Ar yra pas mus mokytojų?

Jeigu niekur netinka, rašykite čia.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
valdas01
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2012-10-27, 16:04

Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė valdas01 »

Sveiki alaus GURU. Manau, kad žaliems Jūs galėtumėte labai padėti. Surašykite viską nuo tikrai mažosios a iki mažosios ž visą alaus ciklą (su visais pastebėjimais ko reikia ir ko nereikia daryti). Mūsų bendruomenė sako auga, bet ji kažkaip ne labai nori priimti tų žalių alaus virimo bandytojų. Juk mes tikrai norime mokytis iš Jūsų, Padėkite mums. Ačiū visiems GURU už išsamų pradžiamokslį.

Vartotojo avataras
valdas01
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2012-10-27, 16:04

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė valdas01 »

Na matai. Ne visi draugauja su šia kalba.

Kitas dalykas lengviausia pagooglinti ir pasakyti paskaityk čia.

Kitas dalykas kai Jūs galite pasidalinti savo patirtimi žaliems. Juk dauguma čia esančių nėra šio amato meistrai, o nori turėti savo hobi. Manau tai lengviausias būdas pasakyti skaityk čia.

Ne visi juk mes galime būti visų sričių žinovais. Vienas gali papasakoti kaip kaip taisyti auto, kitas kaip kabinti mergą, o kitas kaip virti alų. Jei tingite ar nenorite dalintis savo patirtimi tai ir nerašykite.

Kažkur buvo tokia mintis rašyti pradžiamokslį žaliems, gal ji yra kur įgyvendinta. Pasidalinkite. Ačiū

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė GiN »

Mintis rašyti pradžiamokslį dar nepamiršta, bet kadangi kol kas yra tik trys autoriai ir tie patys pakankamai užsiėmę kitais reikalais (alaus virimu turbūt :)), tai teks palaukti. Ne taip paprasta, kaip atrodo ;)

Vartotojo avataras
valdas01
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2012-10-27, 16:04

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė valdas01 »

Tikrai manau labai sunkus ir sudėtingas darbas. Labai lauksime.

Vartotojo avataras
Vaitulis
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2012-03-12, 17:00

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė Vaitulis »

valdas01 man atrodo butu paprasciau tiesiog imt ir virt alu, paskaicius paprasciausia pradziamoksi,o klausimu manau kyla ne tik zaliems.speju net ir patyre shefpovarai turi klausimu :) svarbu kad noras butu virt aluti :)

Vartotojo avataras
DonVytautas
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2012-10-01, 21:14

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė DonVytautas »

As ir pats esu pradedantis aludaris, taciau visa reikalinga informacija randu Atvirasalus.lt, o virdamas alu pats pastebiu ka galima butu tobulinti savo technikoje ir igyvendines tai sekanti virima gaunu geresnius rezultatus. Forume yra labai geru ir informatyviu temu apie salinimo, tekinimo technikas bei visa procesa nuo grudo iki butelio, tereikia netinget persiskaityt visa tema :)

Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė erstikis »

Turiu sukaupęs šiokius tokius užrašus iš savo pradedančio aludario laikų. Jei kam įdomu, atsiųskit savo e-mail adresą man per atviro alaus pašto sistemą, pasidalinsiu - man ne gaila. Tik info senokai atnaujinau, bet naudingos informacijos pradedantiesiems gana daug. Dar kartą pabrėžiu, kad tai nėra koks vadovėlis, bet tiesiog mano surinkta info apie alaus darymą buto sąlygomis, bei mano paties patirtis ta tema.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė Gytis »

Taip pat verta apsilankyti VAK'o susirinkimuose, ypač vilniečiams. Susipažinti asmeniškai, išklausyti savo alaus vertinimus, paragauti kitų virto alaus, aptarti rūpimus klausimus - visa tai labai padeda virti vis geresnį alų.

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė zaltys »

http://www.atvirasalus.lt/wiki/straipsn ... i_alu_bute

ir t.t. forumas, straipsniai, pasigilinus AA visa info yra mano nuomone, ko nėra ~ klausti :)

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 2011-06-07, 10:49

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė Dainius »

Pilnas internetas informacijos, tik atsirinkti reikia. Domintis bet kokia sritimi, remtis vien tik iš lietuviškų puslapių pateikta informacija nederėtų. Turim ir mes puikių straipsnių, diskusijų, bet jei nori būti priekyje - turi domėtis ir užsienio patirtimi.

Vartotojo avataras
AJ
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 2013-01-02, 22:15

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė AJ »

Sveiki alaus gamintojai ir ragautojai. Ilgai skaitęs visą info nutariau ir aš prisijungt prie alaus gaminimo proceso. Kol kas mano levelis yra tik begginer :)) Verdu antrą partiją iš misos koncentrato. No FUN. Imsiu iš salyklo koncentrato. O vėliau jei ūpas nedings imsim jautį už ragų.. Bet nuo tos visos info, kuria po kruopele renku jau galva skauda. Gal tikrai reiktų, kad kuris master level, prisėstų vieną dieną ir surašytų pradžiamokslį su elementariais terminais ir procesu. Būčiau laaaaaabai dėkingas matyt ne aš vienas. O šiaip tai smagu kad esat :)

Vartotojo avataras
justinas
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2012-10-14, 18:41

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė justinas »

AJ

paskaityk straipsnius Skaitykla-Vikis ir daugmaž viskas bus aišku. sakau daugmaž nes vistiek kils klausimų, bet jau gilesnį supratimą turėsi. man ir tas pats aš iš karto viriau alų iš salyklų pirmas gavosi...kaip pirmas man MANO alus gavosi nuostabus :). prieš kelias dienas išsiviriau antrą . ir jau tikrai daug greitesnis geresnis pagal procesą gavosi. ir jei kilą klausimų klausk čia tikrai yra puikių žmonių kurie atsakys tau.

dar šį dienoraštį patarčiau paskaitytį.Gyčio ir Regio tirai pagelbės.ypač jei virsi iš salyklo tai paskaityk apie vandens aritmetiką.

http://alusalus.lt/

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė west »

na niekaip aš nesuprantu ko jums trūksta.

kai aš pradėjau info buvo visai ne kažką. www.aluteksas.lt puslapyje kažkiek.

ir viskas gavosi.

dabar gi yra http://www.atvirasalus.lt/wiki/straipsn ... aludariams

http://www.atvirasalus.lt/wiki/straipsn ... _tekinimas

http://www.atvirasalus.lt/wiki/straipsn ... i_alu_bute
šitiek info pradžioje yra tik imk ir virk.

o jei pažiūrėjus tuos du klipus ir paskaičius straipsnį vis dar viskas neaišku gal net neverta pradėt.

O daugiau gilintis galėsit po 3-4 virimų. tada iškils papildomi klausimai. ir jie jau bus aiškūs ir konkretūs. tada manau daugelis iš čia esančių atsakys.

o tai dabar apie belenką.

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė zaltys »

. Viskas prasideda nuo noro aišku o antras žingsnis įsigyti įrangą. Pats mano galva paprasčiausias kelias nusipirkti pora plastikinių talpų iš savas alus arba alutekso, galima kitur paieškoti pigiau tada ieškoti kranų, tada pirkti grąžtą ir t.t...Puodo dar reikia, bet jei namie yra nemažų pora, galima jau virti. Aš pirkau emaliuotą baltarusišką berods maximoj lygtais 28 litrų, nemėtant tarnauja pakankamai ilgai ir pakanka bent pradžiai. Termometrą pirkau Lemonoj. Nu ne tame esmė, noriu pasakyti kad visiems reikės salyklo apynių ir mielių :-) Visi keliai veda į Romą...

Žodžiu kaip bebūtų atsidursite parduotuvėje Savas Alus arba Kaune Alutekse. Ten yra visa įranga norintiems virtis alų ir kas svarbiausia jums atsakys į visus klausimus, praves instruktažą, paaiškins kaip ką po ko ir t.t. Vilniuj sumals salyklą, paruoš receptą ir t.t. Primygtinai siūlau pasinaudoti pardavėjų-alaus guru paslaugomis ir patarimais.

Ten gausite viską - nuo paruošto recepto sumalto salyklo pavidale su mielėm ir apyniais, iki temperatūrų, vandens kiekių ir t.t. aiškinamąjame rašte :-) Trumpiausias kelias važiuoti tiesiai į parduotuvę, paprašyti kad surinktų įrangą ir pirmą receptą :-) Kolega gal prieš pusmetį pradėjo virti alų, perleidau salyklo, mieles apynius nusipirko, pažiūrėjo vaizdo medžiagą "alaus gamyba iš salyklo" , uždavė pora klausimų ir ...gerą alų verda :-) iš karto iš salyklo.

Vartotojo avataras
vapas
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:58

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė vapas »

Sutinku, kad glaustas pradžiamokslis labai geras dalykas, bet dabar informacijos daugiau negu reikia ir vien lietuvių kalba.
pats gavęs dovanų kubilą du mėnesius skaičiau ir po to pradėjau iškart nuo all graino po 8l, kad nebūtų gaila išpilti jei neišeis.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Ar yra pas mus mokytojų?

Standartinė west »

KAUNIEČIŲ PRADINUKŲ DĖMESIUI!
Ryt jei niekas staiga nepasikeis ir nepradės kristi meteoritai planuoju virt.
jei jau yra noras mokytis manau kad geriausia tai daryt praktikoje o ne teorijoje. Todėl norinčius pasižiūrėti/pasimokinti mielai kviečiu pas save.
Virimas pagrinde lauke tai apsirengti šiltai.

tel. 86851110devyni
pradžia apie 12 pabaiga apie 18-19.

ATSAKYTI