Mielių pasirinkimas

Diskusijos apie įvairias mielių rūšis.
ATSAKYTI
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Mielių pasirinkimas

Standartinė STR »

Laba diena,
bandau pasirinkti mieles, bet susidūriau su neaiškumu.

Žadu daryti salinimą vienu etapu aukštoje temperatūroje (68-69 C), todėl gausiu sunkiai fermentuojamą misą (less fermentable wort).

>Nuoroda<
Radau sąrašą mielių su jų charakteristikomis. Kaip suprantu, mielių charakteristika, kuri man šiuo klausimi rūpi yra "Attenuation". Pagal šį parametrą mielės apibūdinamos kaip Low, Medium, High arba procentais.

Klausimas:
Mano atveju, kai misa bus sunkiai fermentuojama, man reikia ieškoti mielių su "low" ar su "high" Attenuation?

Jeigu kas dar paaiškintų ką reiškia tie procentai, tai išvis geria būtų :)
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielių pasirinkimas

Standartinė Lrytas1 »

Procentai tai kiek potencialiai mielės įveiks cukrų esančių misoje, spėju tyrimai daryti užsalinus prie +/- 65C. Kuo aukščiau salinsi tuo tas procentas gali būti mažesnis, bet ne būtinai. Dėl mielių, tai mielės pasirenkamos pagal alaus stilių, o ne pagal ateniuciją.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Mielių pasirinkimas

Standartinė Gytis »

Misą sudaro angliavandenių mix'as, mielės ne visos vienodai jį įveikia.
Pradžiai rekomenduočiau rinktis sausas mieles, didesnės atenuacijos ir kurios neturi abejotinos reputacijos. Pvz Nottingham, US-05, S-04, Brewferm Top ir pan. Kokį alų planuoji virti?
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Mielių pasirinkimas

Standartinė STR »

Pagal stilių gaunasi Airiškas raudonasis elis.
Bazinis salyklas Pale Ale, papildomi Weyermann Cara-red dėl spalvos ir truputį Crystal (150) dėl saldumo.

Ačiū už informaciją, tokių mielių yra pas brolį, bandysim šį savaitgalį virti :)
ATSAKYTI