Apynių auginimas

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Jdudenas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2015-03-08, 13:57

Apynių auginimas

Standartinė Jdudenas »

Sveiki, ar esat kas bandę augintis savo apynius?
Gal žinot kur gauti sodinukų?
Vartotojo avataras
Jdudenas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2015-03-08, 13:57

Re: Apynių auginimas

Standartinė Jdudenas »

Ačiū, atrodo puiki kontora.
Ir tikrai atsiunčia tokius sodinukus iš UK?
Paveikslėlis
Sunku įsivaizduot :) Juolab, kad gūglas dažniausiai siūlo dauginti iš šaknies.
Ir aišku smalsu, kokias rūšis rinkaisi ir kaip sekėsi?
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Apynių auginimas

Standartinė Zalvarinis »

Kad nepridaryčiau nesąmonių, patarkit.
Pasiimiau iš Pofkės apynių uglius. Dabar juos geriau į vazonėlį ir aprišt maišiuku, kad pradėtų augti ar iškart lauke į žemę sodint?
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Apynių auginimas

Standartinė GiN »

Žalvarini, aš jau pasodinauc lauke, paskaitęs šį straipsnelį:
https://www.morebeer.com/brewingtechniq ... ntell.html
gedas512
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2015-10-23, 11:47

Re: Apynių auginimas

Standartinė gedas512 »

Sveiki, kolegos, norėčiau iš savo sodo prisiskint laukinių apynių moliūginiam ir IPA alums, tik nežinau kada juos skint ar jau subrendę, kaip jūs nustatot laiką skynimo? ;)
AndriusK
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2016-12-20, 22:54

Re: Apynių auginimas

Standartinė AndriusK »

Geltonos žiedadulkės pagrindinis indikatorius - kuo jų daugiau tuo geriau. Apynių spurgų žaluma jau turi eit "maina", lengvai balt jau turi apyniai.
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Apynių auginimas

Standartinė Zalvarinis »

Kaip paruošti apynį žiemojimui (pirmametį)? Ar reikia užklot? Nukirpt dalį virš dirvos?
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Apynių auginimas

Standartinė darkas »

Ruošiausi pavasarį nusipirkti kelis apynių sodinukus (ar šakniastiebius),... pas mus dar įšalas neišėjęs, o jau matau, kad beveik pavėlavau... :( ir matau, kad jau ne taip ir paprasta, ... amerikonai parduoda tik vietoj, pas lenkus irgi kiek radau laisvai negausi, http://www.willingham-nurseries.co.uk visai neaišku kaip užsakyti, yra tik " naujienraščiui " užsiprenumeruoti, vokiškas kaip ir panašus į internetinę parduotuvę .
O gal kas jau turėsit šį pavasarį savų daigų pridauginę pardavimui ?

dar benaršydamas radau apie apynių spurgų rinkimą video angliškai
https://www.youtube.com/watch?v=QfdZIFU ... e=youtu.be
ir lenkiškai šiek tiek apie apynių plantacijos įrengimą ir apsaugą nuo ligų ir kenkėjų
http://www.powisle.pl/uprawa-chmielu/60 ... ji-chmielu
Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Apynių auginimas

Standartinė pofke »

Kitą savaitgalį lėksiu tvarkyt apynyno, jeigu bus atliekamų sodinukų - duosiu žinot ;)
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Apynių auginimas

Standartinė Zalvarinis »

Laukiam :)
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Apynių auginimas

Standartinė GiN »

Mane irgi domintų 4-5 apyniai.

Ar kitas savaitgalis, tai 28-29 d.?
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Apynių auginimas

Standartinė darkas »

pofke rašė:Kitą savaitgalį lėksiu tvarkyt apynyno, jeigu bus atliekamų sodinukų - duosiu žinot ;)
o kokia pas tave apynio veislė ir kaip derlius ?
Aš irgi ieškau pirkti 1-2 apynius pabandymui, http://www.willingham-nurseries.co.uk pradėjo prekiauti sodinukais, bet kiek supratau tai sodinukus siunčia tik UK, o vokiečiai http://www.eickelmann.de/Hopfen-Shop/de/Aroma-Hopfen/ ne visas veisles siunčia į užsienį, naujesnės tik vokietijoj.
Mano laukinis apynys jau kokios pusės metro aukščio , tik nesugalvoju kaip jam 5-6m aukščio atramą įrengti, nėra arti nei aukštų medžių, nei stulpų, nei pastatų
IMG_20180423_123924.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Apynių auginimas

Standartinė Giords »

darkas rašė:Aš irgi ieškau pirkti 1-2 apynius pabandymui, http://www.willingham-nurseries.co.uk pradėjo prekiauti sodinukais, bet kiek supratau tai sodinukus siunčia tik UK, o vokiečiai http://www.eickelmann.de/Hopfen-Shop/de/Aroma-Hopfen/ ne visas veisles siunčia į užsienį, naujesnės tik vokietijoj.
Mano laukinis apynys jau kokios pusės metro aukščio , tik nesugalvoju kaip jam 5-6m aukščio atramą įrengti, nėra arti nei aukštų medžių, nei stulpų, nei pastatų
Prekes iš UK, Vokietijos ir Lenkijos galima parsisiųsti ir per pirkeu.lt (pats siunčiausi iš UK).
Vienas iš paprastesnių atramų įrengimo būdų - sujungti bent 3-jų karčių galus ir pastatyti ale piramidę.
ernests
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2019-05-06, 11:46

Re: Apynių auginimas

Standartinė ernests »

Sveiki,
Ar kas nors yra domėjęsis pramoniniu apynių auginimu Lietuvoje?
Aš turiu idėjų, tačiau konkrečios info rasti sudėtinga, gal galit patarti nuo ko pradėt? kokią literatūrą skaityt ir pan?

Ačiū
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Apynių auginimas

Standartinė Krauzenas »

ernests rašė:Sveiki,
Ar kas nors yra domėjęsis pramoniniu apynių auginimu Lietuvoje?
Aš turiu idėjų, tačiau konkrečios info rasti sudėtinga, gal galit patarti nuo ko pradėt? kokią literatūrą skaityt ir pan?

Ačiū
Man irgi visai įdomu būtų tokį ūkį įstegti, seniai svajoju įsigyti sodybą ir vykdyti kokią nors veiklą..
Dėl apynių auginimo, čia seniai buvo tokia tema, kiek supratau, finansiškai nepalanku augint Lietuvoje, bet gal kas žino, gal situacija pasikeitė?
Man tai pradėjo kirbėt tokia mintis, kai Lietuvoj pradėjo rastis daugiau kraftinių mikrobravorų. Su visokiais Švyturiais ir Kalnapiliais tai be šansų susitart, na bet galvoju, su kokiu Geniu, Dunduliu, Sakiškėm, Kuro aparatūrom ir pan. gal būtų lengviau susitart, tuo labiau, kad jie dažnai leidžia progines/sezonines partijas, tai gal būtų lengviau su įsipareigojimais/kiekiais. Iš kokių 3-5 ha manau ką užaugintum, tai mikrodaryklos turėtų tikrai sunaudot.
Aišku tik investicijų reikia nemažai - pasodint gali ir rankom, bet tikrai reiks rinkėjo/kombaino, džiovyklos, pakavimo, granuliavimo, vakuumavimo įrangos, sandėliuot irgi reiktų vėsiai... Žodžiu čia ne eglučių plantaciją užsodint...

Sena tema: http://www.aludariuforumas.lt/viewtopic.php?t=308
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: Apynių auginimas

Standartinė Sharmelis »

Aš manu nereiktų pradėti jokių investicijų be rinkos tyrimo.
Susisiekite su mažaisiais bravorais ir paklauskite:
Ar pirktų iš Jūsų lt augintus apinius?
Kokių techninių parametrų tie apyniai turi būti?
Kokias veisles pirktų?
Kokius kiekius galėtų įsipareigoti nupirkti iš Jūsų ir pan.

Kokybiškiausią informaciją apie padėtį rinkoje tau galėtų papasakoti patys apynių augintojai. Tačiau žinant, kad jų lietuvoje yra gal kokie 4-5 (spėju ir šaunu į debesis). Taip pat žinant, kad lietuviai yra ypač linkę dalintis patirtimi, šios informacijos, manau, lengvai nepasieksi.
ernests
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2019-05-06, 11:46

Re: Apynių auginimas

Standartinė ernests »

Sharmelis rašė:Aš manu nereiktų pradėti jokių investicijų be rinkos tyrimo.
Susisiekite su mažaisiais bravorais ir paklauskite:
Ar pirktų iš Jūsų lt augintus apinius?
Kokių techninių parametrų tie apyniai turi būti?
Kokias veisles pirktų?
Kokius kiekius galėtų įsipareigoti nupirkti iš Jūsų ir pan.

Kokybiškiausią informaciją apie padėtį rinkoje tau galėtų papasakoti patys apynių augintojai. Tačiau žinant, kad jų lietuvoje yra gal kokie 4-5 (spėju ir šaunu į debesis). Taip pat žinant, kad lietuviai yra ypač linkę dalintis patirtimi, šios informacijos, manau, lengvai nepasieksi.
Atlikau šiokią tokią analizę. Apklausiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos aludarius, na išsiunčiau užklausas, kai kurie atsakė, kai kurie iki šiol tyli :D
Dauguma buvo susidomėje mano iniciatyva, net sveikino, tas teigiamai nuteikė :) Didžioji dalis atsakiusiųjų paminėjo, kad juos domina Lietuvoje užauginti apyniai, tiek grynai lietuviškos veislės, tiek nelietuviškos. Tačiau visi paminėjo, kad svarbiausia yra žaliavos kokybė. Tik 'pamačius' kokybę spręstų apie galimybes įsigyti. Beto, visi pagiedauja apynių granulių, tai reiškia, kad teks investuoti į apdirbimo inventoriu norint gauti naudos. Granulės - nes aludariai verda su įranga, juri pritaikyta apynių granulėms. Žali apyniai (nedžiovinti) tik eksperimento tikslais gali būti perkami.

Apynių augintojų Lietuvoje neradau. Bandžiau sukontaktuoti pvz su lenkais, kad nuvažiuot pas juos, pasižiūrėt, pabendrauti, tai kol kas atsakymo negavau.

Radau lur įsigyti lietuviškų apynių veislių sodinukų, tai kaip ir labai geros žinios man.

Didžiausios rizikos kurias dabar matau:
1. nebus kur dėti produkcijos;
2. reikia įrangos:
2.1. derliaus nuėmimui mašinų
2.2. apynių apdirbimui. Vat apdirbimui reikalinga technika yra brangi. Naudotos yra rinkoje pardavime, tik visos mašinos pakankamai senos - 1970-2000 metų maždaug. Plius jau tada reikia ir pastato įrangai pastatyti.
Apdirbimui reikia - spurgų nuėmimui nuo krūmų, atskrymui nuo šiušklių, džiovyklų, pakavimo presų ir granulių gamybos mašinos.

Suplanavau maždaug 32 arų lauką pradžioje. Žiūrint kaip augtų veislės - plėsčiau laukus.
Tokiame lauke būtų 12 eilių sodinukų. Vienoje eilėje apie 60 augalų.

Klausimas kuriam atsakymo pats kol kas nesugalvoju - kiek veislių auginti?
Susirinkau info dėl populiariausių, geidžiamiausių veislių, tai gaunasi, kad į savo lauką (pagal mano pasirinkimą) galima sutalpinti 9 skirtingas veisles.
Planuočiau sodinti šias:
1. Marynka
2. Lunga
3. Fredos taurieji
4. Fredos derlingieji
5. Kaunpo grąžieji
6. Cascade (populiari amerikoje)
7. Zeus (populiari amerikoje)
8. Columbus (populiari amerikoje)
9. Tahoma (populiari amerikoje)

Veislės paminėtos 6-9 punktuose - galvočiau pasodinti eksperimento tikslais, pažiūrėti kaip auga mūsų klimato sąlygomis, koks derlius ir t.t.

Ar ne per daug skirtingų veislių būtų galvoju?
Ar verta eksperimentuoti su amerikietiškomis veislėmis?

Kaip manote, gal kokių įžvalgų, pastebėjimų turite?

Ačiū :)
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Apynių auginimas

Standartinė Krauzenas »

Na man irgi labai įdomu.. :)
Ar bandei skaičiuot kiek maždaug investicijų (pinigine išraiška) reikėtų bent minimaliai įrangai įsigyti, kad būtų galima realizuot apynius nuo sodinuko iki granulės? Gal domėjaisi kaip su ES parama - ar pavyktų gauti paramą pagal programą "Jaunojo ūkininko įsikūrimas", būtent apynių auginimui?

32 arai man kažkaip atrodo labai mažokai, turint omeny jei turėsi daug apynių veislių ir reikalingą įrangą (investicijų praktiškai beveik tiek pat, o derlius ribotas). Pradiniam pasibandymui aišku gal ir užtektų, bet būtų protinga šalia turėt gerokai didesnį sklypą, didesnei plantacijai.

O ką bravorai atsakė dėl superkamo kiekio - kiek galėtų supirkti per metus?
ernests
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2019-05-06, 11:46

Re: Apynių auginimas

Standartinė ernests »

Krauzenas rašė:Na man irgi labai įdomu.. :)
Ar bandei skaičiuot kiek maždaug investicijų (pinigine išraiška) reikėtų bent minimaliai įrangai įsigyti, kad būtų galima realizuot apynius nuo sodinuko iki granulės? Gal domėjaisi kaip su ES parama - ar pavyktų gauti paramą pagal programą "Jaunojo ūkininko įsikūrimas", būtent apynių auginimui?

32 arai man kažkaip atrodo labai mažokai, turint omeny jei turėsi daug apynių veislių ir reikalingą įrangą (investicijų praktiškai beveik tiek pat, o derlius ribotas). Pradiniam pasibandymui aišku gal ir užtektų, bet būtų protinga šalia turėt gerokai didesnį sklypą, didesnei plantacijai.

O ką bravorai atsakė dėl superkamo kiekio - kiek galėtų supirkti per metus?
Su įranga sudėtinga, nes:
naujos įrangos kainų nagavau dar;
naudotos iš skelbimų perkant (pas lenkus daug pasiūlymų, vokiečius) - ~20000-30000 EUR
Su ES parama dar kol kas nepajudėjau, nesurinkau info. Kažkas manau įmanoma, bet nebus ten įspūdingo dydžio paramos.
Taip, 32 arai neskamba įspūdingai, bet pradžiai manau būtų pats tas. Žymus žmogus Kęstutis Obelevičius man patarė pradėti nuo mažesnio dydžio plotų vien tam, kad susipažinti apskritai su apynių auginimu, kad pamatyti kur reikia daugiausia/mažiausia darbo, kaip auga apyniai ir t.t. ir pan.
Taip, ten kur sodinčiau yra aplink daugiau ploto, tai galima būtų išsiplėsti iki maždaug 3-4 ha.

Gerai pastebėta - nusipirkus įranga, jau būtina plėsti plotus iki minimum 2-3 ha, nes turint tik 30 arų investicijos atsipirkimo laikas būtų labai ilgas.

Bravorai minėjo, kad sunaudoja apie 2 tonas apynių per metus. Aišku, jie viso savo perkamo kiekio nepirktų vien iš manęs, bet apimtys maždaug aiškios.

Pagrindinis tikslas būtų - auginti ekologiškai ir labai kokybiškus apynius.

Preliminariais skaičiavimais 30 arų lauko pilnas įrengimas (kartu su sodinukais) kainuotų ~10000-12000 EUR
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Apynių auginimas

Standartinė Krauzenas »

Pagal programą "Jaunojo ūkininko įsikūrimas" galima gauti iki 40,000 Eur paramos, tai jei tavo paskaičiavimai teisingi, kaip tik turėtų užtekti įrangai ir pirmiesiems 30 arų užsodinti.

O realiai ar pats rimtai galvoji apie tokio ūkio įsteigimą, turi minėtą kiekį lėšų investavimui, ar tik šiaip domiesi?
ernests
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2019-05-06, 11:46

Re: Apynių auginimas

Standartinė ernests »

Krauzenas rašė:Pagal programą "Jaunojo ūkininko įsikūrimas" galima gauti iki 40,000 Eur paramos, tai jei tavo paskaičiavimai teisingi, kaip tik turėtų užtekti įrangai ir pirmiesiems 30 arų užsodinti.

O realiai ar pats rimtai galvoji apie tokio ūkio įsteigimą, turi minėtą kiekį lėšų investavimui, ar tik šiaip domiesi?
Turiu tokį kiekį. Na kaip turiu - parduosiu butą ir turėsiu :D
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Apynių auginimas

Standartinė Krauzenas »

ernests rašė:Turiu tokį kiekį. Na kaip turiu - parduosiu butą ir turėsiu :D
Na žinai, o jei paskui "nepaeis" planas, tai liksi apynių lauke gyvent :)

Šiaip labai įdomu - pranešk kaip tau sekasi eigoje, jei tuo užsiimsi. Aš irgi noriu pirkti sodybą su 3-5 ha žemės ir užsiimti kokia nors veikla, tai apynių auginimas man būtų pats tas, jei tik iš to pavyktų prasiverst..
ernests
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2019-05-06, 11:46

Re: Apynių auginimas

Standartinė ernests »

Krauzenas rašė:
ernests rašė:Turiu tokį kiekį. Na kaip turiu - parduosiu butą ir turėsiu :D
Na žinai, o jei paskui "nepaeis" planas, tai liksi apynių lauke gyvent :)

Šiaip labai įdomu - pranešk kaip tau sekasi eigoje, jei tuo užsiimsi. Aš irgi noriu pirkti sodybą su keliais ha žemės ir užsiimti kokia nors veikla, tai apynių auginimas man būtų pats tas, jei tik iš to pavyktų prasiverst..
Na kur gyvent turiu kitus namus, tai netektų lauke gyvent :)
butas buvo pirktas kaip investicija. dabar galima jį panaudot kitai investicijai :)

būtinai pasidalinsiu karts nuo karto info kaip einasi reikalai ir ar kas pajudėjo
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Apynių auginimas

Standartinė STR »

Labai įdomi tema ir sveikintina iniciatyva, šaunu :)
Lauksime atnaujinimų :)
Paantrinsiu dėl jaunųjų ūkininkų, pasidomėk iš anksto, nes ten su terminais tai įdomiai būna, reikia iki kažkada siųsti paraiškas, tada sprendžia kam duoti. Ir jeigu nespėji, tai lauksi visus metus (jeigu teisingai atsimenu).
Dėl rūšių kiekio, tai tiek daug galima nebent eksperimentavimo tikslais auginti. Pagrindinės turėtų būti 2 veislės, manau. Bent ant tokio ploto.
Girdėjau kad gerai auga Cascade apyniai Lietuvoje. Bet tiksliai nežinau kokios veislės, nebuvo parašyta. Nes Cascade yra USA ir Vokiški, jie turi skirtingus parametrus, nepraleisk to ;)
Pagal geografiją dar Marynka turėtų būti gana saugi veislė. Vis dėl to lenkiški.

Nežinau kiek yra skubėjimo, bet jeigu tai daryčiau pats, tai pirma pasisodinčiau tas 9 rūšis ir bandyčiau jas auginti be jokių papildomų investicijų. Pažiūrėti kaip auga, surinkti auginimo patirtį ir tik tada eiti prie investicijų.
Gedas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2020-01-19, 18:51

Re: Apynių auginimas

Standartinė Gedas »

Sveiki,
Na ar įsirengėt kas apynyną? Ernests?
Beje Ernests, kur galima įsigyti lietuviškų veislių apynių sodinukų? Kokia kaina?
Arunas S.
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2019-10-18, 01:26

Re: Apynių auginimas

Standartinė Arunas S. »

Sveiki,kas liečia apyniu auginima Lietuvoje,tai praktiškai neimanomas dalykas nes reikalauja milzinisku investiciju.Auginant didelius plotus reikalingas apyniu nuemimo kombainas,kuriu Europoje nedaug.Taip pat reikalingos dideles džiovyklos.
Zaibss
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2018-02-11, 00:09

Re: Apynių auginimas

Standartinė Zaibss »

Taigi Linas iš labanoro apynių alaus su antrine fermentacija buteliuose turi apynių lauką :)
Gedas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2020-01-19, 18:51

Re: Apynių auginimas

Standartinė Gedas »

Arunas S. rašė:Sveiki,kas liečia apyniu auginima Lietuvoje,tai praktiškai neimanomas dalykas nes reikalauja milzinisku investiciju.Auginant didelius plotus reikalingas apyniu nuemimo kombainas,kuriu Europoje nedaug.Taip pat reikalingos dideles džiovyklos.

Investuoti galima palaipsniui. Svarbu žinoti, kad tame yra prasmės ir turėti bent kažkokią paspirtį.
Pagan
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2020-01-23, 19:08

Re: Apynių auginimas

Standartinė Pagan »

Tai kaip einas Ernests kuris žadėjo steigt ūkį? A paėjo? Pasidalink patirtimi
ATSAKYTI