Dribsnių paruošimas

ATSAKYTI
Haroldas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2015-09-03, 15:17

Dribsnių paruošimas

Standartinė Haroldas »

Sveiki,
pirksiu paprastus dribsnius iš parduotuvės, nes SA ženkliai brangesni.
Kaip paruošti dribsnius prieš juos sudedant į salyklą? Skaičiau forume, bet vieno atsakymo neradau - skiriasi dribsnių mirkymo laikai ir temperatūros, vienur rašo mirkant dribsnius papildomai įmesti salyklo, kitur apie tai neužsimenama.
Ar skiriasi miežinių ir kvietinių dribsnių paruošimas?
Haroldas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2015-09-03, 15:17

Re: Dribsnių paruošimas

Standartinė Haroldas »

Virsiu stautą, salinimo grafikas: 55*C - 10min, 65*C - 60min, 72*C - salinimas.
Tai ar užteks sudėti miežinius dribsnius tiesiai į salyklą nieko nedarius? Ar geriau pusvalandį palaikyti kokiam puode prie 60-62*C ir supylus į salyklą pradėti salinimą?
Haroldas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2015-09-03, 15:17

Re: Dribsnių paruošimas

Standartinė Haroldas »

Ačiū
gedas512
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2015-10-23, 11:47

Re: Dribsnių paruošimas

Standartinė gedas512 »

Sveiki, aš taip pat virsiu stautą (Guobalyno stautą), turiu klausimėlių:
1) Savasalus.lt miežiniams dribsniams apdoroti yra patarimas pirmiausia mažame vandens kiekyje pavirti dribsnius 30 minučių, kolega Haroldas nori pamirkyti atskirai 60-62 laipsnių temperatūroje. kas teisingiau, virti ar mirkyti?
2) Salinimo proceso metu skrudinti salyklai misą nurūkština, vienur rašo kad stautui, tai labai nekenkia (rūgštesnė terpė), kitur rekomenduoja neutralizuoti ph pridendant gipso... Kaip Jūs darot? Aš tiesiog naudosiu gana kalkėtą šulinio vandenį... :D

Ačiū už ats :)
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Dribsnių paruošimas

Standartinė Zhiniukas »

1. Parduotuvinius lėto paruošimo dribsnius būtina pavirti. Greito ruošimo dribsnius galima salint kartu su salyklu (nors imho geriau pavirti).
2. Salinimo metu reikia stebėti mentalo ph. PH didinamas su soda arba kreida. Gipsas rūgština. Aš šeštadienį viriau imperinį stautą. Niekas nenurūgštėjo salinant. PH buvo 5,5-5,3 ribose. Verdant įdėjau 12 g kreidos.
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Dribsnių paruošimas

Standartinė Peckelis »

Skaitau ir nežinau, kikent tyliai sau kamputyje ar keiktis dėl dribsnių.
Visų, griežtai teigiančių, kad dribsnius BŪTINAI reikia virti, noriu klaust - ar esate pabandę (tiesiog smalsumo dėlei) padaryti du identiškus alus, tik vienu atveju recepte esančius dribsnius virti, o kitu atveju - ne. Nebandėte? Tai ko šnekate. O jei pabandėte, tai kokius skirtumus gavote? Pagrindinis skirtumas man - ilgesnis (neženkliai) salinimas iki visiškos krakmolo konversijos. Daug labiau svarbu didesnio fermentinio aktyvumo (didesnio "diastatic power") salyklas, pajėgus ne tik savo, bet ir nesalyklinių priedų krakmolą konvertuoti. O kleisterizuotas (virtas) dribsnių krakmolas ar želatinizavosi salinimo metu - skirtumas nedidelis, mano nuomone. Tiesa, dar yra skonio aspektas - labiau dribsnių efektas jaučiasi neverdant. Pravirti kleisterį galima ir iš bulvių krakmolo - koks skirtumas :)
Yra griežtesnė dribsnių versija - nesalykliniai kviečiai (miežiai, avižos ir t.t.). Ką patartumėte, ponai, belgų bravoriui, kuris mentalą su 22% nesalyklinių kviečių užsalina 68C singlu? Prieš tai virt? Nejuokinkit...
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Dribsnių paruošimas

Standartinė puaka »

Bent jau aš, niekada dribsnių neverdu ir naudoju paprastus, pigiausius iš parduotuvės.
ATSAKYTI