Bazinis salyklas

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Bazinis salyklas

Standartinė Maegnar »

Tema išaugo iš vėl man iškilusio klausimo - koks skirtumas tarp Pils ir Pale salyklų? Prie to norėčiau padaryti apklausą - kokį bazinį salyklą naudojate dažniausiai ir kodėl? Jeigu naudojate kelis salyklus +/- vienodai, tai parašykite kodėl ir kada naudojate vieną ar kitą.

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Lrytas1 »

A tai čia nuo stiliaus gi priklauso :) lageriai, belgai, kviečiai tik pilsner :) Man pilsneris patinka, šviesesnis didesnis fermentu potencialas, labiau "salyklinis". Tik virti reikia 90min stipriai ir šaldyti greitai.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Regis »

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Maegnar »

Ačiū, Regi :)

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Regis »

n.p.

Vartotojo avataras
aivan
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2013-06-30, 21:11

Re: Bazinis salyklas

Standartinė aivan »

bazinio suviriau maltosos ir vikingo po maisa metu begije ir galiu pasakyt kad mano skoniui maltosa geresnis. nors i kvietini tai pils`as man skaniausiai. kodel sitie salyklai? todel kad pigiausiai gavau ir man naujokui pasitreniruot kaip tik, kad gero daikto nebutu gaila pilt laukan :)

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: Bazinis salyklas

Standartinė runce »

Regio linkas geras ir informatyvus. ką iš savęs, tai bazinai salyklai turi bendrą panašumą, kad turi pakankamai fermetų išsisalinti, yra švisūs ir lengvo skonio. pilsner salyklai yra šviesesni ir turi miežių skonio, o pale ale yra daugiau pakepnti, grubiai tariant, ir turi daugiau biskvito, riešutų skonių. tie patys pils, tiek pale ale labai skiriasi tarpusavyje, gamintojai juos įvardija kaip tik nori. man patinka tradicinis lietuvoje čekiškas pils salyklas, nes trumpiau reikia salinti, pauzes laikyt, ir alus skaidrus, skanus. nei apie viking malt nei apie maltosos salyklus labai blogo pasakyt negaliu, bet maltosos efektyvumas kiek mažesnis pasitaikydavo, nors skonis geras

Vartotojo avataras
alius
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2014-02-08, 17:54

Re: Bazinis salyklas

Standartinė alius »

Paskutiniai pora mano virimų buvo su maltosos salyklu (vienas gazuojasi, kitas dar burbuliuoja): efektyvumas gavosi 87 ir 80. Manau - visai gerai. Tiesa salinu net 4 fazėm. Apie skonį spręsiu vėliau ;)

Vartotojo avataras
Tomas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2011-03-06, 16:04

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Tomas »

Seniau naudodavau Maltosos arba Biržų krašto iš SA, kai pabandžiau BEST salyklą - visas noras naudoti lietuvišką prapuolė. Kaina skiriasi nežymiai (perkant 25kg), o skonis - totaliai į gerąją pusę.

ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: Bazinis salyklas

Standartinė ignasv81 »

Regio linkas nėra funkcionalus, negaliu pasiskaityti kas ten parašyta tad paklausiu čia. Kokie salyklai ir kokiais kiekiais naudojami skirtingiems alaus stiliams? Pvz.: noriu virti Saison stiliaus alų. Kokius salyklus reiktų pasirinkti ir kokiais procentiniais kiekiais? Taip pat domintų apynių ir mielių parinkimas. Konkrečiau, kalba eina kaip žinoti kokie salyklai, apyniai ir mielės yra tinkami vienam ar kitam alaus stiliui? Čia tas pats kaip kepti kiaušinius, žinai kokie ingredientai tinka ir kokie ne, bet tai žinai iš patirties :D . Tad galvoju, gal yra kokia knyga ar internetiniai straipsniai apie tai, kad suvokimas ateitų greičiau, o ne tik eksperimentais? :)

P.S. Anglų kalba priimtina, bet pačiam nesiseka nieko konkretaus surasti.
Domaso

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Domaso »

Gal nusišnekėsiu, bet paprotinkit mane..
Jei Pale verdam 60 minučių, o Pilsen 90 minučių, tai pagal mane Pilsen OG efektyvumas gausis geresnis, nes misa gausis labiau koncentruota?
Ar galima tuomet dėt lygybės ženklą lyginant Pale ir Pilsen efektyvumus?
Domaso

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Domaso »

Taip, domėjausi - kad labiau "išvaryt" dimetil sulfatą, bet juk aš neklausiu kodėl.., na tiek to..
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Gytis »

Domaso rašė:Gal nusišnekėsiu, bet paprotinkit mane..
Jei Pale verdam 60 minučių, o Pilsen 90 minučių, tai pagal mane Pilsen OG efektyvumas gausis geresnis, nes misa gausis labiau koncentruota?
Ar galima tuomet dėt lygybės ženklą lyginant Pale ir Pilsen efektyvumus?
1. Nuvirdamas gali gauti didesnį OG, bet su efektyvumu tai neturi nieko bendro.
2. Lyginamas ekstraktyvumas, o ne efektyvumas. Iš to paties salyklo vienas gaus didesnį efektyvumą, kitas mažesnį.
Domaso

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Domaso »

Atsiprašau, susimaišiau tarp savokų.. :oops:
O ar kas žino kokį efektyvumą turi omenyje "Aludarių Klubas" receptų skaičiuoklė? (ar tai Conversion Efficiency, ar Pre-Boil Efficiency, ar Post-Boil Efficiency, ar Brew House Efficiency?)
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Lrytas1 »

Pavirus ilgiau gali nukristi brewhause efektyvumas, nes puode misos mažiau, o išpili su apyniais ir hot beriku tiek pat ar net daugiau,
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Gytis »

Domaso rašė:Atsiprašau, susimaišiau tarp savokų.. :oops:
O ar kas žino kokį efektyvumą turi omenyje "Aludarių Klubas" receptų skaičiuoklė? (ar tai Conversion Efficiency, ar Pre-Boil Efficiency, ar Post-Boil Efficiency, ar Brew House Efficiency?)
Maždaug taip:
AK efficiency = Alaus kiekis (tūris)*OG/Salyklų ekstraktyvumas*salyklų kiekis;

Atsakymas į tavo klausimą priklausys nuo to kaip ir kada matuosi alaus kiekį ir OG.
Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Maegnar »

Sveiki,

Vėl pakelsiu klausimą :) Kokį bazinį Pale salyklą siūlytumėte pirkti didesniais kiekiais (25-50 kg) ir kur?
Ačiū
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Gytis »

Maegnar rašė:Sveiki,

Vėl pakelsiu klausimą :) Kokį bazinį Pale salyklą siūlytumėte pirkti didesniais kiekiais (25-50 kg) ir kur?
Ačiū
Aš perku BEST savame aluje. Man tinka.
Vartotojo avataras
axl
Pranešimai: 89
Užsiregistravo: 2013-07-19, 08:53

Re: Bazinis salyklas

Standartinė axl »

Maistra rašė:Alutekse čekiškas pilsneris tikrai ne prastesnis už Best pils. Kaina irgi normali, 50 kg maišas 28 pinigai, dar ten ir mielės ženkliai pigesnės. Bet bendrai pasirinkimas skurdokas. :)
Aš jiems dar neskambinau bet gal žinote ar į Bitinėlį maišą pristato nemokamai? Nes Vilniuje parduoda tik fasuota.
Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Maegnar »

Domina būtent Pale salyklas, o ne Pils. Bet taip, Čekiškas ten geras ir nebrangus.
Į Vilnių pristato ir po 50 kg maišus, bet reikia skambinti į Aluteksą ir tartis, kad pirksi. Tada pristato, paskambina ir pasiėmi.
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Zalvarinis »

O ką Maltosa siūlo? Arba atsiverti bravorų žemėlapį ir žiūri, kuris arčiausiai ir su jais tariesi. Jie paletėm perka, tai vienas maišas nebrangu bus.
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Alchemikas »

Mane irgi domintų Pale maišiukas.
Paskutinį kartą redagavo 2 Alchemikas. Iš viso redaguota 2016 kartus.
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Alchemikas »

Ar kas yra bandęs lenkišką Pale Ale?

http://www.slodowniastrzegom.pl/kategoria/slod-pale-ale
Domaso

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Domaso »

Aš tai labai nesuku galvos ir čekišką Pilsnerį visur naudoju vietoj Pale, man viskas kaip ir tiktų, tik pradėjo užknist vienas dalykas - pasak visų rekomendacjų Pilsnerį reikia virt bent 90 minučių, kai su Pale galėčiau per 60 min prasisukt...

O Pale Ale salyklo mačiau tik "Savam aluj" ir "Medėjoj" – pastarojoj šiek tiek pigesnis, įdomu ar to pačio gamintojo... Ir dar būtų įdomu sužinot kiek pas juos kainuotų perkant 25/50 kg (užklausiau, bet kol kas neatsakė), nebus aišku kaip Alutekse, bet turėtų būt pigiau nei Savam...
Paskutinį kartą redagavo 1 Domaso. Iš viso redaguota 2016 kartus.
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Zalvarinis »

Maistra rašė:Atseit jau pas Maltosą tai jau peilas? :mrgreen:
tai pats klausiu, nes nežinau ką Maltosa siūlo. Pas juos jaučiu pigiau galima karamelinių įvairių gauti.
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Zalvarinis »

Čia reikia GIN ar Puakos klaust, jie buvo Maltosoj ir sakė jie dabar atsinaujino įranga ir gali kokį nori ebc išspaust (ir tikslų).
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Bazinis salyklas

Standartinė GiN »

Maltosa tikrai gamina karamelinį nuo kelių dešimčių iki berods 900 EBC, bet dažniausiai daro pagal konkrečius užsakymus pastoviems klientams - į sandėlį negamina. Manau galim pasiskambint ir paklaust, ką šiuo metu gamina ir paimt, jei tinka.

Puaka gal daugiau pakomentuos, jisai su Maltosa pažįstmas.
Domaso

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Domaso »

Kad kažkas čia neseniai iš senbuvių sakė, kad Maltosos karamelinis salyklas ne koks...
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Bazinis salyklas

Standartinė Alchemikas »

Maltosa siūlo šviesų miežių salyklą maišais - 20 EUR / 50 kg

Tai čia labiau pale ar pils?

SPECIFIKACIJA
Ypatingos žymos: salyklas pagamintas iš patikrintų 2015 m. derliaus salyklinių miežių

(Partijos Nr. 01) „Tipple“

Kokybiniai rodikliai:
1. Organoleptinis įvertinimas
Grūdų masė be supelijusių grūdų ir grūdinių kenkėjų:
- spalva: geltona
- skonis: salyklinis, saldokas
- kvapas: salyklinis grynas
2. Stambumas 2,8 ir 2,5x20 mm, % : 96,0
3. Prabiros per sietą 2,2x20 mm, % : 1,5
4. Šiukšlinės priemaišos, % : 0,5
5. Purumas, % : 94,0
6. Stiklingumas, % : 1,0
7. Drėgmė, % : 4,8
8. Ekstraktingumas a.s.m., % : 82,5
9. Ekstraktų skirtumas, % : 1,4
10. Baltymai, % : 10,0
11. Tirpus azotas, % : 0,600
12. Kolbacho indeksas, % : 37,5
13. Diastatinė jėga Wk d. m. : 250
14. Cukrinimo trukmė, min. : 15
15. Spalva EBC : 3,6
16. Misos skaidrumas : skaidri
17. Misos pH : 5,9
18. Klampumas, mPa.s : 1,52
19. ß-gliukanas, mg/l : 190
20. Filtracijos laikas, min. : 55
21. FAN mg/l : 150
22. Užkrėtimas aruodiniais kenkėjais : neaptiktas

Salyklas atitinka ES normatyviniuose dokumentuose keliamus reikalavimus
Paskutinį kartą redagavo 4 Alchemikas. Iš viso redaguota 2016 kartus.
ATSAKYTI