BRY-97

Diskusijos apie įvairias mielių rūšis.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

BRY-97

Standartinė Artis »

Sukuriau atskira tema šioms mielėms.

Laukiami visi atsiliepimai.

Man pirmas virimas su jomis nelabai pavyko. Dirbo ilgai, alus po pirminės gan drumstas, pašaliniai kvapai ir kol kas neaiškus skonis. Subuteliavau, bet nuojauta kužda, kad nekažkas pasitaisys. Kaip kitiems? Norėčiau išgirsti sekmės istorijų.

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: BRY-97

Standartinė Samanis »

Po antrines viskas bus gerai. Draugas vire is ekstrakto tai irgi perpylem antrinen (ko ekstraktiniams niekad nedarom) po 5d berods isskaidrejo. Gaunasi gan sausas alus. Man jos nepatiko.

Vartotojo avataras
zbs
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2011-09-16, 19:12

Re: BRY-97

Standartinė zbs »

man jos tik po 2 parų pradėjo burbuliuot, nors viska dariau kaip ir su kitom mielem, o po paros dar papildomai aeravau, ir šiaip kažko vangiai dirba. Žiūrėsiu rytoj gal jau į antrine perpylt galima bus.

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: BRY-97

Standartinė Linas »

jos mėgsta aukštesnę temperatūrą, gal dėl to kitiems ilgiau fermentuoja jeigu aplinka žemiau 20. Nepamenu tiksliai fermentavimo termino, bet šiaip man jos visai patiko. Alus tikrai skaidrus, skonis geras. norėdamas gauti 30 IBU rezultatą, taikau skaičiuoklėje į 40.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: BRY-97

Standartinė puaka »

Kaip jau minejau, joms reikalinga siluma man normaliai pradejo veikti 20C, taip pat starteris laabai pageidaujamas.Alus skaidrus ir skonis man visai geras atrodo.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: BRY-97

Standartinė Regis »

Mielės tikrai nestebuklingos. Dirba ilgai, vangiai, rezultatas neįspudingas. Viriau alų, dariau palyginimą. OG buvo 1.054, fermenteriai šalia stovėjo.

Rezultatas:

FG su Notti - 1.014

FG su WY Belgian Stout - 1.008

FG su BRY-97 - 1.018

Ir tai turint mintyje faktą, kad WY ir Notti susitvarkė per savaitę, o BRY veik tris fermenteryje gulėjo.

Aromato/skonio trūkumus vardinti dar anksti, bet jei bus norinčių - galiu atsinešti alaus į VAK'ą palyginimui su visom trim mielėm.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: BRY-97

Standartinė Peckelis »

Jei tik gali, būtinai atsinešk - ir pradžioje įdomu, kaip skirtumai.

Vartotojo avataras
pingvi
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2012-10-22, 17:43

Re: BRY-97

Standartinė pingvi »

Pirmas įspūdis po dehidratacijos - ganėtinai tamsios ir ganėtinai nemalonaus kvapo mielės. Burbliatorių kelt pradėjo tik po ~paros (nelabai malonus jausmas laukti), po ~30 val jau burbuliavo normaliai (temperatūra kambario, ~23oC). "Putas", "krausen" ar kaip ten pavadint, sukėlė daugmaž standartiškai, kiek prasišviečia pro fermenterį apie 2 cm. Maždaug tris dienas paburbuliavę nustojo intensyviai dirbt. Kadangi dar su visokiais hidrometrais nelindom tai kol kas tiek žinių.. :)

Forumuose rašo, kad kai kam ir subėrus sausas ima dirbti iš karto (nors dažniausiai atvirkščiai). Kaip minėjo Linas, sako, kiek numuša IBU.

Jei, kaip deklaruojama, jos neutralios, tai kol kas įspūdis, kad yra ir "smagiau" dirbančių.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: BRY-97

Standartinė vikingas »

na va jau vienų tikrai nebandysiu mielių :D

Vartotojo avataras
pingvi
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2012-10-22, 17:43

Re: BRY-97

Standartinė pingvi »

Niekada nesakyk niekada :P

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: BRY-97

Standartinė runce »

skaičiau, kad panašios į us05, bet man taip nepasirodė. skonis gan kompleksiškas, šiek tiek salykliškas, mielingas, švelnus. darant iš naujų sausų šiek tiek ilgiau truko aktyvi fermentacija, gal apie penkias dienas, po to dar daviau laiko nusėst porą dienų. viskas ok su tuo virimu, alus puikus. darant iš naudotų mielių viskas normaliai, greit užsikuria, stabiliai fermentuoja. temperatūrai nėra reiklios kaip rašot, 20c tikrai pakankamai, manau laisvai ir prie 18 dirbtų. mielės formuoja mielių pyragą viršuje fermenterio, tai bus tikros viršutinės fermentacijos atstovės.

ATSAKYTI