Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Diskusijos apie įvairias mielių rūšis.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

700M/ml × 100ml = 70000M = 70B, o tau reikia 178B, žodžiu, minimum 178000M/70M/ml = 254ml, o geriau 300ml :)
Dar priklauso ar tu nori underpitchinti dėl esterių arba overpitchinti, kad mielinių esterių nebūtų tiek daug.
Aš sakyčiau, reikėtų underpitchinti, nors risk-free yra 300 ml, nes su underpitchinimu esu nusvilęs - reikia konktroliuoti fermentavimosi procesą ir kasdien žiūrėti kas vyksta.
Nors aš pats įdėjau 400ml, nes pasigaivinau su starteriu ir buvo gaila išmesti. Kadangi dar buvo koks 100ml vandenėlio, tai grynų ir bus apie 300-320ml.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Va tik tavo pateiktos skaičiuoklės, ir dar kitų teko matyti, nesuprantu, kaip jie žinodami, kad Safales US-05 pakuotėje yra 11,5g rašo, kad reikia tik 0,9 pak.
Gamintojas aiškiai rašo, kad pakuotėje yra 6B/g. Reiškiasi 69B pakuotėje. Reiškiasi, tikėdamas šia skaičiuokle, namų aludariai sistemingai underpitchin's. Dės 1 pak., t.y. 69B ir gausis 2,5× mažiau mielių.
Dėl šios paprastos klaidos ir sugedo porelė mano kandidatų į laimėtojus.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Pas gamintojus puslapiuose galima rasti ir detalesnes instrukcijas dėl pitch rate'o. Bet manau ten svarbiausi niuansai kai gamini stipresnį alų ir didelius kiekius su mažai mielių.
Bet kaip Peckelis kažkada sakė, mieles reikia pamilti, su jomis susigyventi.
O va žmona man sako, kad alus yra mano ir mielių bendras vaikas :) Tai kaip ir vaikus pitch'inant, milijardų juk neskaičiuoji :) o gal reikėtų? :)

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Mr.Malty yra dar toks pasirinkimas 'Repitching from Slurry'. Manau tą pasirinkimą būtų teisingiau naudoti kalbant apie pyrago panaudojimą.
Ten galima pasirinkti kiekį pagal sugulusių mielių kiekį.

Vartotojo avataras
Calvados
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2013-01-29, 10:19

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Calvados »

Infekcija :(

Na o taip norejosi pateikti savo alu :(((((((

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė GiN »

Calvados: ar dar turi mielių? Gal dar ne vėlu pakartoti virimą?

Vartotojo avataras
Calvados
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2013-01-29, 10:19

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Calvados »

Dar turiu 500 ml tai gal tik si savaitgali
O kada pridavimas tiksli data?

Vartotojo avataras
Calvados
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2013-01-29, 10:19

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Calvados »

Nes nesusisuksiu su darbai ir bravoryjimu

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė GiN »

Tyrimams alų paimsiu ateinantį pirmadienį. Gal duok tą infekuotą, įdomu, ką ten atras :)
O degustaciją ir diskusiją planuojame tą savaitę po Velykų, kažkada darbo dieną. Kalnapilio chebra suorganizuos patalpas. Kol kas aišku tik tiek.

Vartotojo avataras
Calvados
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2013-01-29, 10:19

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Calvados »

Tai kad nelabai gausis nes sekmadieni buvo ispilti visi buteliai :)

Vartotojo avataras
AJ
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 2013-01-02, 22:15

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė AJ »

GiN kiek tiksliai reikia to alaus pateikt 0,5 ar 1 l?

Turbūt ir aš rytoj paliksiu SA savo rezultatą.
P.S. Visą bambalio turinį supyliau į 24 l misos, pilstant alų į butelius kvepėjo Frankfurto dešrelėm :)

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė vikingas »

aš nekompetetingas reikšti savo nuomone alaus gamybos klausimais, bet idomūs kvapai nuo kiaušinių iki frankfurto dešrelių :D čia toks alus gal angliškiems pusryčiams kiaušiniai dešrelės ... :D

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė west »

skaičiau skaičiau .. net nuėjau savo pasitikrint. nu ką aš žinau ir kvapas ir skonis normalus. gal kiek su apyniais persūdžiau bet nieko.

fermnetavosi prie 20. išsifermentavo iki 1.012 per 11 d. pyliau apie puse butelio gerai suplakęs ant 28l. neskaičiavau te tų melejonų ar g.

receptas http://www.atvirasalus.lt/recipes/view/6072

dribsniai cento pigiausi. nežinau modifikuoti ar ne.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Pas mane situacija tokia:

2014-04-05 03val. 1049 19/21°C

2014-04-06 12val. 1020 19/20°C

2014-04-07 10val. 1012 19/19°C

2014-04-08 09val. 1010 20/20°C
Kadangi pagal recepto skaičiuokle tikėjausi mažesnio OG, faktiškai jau dabar pasiektas FG tikslas 1010 (Atenuacija 80 proc.).
Šiandien kvapas lyg ir normalesnis. Dar kiek daugokai jaučiasi mielės. Skonyje atsiradusi lengva rūgštelė.
Rytoj matyt kritinė diena - arba ok, arba keisiu pavadinimą į "Anapilio rūgštusis", jei dar niekas nerezervavo :)

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė GiN »

Dėl alaus pateikimo. Duodu supaprastintą paaiškinimą. Galima pateikti nuo 1 iki 3 butelių (0,5l) tyrimams.

1 butelis - pagrindiniai parametrai (žr. aukščiau šitoje temoje),

2 butelis - angliarūgštės kiekis,

3 butelis - putos stabilumas.
Priklausomai nuo to, kokių tyrimų pageidaujate, tiek alaus ir pateikite. Prašymas labai aiškiai sužymėti savo butelius. Jei pateikiate visus tris - sužymėkite juos vienodai. Geriausia turbūt nurodyti aludario niką ir/arba recepto pavadinimą.
Marijui pasakykite, kad tai alus su Kalnapilis White mielėmis, skirtas tyrimams.

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė gvolkas »

Na ponai, čia tai istorija. Praeitą penktadienį savo witbier'ą ragavau paskutinįkart ir nesprendžiau, kad jei jį kur ir pilstysiu, tai nebent į unitazą. Prieš išpilant lauk, man šovė mintis įsipilti 5 kontrolinius butelius, kad galėčiau pažiūrėt, ar alus keitėsi bei kam nors parodyt, kas yra DMS praktikoj. Visa kita surijo unitazas.

Šiandien įsidėjau į šaldytuvą vieną iš 5 butelių ir ką tik atsidariau. Alus stipriai pasikeitęs ir visai geriamas. Brokas stipriai nuėjęs į tolimą planą, maloniai jaučiasi curacao. Kvape vis dar liko keistas padangos motyvas, bet įtariu, kad čia gali būt nuo pigių dribsnių iš Maximos. Overall - tikrai būčiau išgėręs visą virimą. Na o dabar belieka išmokt pirmo witbiero pamoką.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Sveikinu! Įdomi pamoka su unitazu.
Pas mane buvo parūgštėjęs, bet po poros dienų agresyvi rūgštelės dingo ar pasislėpė. FG 1008, jaučiasi mielių skonis, bet kiek skaitinėju, tai ok.
Kadangi čia ne weissbier'as, šiandien pilu į antrinę su šaltaprieskoniavimu porai dienų, o penktadienį pilstau tyrimams ir brandinimui iki degustacijos.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Peckelis »

Alchemikas> Patikslink, ar gerai supratau - witbierui sausą apyniavimą-prieskoniavimą nusiteikęs atlikti?

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Taip. Kiek suprantu tai manęs nedisklasifikuos? :)

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Peckelis »

Čia kas tai turėtų padaryti?:) Aš klausiu, ar sausai apyniuosi, o ne ką darai.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Alchemikas »

Tikiuosi pateikti ir taurei, tai weissbiero kategorijoje to tikrai neturėtų būti.
Taigi, ruošiuosi šaltaprieskoniuoti - 1/4 apelsino, 1/2 mandarino ir 1/4 lime žievelių nuodrožomis.
Apyniai netinka witbier'ui.

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė gvolkas »

Kiek prisimenu, iki šiandien reikia pristatyti alų į Savą alų. Na, kas nori laboratorinių tyrimų žinoma.

Vartotojo avataras
julius47
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2013-08-27, 04:34

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė julius47 »

Nebus per vėlu jeigu šiandien apie 17:30 nuvešiu?

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė GiN »

Matau yra vėluojančių priduoti alų tyrimams, tai dar palauksiu. Visi kas norite, suskubkite priduoti alų tyrimams. Alų paimsiu trečiadienį (balandžio 16d.) 12:00. Tai jau galutinis terminas ;)

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė gvolkas »

Puikiai. Bus dar laiko užsikarbonizuot. Šeštadienį antrą virimą subuteliavau, tai kiek geriau išėjo.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė puaka »

Blemba, specialiai per visa miesta siandien ryte veziau + alus dabar stoves per siltai 2 dienas SA.

Gin* Paskutine minute keisti terminus tikrai neatrodo solidu ir rimta.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė GiN »

Paskutinis priminimas: Visi kas norite, suskubkite priduoti alų tyrimams. Alų paimsiu rytoj - trečiadienį (balandžio 16d.) 12:00. Tai jau galutinis terminas.
@puaka: atsiprašau, bet tikrai norėjosi, kad daugiau žmonių suspėtų į traukinį. Dėl dviejų dienų neverta jaudintis - tikrai nepablogės tas alus per tiek laiko (jei iki tol neturėjo kažko pasigavęs).
P.S. Organizuoji žmogus, stengiesi, kad visiems būtų geriau, o galutiniam rezultate - prarandi savo solidumą ir rimtį... Labanaktis.

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Lrytas1 »

puaka> nesijaudink, kad pastovėjo alus šiltai, jo gi niekas negers :)

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė puaka »

Paprasciausiai pirmadienis buvo labai uzimta diena, turejau perstumti kitus darbus sugaisau virs valandos, o antradieni buciau vaziaves pro antakalni kitais reikalais ir man taip pat butu patogiau. Prasymas butu is anksto pranesti apie terminu pakeitimus.

Lrytas_ troskulys zmones privercia elgtis keistai, nebuciau toks uztikrintas :))

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Kalnapilio WHITE mielės - kiek bus norinčių?

Standartinė Peckelis »

Puaka> Va taip ir matosi - tikras studentas (širdyje). Ar būtinai reikėjo laukti paskutinės minutės, o po to jau keisti planus, lėkti per miestą ir t.t.

Kad priduoti alų, GiN pranešė trečiadienį ar ketvirdadienį iš ryto. Tai kur tas tris dienas buvai, kad SA nepasiekei? O kai terminas buvo nukeltas, beveik įsižeidei, matyt, suvokęs, kad paskutinė minutė galėjo būti dar vėliau. Ar aš klystu?

P.S. Savo alų pristačiau ketvirtadienį vakare ir man pa barabanu, pirmadienį ar trečiadienį tai organizavęs žmogus paims. Tik ačiū jam galiu pasakyti už vargą.

ATSAKYTI