Kaip "sunaudojat" alų?

Jeigu niekur netinka, rašykite čia.
ATSAKYTI
Domaso

Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė Domaso »

Aš naujokas / mėgėjas namų aludaris. Pastebėjau, kad šitam forume nemažai žmonių verda alų gan dažnai tai ir išvirto alaus gaunasi nemažai. Šiaip įdomu - ar alų verdate grynai tik savo reikmėms ar kaip nors žaliavas kooperuojatės su draugais / giminaičiais / šeimos nariais ir paskui produkciją pasidalinate, o gal kam nors savo alų parduodate? :D

Aš apie save galiu pasakyt, kad šiaip dėl hobio pradėjau virt, daug alaus neišgeriu, į savaitę po 1-3 taures (na jei kokia proga/šventė, tai žinoma daugiau). Dar vaišinu alumi žinoma šeimos narius, draugus, nuvežu giminaičiams. Bet apskritai tai dažnai negaliu virt nes tiesiog neturėčiau kur dėt tiek alaus.. :lol:

Tai va, tiesiog įdomu pasidarė kaip kiti utilizuoja produkciją, kad galėtų nuolat daryt naujo alaus virimus :D
sarunas.s
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2015-10-20, 16:10

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė sarunas.s »

Jei reikia pagalbos suvartojant, padėsiu kuom tik galėsiu ;)
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė Zalvarinis »

Kai susitinki su draugais, tai jie užkandžius, o tu alų. Už kokio kompo sutaisymą alumi atsilygini, per gimtadienius nereikia galvot, giminių suvažiavimai. ir pamatai, kad jau trūksta...
Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė west »

"mne by vašy problėmy" :)
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė Zalvarinis »

West'ai man regis tavo alus pas mane ilgiau išstovi, nei pas tave :)

P.S. Derliaus alaus dar turiu :)
Domaso

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė Domaso »

Ko gero reikės tiesiog mažesniais kiekiais virt (išskyrus kokias šventines vasaros partijas ir pan.) :)
O su formule "aš alaus, jūs užkandžių" ne taip paprasta - pas mane yra tokių kuriem be Heinekeno/Carlsbergo daugiau nieko neįkiši.. :(
Maistra - geras tavo patarimas, kaip tik tamsų/stipresnį alų labiausiai mėgstu.

Beje įdomu - kas kiek laiko patys verdat ir koks jūsų vidutinis partijos kiekis?
Paskutinį kartą redagavo 2 Domaso. Iš viso redaguota 2015 kartus.
Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė west »

Žalvarinis - aš dar irgi turiu. bet tas taip. aš pats kitų aludarių kartais ilgiau išbrandinu nei jie patys.

aš verdu vidutiniškai 25-28 l per partija
registruot virimus pradėjau 2011 virt kiek anksčiau.
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė Zalvarinis »

Verdu 1-2 kart per mėn. 20-25litrus
Vartotojo avataras
Mikas
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-03-07, 08:48

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė Mikas »

Matyt aš vienas iš nedaugelio keistuolių, kuris laikui bėgant nedidino virimų litražo, bet susimažino t.y. pradėjau nuo 20l., o dabar verdu 10l. arba didelius eksperimentus 5l. ir nei kiek nesigailiu, nes galiu dažnai virti, eksperimentuoti nebijodamas sugadinti daug alaus. Aišku tai dar įtakojo mano 2k butas su elektrine virykle, tai kažkaip reikia išsitekti :D kitas variantas yra virti 20l. ir pvz. skelti per du 10l. fermenterius naudojant skirtingas mieles, prieskonius, temperatūras, apynius antrinėj, taip vienu virimu turėsi du skirtingus alus.
Vartotojo avataras
traskis
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 2013-03-07, 11:19

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė traskis »

Verdu panašiai viena kartą į mėn. po 21 ltr,o viska beveik suvartoja draugai
Paskutinį kartą redagavo 1 traskis. Iš viso redaguota 2015 kartus.
pb19
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2015-02-17, 00:03

Re: Kaip "sunaudojat" alų?

Standartinė pb19 »

Kadangi turiu galimybes, tai patikrinto alaus verdu po 100-120l. Kartais koperuojuosi su draugais ar kolegomis, kartais vienas pats.
ATSAKYTI