gavai atsakymą į savo suformuluotą klausimą įmanomai kompaktišku formatu.

Kadangi čia atviras alus ir visi gali turėti savo nuomonę - tai ją turiu ir aš. Ir toliau manysiu, kad bile kokią elementarią smulkmeną patogiau susirasti, nei klausti. Ir tokia nuomonė nėra važiavimas, nebent kažkas per klaidą tai priima asmeniškai:)

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Maegnar »

AntaKalnietis, buvo čia prieš kokį pusmetį vienas veikėjas, kuris dėl kiekvienos smulkmenos klausinėjo. ir jam irgi labai nepatikdavo, kai siuntė "paguglinti". labai didelė drama buvo, vietinės reikšmės :)

Dabar to žmogaus čia nėra. O ateičiai tau patarimas - nebijok sugaišti šiek tiek savo laiko. Bijok sugaišti kitų laiką. Čia ne mokykla, čia labiau neakivaizdinis kursas univero :) mokaisi pats, skaitai pats ir tik kai nerandi atsakymo pats, kreipiesi į kolegas :)

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AntaKalnietis »

Peckeli - tai fain, kad abu turim savo nuomones. Tuom pasaulis ir gražus bei įdomus, kad daug skirtingų žmonių. Deja, bet kažkaip gal korektiškiau tą nuomonę jei reikštum, būtų visai tada fain. O aš savo ruožtu pasistengsiu pats info ieškotis ir pažadu "nebeteršti" forumo. Tinka?
Maegnar > O kas ten per drama buvo? Kas ten per veikėjas?

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Lrytas1 »

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AntaKalnietis »

Lrytas1 > o tai kas ten iš esmės buvo? Tas veikėjas per daug klausinėjo ir dėl to buvo iš AA išmestas? Čia tas, kur "Buves naudotojas"?

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė gvolkas »

Užsuk į VAK - plačiau papasakosim.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AntaKalnietis »

gvolkas - reiks kada užsukt, bet pirma išmokt reikia tokį alų pasidaryt, kad nebūtų gėda atsinešti...

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Giords »

Tas išmestas labai daug klausinėjo elementarių dalykų ir, tik pradėjęs virti, jau dalino patarimus visiems gyvenimo atvejams. Jis buvo Marius, iš Antakalnio, - gal pažįsti? :o)

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AntaKalnietis »

> Giords, deja, bet nepažįstu, nors ir pats esu iš Antakalnio.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Alchemikas »

Ryt išskrendu savaitgaliui į Paryžių. Gal kas iš savo patirties galėtų patarti must-to-visit craft aludes/barus?
Internetą jau pasinagrinėjau, todėl labiau domina reali patirtis, kurią rekomenduotumėte.

Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Zalvarinis »

Tomo iš beergeek gali paklaust, jis neseniai buvo

Vartotojo avataras
Vytenis
Pranešimai: 171
Užsiregistravo: 2013-11-13, 17:51

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Vytenis »

Sitos temos 12 psl West pasidalino patirtim apie uzgazavima, supilant gliukozes tirpala, nemaisant ir supilstant i butelius. Ikveptas isminties darau taip pat, paskutini karta pilsciau, supilstes paragavau paskutini buteli (gavosi ne pilnas). Ziauriai saldu. Manau, tirpalas kazkodel nesusimaise su alumi-liko ant dugno. Savaite laiko, dar neuzsigazuoja buteliuose. Pries tai virimuose dariau taip pat-uzsigazavo visi vienodai.. Visgi gal verta pamaisyti? Ar per daug atvesinau gal gliukozes tirpala-karsto nepyliau..

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Peckelis »

Pilti verta netirštą, geriau nelabai vėsų ir į alų, o ne ant dugno (alų po to ant viršaus).

Vartotojo avataras
Vytenis
Pranešimai: 171
Užsiregistravo: 2013-11-13, 17:51

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Vytenis »

teisybe, si kart tirpinau mazame kieky vandens. Dali pilsciau i butelius su keraminiais kamsciais. Gal pradaryti ir cukraus iberti? Ar sugadinsiu-geriau palikt kaip yra-kazkiek gal pasigazuos su laiku?

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė vikingas »

na tai kai supylei tirpala užkišai buteli reikėjo bent apversti ji pora kart kad bent kiek pasimaišytu tas tirpalas... su cukrum ka jau tu čia pagerinsi ?

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Maegnar »

Peckeli, man irgi sis budas dar ne iki galo aiskus.

Kaip sakoma explain it like i'm five.

Kiek vandens, kiek virti, ir t.t.? Detaliai.

Aciu :)

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Gytis »

Vyteni, jeigu esi tikras, kad neužsigazuos, gali padaryti kaip pats ir parašei. Esu daręs, viskas buvo gerai

Vartotojo avataras
Vytenis
Pranešimai: 171
Užsiregistravo: 2013-11-13, 17:51

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Vytenis »

Gyti, as ir pilstydamas buvau tikras, kad uzsigazuos-neuzsigazavo :))

Manau savaite dar palauksiu, po savaites jau busiu tikras.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė west »

Nelabai supratau kas ten Vyteniui nesigavo bet papasakosiu dar syki kaip darau.

1. pasveriu gliukozės

2. ant jos užpilu taip kokia stiklinę dvi vandens

3. verdu.

4. sukamuoju rankos judesiu verdantį supilu į fermenterį. sukamasis judesys reiškia kad pildamas apsuku ratą kad supylt ne į vieną vietą.

5. laukiu 10 min

6. pilstau.
jei norit užtikrintai tai persipilkit alų nuo mielių į kitą fermenterį ir tada išmaišykit tą gliukozę. Nors nesu niekada to daręs.
Vyteni manau dar neskubėk būna kad alus ir neužsigazuoja per savaitę.

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Samanis »

O jeigu sirupa pilt i tuscia fermenteri ir ant jo per slangute alu. Tada tikrai geriau issimaisytu. O siuo atveju sirupas daugiau maziau seda dugnan ir pilstot ne tolygiai "uzsaldinta" alu

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Alchemikas »

Aš paskaičiuoju kiek cukraus reikia dėti pvz.: 5g/but. × (but.sk.+10).
Užsiverdu vandens - 5ml × (but.sk.+10).
Ištirpinu cukrų ir 5-10min. paverdu. Cukraus tirpumas geras, tai nors jo bus 30g/5ml, jokių bėdų.
Gautą skystį pasiurbiu nuvirintu med.švirkštu (20ml rasite dauguma vaistinių) ir padozuoju po 5ml užpildamas ant jau į butelį įpilto alaus. Šaldyti nebūtina, nes kiekis labai mažas, tai jis greit atšala nuo alaus temperatūros.
Keliuose buteliuose užpilu 7,5ml, keliuose 10ml, kad pabandyti skirtingą užgazavimą ir apie tai pažymiu ant kamštelio.
Kelis kartus apverčiu jau uždarytą butelį, kad patikrinti kamščio sandarumą, o ir cukrus pasimaišo.

Vartotojo avataras
Vytenis
Pranešimai: 171
Užsiregistravo: 2013-11-13, 17:51

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Vytenis »

West, o jei lageri gazuoji, irgi verdanti sirupa pili? Likusioms mielems tai nepakenkia?

Mano klaida-atvesinau sirupa-jis sutirstejo, pyliau ji pirmiausia ant dugno, tik paskui alu. Difuzija, kiek supratau, mano atveju vyko labai letai. Del medziagu klampumo ir zemos temperaturos. Zodziu kaip visada ir kaip visi naujokai-pasiskaitau, kaip reikia daryti, bet darau savaip :)

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė west »

Tos dvi stiklinės verdančio vandens ant 25 l alaus yra lašas jūroj ir tikrai nenužudo visų mielių. Pas mane niekada nebūna tirštas būna skystas ale saldus vanduo. todėl manau ir išsimaišo gerai pats. Vėlgi būdų yra skirtingų ir daug ir visi jie geri. Aš darau taip nes esu tinginys ir tingiu plauti papildomą fermenterį plius perpilinėjant atsiranda papildoma rizika užkratui. o dėti į kiekvieną butelį atskirai ar ten pilstyt su švirkštais tai turi labai netinginys būt nes gi labai jau darbo daug :)

Vartotojo avataras
aivan
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2013-06-30, 21:11

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė aivan »

as vis dara labai netinginys, bet jau pradedu aptingti:)

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė vidmantas »

Kokias mieles rekomenduotumėt, gal būt iš weast'o. Planuoju miežių vyną arba belgišką 9-> stiprumo. Rašykit tie kurie turit aiškią nuomonę ir išbandę.

Vartotojo avataras
AJ
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 2013-01-02, 22:15

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AJ »

Aš rekomenduočiau šias: http://www.wyeastlab.com/rw_yeaststrain ... cfm?ID=130
man labai geras gavosi quad'as (4 mėnesį bręsta ir vis gerėja) virš 10 ABV, imperinį stautą viriau, tinka šitos mielės ir miežių vynui, nors pats nebandžiau. Daug slyvų, razinų ir kitokio įdomaus aromato iš pačių mielių.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Gytis »

Mano mėgstamos yra Wyeast 3787 http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain ... .cfm?ID=65
Jeigu šviesų, tai su šitomis mielėmis reikia daryti visai paprastą, pilsas + dar kas nors.

Arba tamsų, tada galima labai daug salyklų naudoti, tik reikėtų skrudintų vengti arba dėti pusę kiekio, nes duoda tam tikrą aštrumą. Mano visi belgai taurėje su šitomis mielėmis buvo. Tamsiam labiau tinka, bet tripelis irgi neblogas gavosi.

BUTTON_TOPIC_LOCKED