Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Jeigu niekur netinka, rašykite čia.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Sveiki,
Ieškau įdomių žmonių (aludarių) ir dar įdomesnių jų alaus receptų. Galėtume išbandyti jėgas mano alaus darykloje virdami, tarkim 1000 litrų, o po to visai legaliai išplatinti per mano parduotuves Vilniuje ir pajūryje. Būtų gera proga išskirtinio alaus gerbėjams paragauti, pagerti, pakritikuoti ir pamėgti niekur kitur neaptinkamas putojančio gėrimo rūšis.
[attachment=14052,781]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė GiN »

Įdomu. Kokiam mieste darykla? Kokie receptai domina? Ar jie turėtų būti įdomūs Lietuvos, ar pasaulio kontekste? :)

Ar turite mažesnę įrangą recepto pasibandymui?

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Sveiki. Darykla yra šalia Vilniaus. Domina receptai "adaptuoti" Lietuvos žmonių skoniui, nes dar bijau drąsiai eksperimentuoti. Turiu ir 150 litrų įrangą, bet tektų daryti du virimus iš eilės, nes fermenteris ir brandinimo tankas yra 300 litrų.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė GiN »

Dar būtų įdomu sužinoti, iš kur imate vandenį, kokia jo kokybė? Ar turite filtrus, nugeležinimą?

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Miesto vandentiekio, nugeležinu. Kietumas pakenčiamas, bet šiek tiek pažaidžiu su pieno rūgštimi.

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Maistra, verdu kvietinuką ir pilsnerį. Nieko ypatingo, užtat ir ieškau ko nors įmantresnio. Šiuo metu galėčiau duoti paragauti tik kvietinio, pilserį išrijo, naujas subręs tik po 2 savaičių :-D

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Peckelis »

Ale kAS per gėrikai pas tave, kad ėmė ir "išrijo" toną pilsnerio?:)) Ar kažkaip mažiau buvo pravirta.

Nežinau, kokia idėja tave priekin veda, bet, sakykim taip, turint craft brewery, nedera vilktis paskui "adaptuotus" žmonių skonius. Arba eini, lauždamas ledus ir formuodamas skonį (variantas ponas arba lavonas), arba verdi sau povaliai adaptuotus ir kryptingai šliauži link varianto lavonas.

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Peckeli, esate neabejotinai teisus, reikia formuoti vartotojų skonį. Užtat ir kreipiuosi į alaus bendruomenę :-D

O gėrikų pas mane labai daug, aš gi ne draugų ratui verdu.

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Maistra, man nereikia pagalbinių darbininkų, bent jau kol kas. Na, o pagalbininkų už atlygį aš jau spėjau prisižiūrėti, beveik visų kvalifikacija tik jų pačių įsivaizduojama. Atleiskit, jei ką įžeidžiau, bet sakau, ką mačiau Lietuvoje per pastaruosius du metus. Užtat visiems sakau: pinigų nesiųlau ir neprašau, mano įdėja be komercinės potekstės.

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Būtent, receptų pilnas i-netas. Gaila, kad taip ir nesupratai pasiūlymo esmės, Maistra. :-)

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Regis »

Man rodos aš supratau pasiūlymo esmę: chebra, turiu įrangą, bet nieko doro neverdu. Ieškau entuziastų, kurie man išvirtų ką nors įdomiau nei popsinis lageris ir kvietinis, ką be didesnės rizigos dabar galima parduoti. Todėl ieškau įdomaus alaus receptų, kurį vėliau parduosiu savo parduotuvėse. Už pastangas pinigų nesiūlau, nes idėja "be komercinės potekstės".
Sumanu.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė GiN »

Voice, gal galėtum pakomentuoti, kokia visgi yra pasiūlymo esmė? Jeigu alus paskui bus komerciškai platinamas, tai komercinė potekstė visgi yra? Ar ir aš kažko nesupratau?
Suprantu, kad gali būti visokių motyvacijos strategijų: nuo dalies pelno atidavimo recepto autoriui iki tiesiog moralinio pasitenkinimo, kad tavo vardas bus ant alaus etiketės ar pačiame alaus pavadinime. Bet reiktų iš anksto tai tiesiai šviesiai pasakyti ir nebebus spėlionių pro šalį.

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Regi, Maistra, GiNe - bendraujan su namudariais, man susidarė įspūdis, kad kiekvienas, verdantis puode, širdies kertelėje norėtų išbandyti save ir aukštesniame lygmenyje. Bet gal aš ir neteisus. Kam tai nėra įdomu, gi niekas už barzdos prie kubilo netraukia. Tačiau ir smerkti bei šaipytis nepulkite, o paėmę kalkuliatorių, paskaičiuokite, kiek kainuotų tonai alaus žaliavos, energija, mokesčiai, darbo sąnaudos fermentuojant ir brandinant, pagaliau realizuojant. Tai ne pažaidimai su 20-čia litrų. Nelabai aš linkęs veltis į ilgas diskusijas, kam neįdomu, tai manykim, kad pokalbio nebuvo. Gero vakaro visiems.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Regis »

@Voice: nesuprantu logikos - kam eksperimentuot su tona, kai yra 150l virimo stendas?
Man rodos, čia kažkas trolibanu užsiima. Gero vakaro temos autoriui.

Vartotojo avataras
Vidma Alutis
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2011-06-04, 06:49

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Vidma Alutis »

visa sąmokslo teorija išsivystė...

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Regi, nesiūlau eksperimentuoti, siūlau virti tai kas jau yra išbandyta virtuvėje. Niekas čia nieko netrolina.

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė null »

Na bet vis tiek smagu, namų aludariai tampa autoritetu. Prieš n laiko apie tai tik juokavom....

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Regis »

@Voice: kaip sako klasikai - nepainiokim turizmo su emigracija.

Tai, kas verdama virtuvėje ir tai, kas verdama komerciniais tikslais skiriasi kaip vienos nakties nuotykis ir ilgametė santuoka. Aš, turėdamas komercinį bravorą, neimčiau "virtuvinio" recepto ir nevirčiau tonos. Ne nuo tos pusės pradedate.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė vikingas »

viską perskaičius tai tikrai lochatronas... :D

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė vikingas »

voice nerašinėk man į privatą :D

Vartotojo avataras
domas
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: 2012-10-12, 19:30

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė domas »

ir nekutenk :D blyn tie verslininkai :D

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė GiN »

@Voice: nepagalvok, kad namų aludariai yra arogantiški, ar nedraugiški. Tiesiog yra taip, kad tu iki galo taip ir nepasakei, ko iš mūsų nori. Kadangi receptų pilnas Atviras alus, tai tau reikia ne tik recepto, bet ir autoriaus "know how". Taip pat tau reikia, kad autorius būtų daugmaž susipažinęs su rinka ir nepasiūlytų 230 IBU rūkyto alaus su rupūžės nuodų ekstraktu, nes tokiam alui šiandienos Lietuva dar nepribrendusi. Tokie aludariai jau išaugo tą laikotarpį, kai galvojo, kaip faina būtų pravirt savo alų kokiam didesniam bravorėlyje - bet kokiom sąlygom.

Taip pat sakei, kad tau nereikia pagalbinio darbininko. Kažkiek užsiminei apie medžiagų kainas ir pan. ir tik iš tos užuominos spėju, kad esi pasiryžęs finansuoti tą virimą, bet iki galo neaišku.
Skaidrumas ir aiškumas mus išgelbėtų. Paimi ir parašai, pvz.: verdam toną, aš statau medžiagas, įrangą ir energiją, jūs man duodat receptą, viską išverdat. Iš tonos atiduodu jums 100 litrų, likusius parduodu savo tinkle. Viskas būtų aišku. Čia tik pavyzdys - scenarijų gali būti daug ir skirtingų, bet būtų aišku, ko tikėtis ir nereiktų spėlioti, o spėliojant žmonės prisigalvoja visokių nesąmonių tavo nenaudai.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Regis »

Voice: tebūnie, pabandom. Aš garbės ir pelno nesiekiu, man bus įdomu viską savo akimis pamatyti ir blog'e aprašyti.

Sukūriau kartotinį receptą. Tai - klasikinis elis.

http://www.atvirasalus.lt/alus/receptas/7154-elis-voice

Spėju, kad tamstos įrangos efektyvumas didesnis, nei puodas virtuvėje, todėl salyklo reiks mažiau. Kadangi verdi kvietinį ir lagerį - dalinuosi tipiško britiško elio pasiūlymu. Simple, dirty cheap, comfortable. Jei sudomino - rašyk P.M., atsinešiu į pokalbį litrą paragauti rezultato.

Pažiūrėkim, kas čia gausis.

Vartotojo avataras
domas
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: 2012-10-12, 19:30

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė domas »

pas sportininkus forume reik parašyt: turiu 30 hektarų žolės, reikia nušienaut, gal kas norit pasportuot? dalgį ir žoliapjovę duosiu, bet benzo patys prisipilkit. prieš tai buve šienautojai užkniso, nes nesistengia sportuot. ir ko jus burbat, gi viską duodu ir žolę ir žoliapjovę- jūs tik dirbkit!

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Kokie visi šmaikštūs ir šaunūs :-) Matau, kad čia uždaras meistrų klubas, svetimi nepageidaujami. Tiek to, pasaulis kur kas platesnis, o alaus megėjų bendruomenė šiek tiek gausesnė, ir draugiškesnė. Sekmės.

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Lrytas1 »

Biški į temą

http://tbn.haussli.com/tbn/cybi10-10-11.mp3

Labai verta paklausyt kas yra viryklė -> pro

Vartotojo avataras
gajus
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2014-09-25, 22:23

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė gajus »

linksma čia pas jus, žmogus matosi, kad tik pasigirt norėjo, pasipuikuot savo blizgančia įranga, o jūs nesupratot...

Vartotojo avataras
Voice
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2014-09-14, 10:26

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Voice »

Aha, linksma čia pas juos :-D. O aš ir toliau sau puikuosius savo blizgučiais, gal net kažką ir išvirsiu, į alų padabną :-D

Vartotojo avataras
Admin
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2011-03-24, 00:24

Re: Craft beer brewery - gal kas nori savo receptą išbandyti ne ant viryklės? :-D

Standartinė Admin »

Kad gerklių neperkąstumėt vieni kietiems, temą užrakinsiu!

ATSAKYTI