Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Jeigu niekur netinka, rašykite čia.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Alchemikas »

Labai panašios emocijos, diplomatiškai tariant, kai VAK'uose teikiami Atvirame aluje neregistruoti/slepiami receptai.
Kažkokia bazinė informacija turi būti pateikiama. O apie niuansus galima asmeniškai paklausti.

Vartotojo avataras
Tomas Žeimys
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2012-05-25, 09:52

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Tomas Žeimys »

Kaip manot, o jei AA sistemoje neskaitant bazinės skaičiuoklės kažkoks sakykime "papildomas" funkcionalumas (pvz. komentavimas, vertinimas, nuotraukų įkėlimas, etc.) būtų prieinamas tik sakykime X proc. informacijos paviešinusiems dalyviams?

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Lrytas1 »

Puls trinti slaptų receptų :)

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Alchemikas »

Galbūt to nereikėtų vertinti procentiškai, o tiesiog kiekvienas galėtų pasirinkti ar yra atviras aludaris, ar uždaras aludaris.

Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Artis »

Pagal nutylėjimą receptas nėra viešas.

Kaip laike kistu procentas viešų/neviešų receptų, jei pagal nutylėjimą receptas būtų viešas?

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Nenorintys trinti slaptų receptų, galės prikurti feikinių viešų receptų.
Mano supratimu gerai taip, kaip yra. Prievartinėmis priemonėmis nieko nepasieksi. Galvoju, kad ir taip pakankamai daug viešų receptų. Vienžo viskas gerai.

Vartotojo avataras
Tomas Žeimys
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2012-05-25, 09:52

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Tomas Žeimys »

Man pastaruoju metu pradeda patikti BrewToad strategija - visi receptai vieši, o jei nori kurti privačius - mokėk abonentinį... Nekalbu apie apmokestinimą, bet kažkokį skatinamąjį mechanizmą vystyti bendruomenės filosofiją įvesti norisi...

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Regis »

Mano pasisakymas nebuvo priekaištas. Tai tiesiog pastebėjimas apie vartotojų elgseną portale.

Vargu, bau, ar suvaržymai ir reguliavimai bus efektyvūs. Tai gali būti priimta priešiškai ir mažinti lankytojų norą dalyvauti projekte. Gal aš nesu teisus, bet man rodos, kad šio projekto pirminis ir svarbiausias tikslas yra populiarinti naminę aludarystę ir kelti alaus vartojimo kultūrą.

Aš, gal būt, daryčiau pradžioje kiek kitaip: ne pulčiau riboti o plėsčiau funkcionalumą. Pavyzdžiui suteikti galimybę vertinti neviešus receptus. Pagrindimas:

tarkim aš esu naujokas, kompleksuoju dėl patirties trūkumo, nes esu intravertas. Išverdu alaus, VAK'e duodu kam nors paragauti. Žinute nusiunčiu privačią nuorodą į receptą ir gaunu vertinimą(us). Tai privačiai suteikia galimybę gauti atgalinį ryšį ir mokytis iš pastabų.

Na ir visai pabaigai: šiais visuotinio e-viešumo laikais privatumas tampa vertybe, kurią tam tikra žmonių grupė labai vertina. Tai gali būti privačių receptų priežastis.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Regis »

@Tomas: privačių receptų apmokestinimas abonentiniu mokesčiu yra sumani idėja. Palaikau.

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Lrytas1 »

Manes kelių mokestis nebepasieks :) Privačiais siūlau palikti tik receptus be registruotu virimu.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Aš norėčiau mokėti protingo dydžio abonentinį mokestį už galimybę turėti privačius receptus. Už daugiau kitokių galimybių mokėčiau didesnį abonentinį mokestį.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Regis »

Dar viena idėja: registruojant virimą receptą automatiškai paviešinti.

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Giords »

Aš dažniausiai neviešinu savų ne kažką slėpdamas, o tiesiog nenorėdamas teršti eterio savo eksperimentais. Paviešinu tik kažko vertus, taip kad absoliučiai nematau tame nieko blogo. Vat kai konkursuose laimėję receptai neviešinami, tai tokius atvejus vertėtų svarstyti.

Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Artis »

Manęs mokestis irgi negąsdintu.

Bet aš esu beveik tikras, kad drąstiškai pakistu viešų/neviešų procentas, viešų naudai, jei pagal nutylėjimą receptas būtų viešas.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Bet kokie apribojimai išstums vartotojus. Funkcionalumo trūkumai ilgainiui gali sudaryti sąlygas atsirasti kitam panašiam projektui. Nežinau kiek iš jūsų atsimena tokį alaus.info forumą. Atviras alus startavo su keliomis skaičiuoklėmis. Po kelių mėnesių pridėjus forumą į AA, alaus.info prarado beveik visus lankytojus. O dabar naujokai gal net nežino, kad toks forumas buvo.
Siūlau duoti daugiau galimybių ir kai kurias jų apmokestinti.

Vartotojo avataras
Tomas Žeimys
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2012-05-25, 09:52

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Tomas Žeimys »

Regi, jei viešinti receptus užregistravus virimus, tai bijau, kad stipriai sumažėtų registruojamų virimų skaičius :) Pastebėjau, kad nemaža dalis senbuvių (pirštu baksteliu į Gytį) kurie verda tikrai daug, laiko receptus paslaptyje. Nežinau kodėl taip daroma, gal nesinori atskleisti "komercinių" paslapčių, bet taip yra... Tokiu atveju didelė dalis virimų liktų "šešėlyje" ;)

Jau ir dabar mane neretai kas nors pavaišina alumi kuriam atsiliepimo palikti negaliu nes virimas neužregistruotas.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Nematau didelės naudos iš viešų receptų. Internetuose tūkstančiai receptų, o kokia jų nauda? Neparagavus alaus receptas beveik bevertis.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Alchemikas »

Aš mokėčiau už galimybę pažiūrėti privačius receptus :) kaip Linkedin.
Žodžiu, galima ir iš tų, ir už tų nugręžti už pribombasus.
O bijoti, kad dalyviai pabėgs, tai - fobija. Kai bendravimas tampa ne tik virtualus, net ir asmeniškas per VAK, niekas niekur neina.
P.s. O jei viskas orientuojama į intravertus, tai, atleiskit, bet tai pievų pievos šioje diskusijoje.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Alchemikas »

Taurės, maišo, VAK receptai turi būti vieši!

Vartotojo avataras
Tomas Žeimys
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2012-05-25, 09:52

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Tomas Žeimys »

Gyti, va aš dar nesu gyvenime nei vieno lagerio išviręs ir jei kada sugalvosiu tai daryti tai ieškosiu recepto pas, mano nuomone, lageristą Nr.1 - tave. O pas tave viskas paslėpta... :)

Tai tie internetai su milijonais receptų yra niekiniai kai nežinai jų autoriaus, jo patirties. O tavo receptai yra mūsų ratelyje didelės vertės.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Regis »

Žvelgiant naujoko akimis receptų vertė yra jų vertinimas ir komentarai (kas neretai būna trumpi vertinimai). Kuo daugiau bus viešų receptų, kuo daugiau konkretus alus turės vertinimų - tuo lengviau bus išsirinkti gudriam naujokui.

Aš manau, kad ne autoriaus autoritetas, o ragautojų ir vertintojų nuomonė yra svarbiau. Bet mes vėl apsisukam nuo pradžios - receptų viešinimo.

Vartotojo avataras
Tomas Žeimys
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2012-05-25, 09:52

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Tomas Žeimys »

OK. Iškelsiu šitą klausimą sekančiame valdybos susirinkime ir bandysim kažką sugalvoti.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Tai jeigu aš norėsiu virti APA, klausiu patarimo pas gvolką, jeigu IPA, pas AJ ir Artį, jeigu imperinį stautą, pas random'ą ir t.t. Taip pat VAK'o ir kiti ragavimai yra labai svarbūs. Paragavus alaus receptas visai kitaip vertinamas. Jeigu manęs klausia patarimo, niekada neatsisakau padėti. Esu įsitikinęs, kad niekas neatsisakytų. Tai taip ir reikia daryti, o ne per jėgą receptus viešinti.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Alchemikas »

Nemažiau svarbu pažinti aludarį per jo receptus, virimus, alaus pristatymus.
Receptų neviešinimas - tai buvimas tikinčiuoju ir nevaikščioti į bažnyčią.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Apibendrintą informaciją apie aludarį, jo receptus, jo virimus ir t.t. galima rasti aludario statistikos puslapyje. Jeigu įdomu daugiau, galima asmeniškai paklausti.
Idėja: prie receptų stilių rodyti to stiliaus receptų statistiką. Receptų, virimų, apdvanojimų skaičius pagal aludarį. Gal dar įvertinimų vidurkis.

Vartotojo avataras
alius
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2014-02-08, 17:54

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė alius »

Pridėsiu ir aš savo nuomonę:

100% sutinku su Giords: naujai sukurtas receptas dar negarantuoja, kad alus bus skanus. Kiekvienas aludaris daro eksperimentus ir toli gražu ne kiekvienas rezultatas yra vertas kartojimo. Taigi manau, kad dabartinė sistema iš principo teisinga: kiekvienas aludaris pats nusprendžia koks jo receptas yra vertas dėmesio.

Taip pat palaikyčiau nuomonę, kad, pristatant alų į konkursus, receptą reikėtų viešinti - čia jau aludaris yra apsisprendęs, kad receptas šio to vertas (kitaip nesiųstų į konkursą).
Spėju, kad yra vienas paprastas dalykas, dėl kurio receptai neviešinami: žmonės tiesiog neatkreipia dėmesio t.y. išviriau alų, patiko, bet receptą paviešinti pamiršau.
Taigi pasiūlymas:

pradžioje receptas neviešas (jei specialiai nepasirinkta kitaip);

po kažkurio laiko pvz. praėjus 2-3-4 mėn. po pirmo virimo receptas automatiškai viešinamas;

aludaris turi teisę užblokuoti recepto viešinimą (pvz. nevykęs bandymas);
Tokiu atveju sprendžiamos abi problemos: bus daugiau viešų receptų, bet aludaris išsaugos galimybę rodyti tik tuos receptus, kurie yra verti.
Pridedu į idėjų banką.

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė MK »

Pritarčiau Arčio minčiai, kad užtektų invertuoti pasirinkimą. Pagal nutylėjimą receptas viešas nori slėpti spaudi knopkę. Mano dauguma receptų slapti, nes tiesiog pamirštu juos paviešinti.

Vartotojo avataras
Ulonas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2013-08-21, 16:03

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Ulonas »

Aš recepto neviešinu kol nesupilu į fermenterį. Būna, sukuriu receptą, bet dėl kokių nors priežasčių jo neverdu, tai kam tokį teorinį viešinti? Esu pradedantis, tad kartais atrodo, kad gal net neverta kažką viešinti, iš kitos pusįs norisi ir feedback'o :/ Bet kuriuo atvėju - aš už pasirinkimo laisvę: nori viešini, nori - ne.

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė vidmantas »

Pasirašau po Arčiu ir MK. Automatiškai viešinti. Išvengtume išvedžiojimų kodėl daug receptų užslaptinta. Pamatytume kiek iš tikro esame atviri. Aš pats daug virimų užslaptinau. T.y. visus planuojamus ir nevertus dėmesio. Visus vykusius, bet kurių nekartočiau, nes tiesiog neįdomūs. Viskas tik dėl to kad neapsunkinti sau ir kitiems paieškos. Visus medalininkus viešinti manau gero tono ženklas. Arba tiesiog nesivadinti skambiai atvirasalus. Tuomet problemos neliktų.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skundai, dejavimai ir kt. apie tai kas blogai alaus pasaulyje

Standartinė Gytis »

Maistra, dėl virtualių medalių. Juos kabina AA adminas. Aš pateikiau receptų sąrašą pagal tai, ką mes turime registravimo sistemoje. Bet pasirodo, kad jis ne visai atitinka tai, ką dalyviai iš tikrųjų pateikė. Todėl Tomas paskelbė atskirą lentelę, kurią reikėjo užpildyti. Bet kol neužpildyta visa lentelė, Tomas "nekabina" jokių medalių. Be to yra 3 ar 4 prizininkai, kurių AA receptai registracijos sistemoje iš viso nenurodyti. Tai gali būti, kad receptų net nėra AA sistemoje. Todėl manau, kad AT medalių mes atvirame aluje daugiau nebematysime, nes kitais metais situacija bus labai panaši. Na nebent AA pakeis savo poziciją ir bent jau sudėlios tuos, kurie yra žinomi ir aludarių patvirtinti.

ATSAKYTI