Tekinimo greičio įtaka efektyvuvui

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Tekinimo greičio įtaka efektyvuvui

Standartinė AntaKalnietis »

Ar tekinimo greitis turi įtakos efektyvumui? Tekinant per valandą 27 litrus, efektyvumas buvo 5 punktais aukštesnis, negu tekinant įprastu greičiu per pusvalandį.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Tekinimo greičio įtaka efektyvuvui

Standartinė Gytis »

Manoma, kad turi. Ką rodo ir tavo rezultatas.
(Antakalnieti, sorry, netyčia tavo įrašą paredagavau. Viskas ten su juo gerai buvo, aš labai apsižioplinau. Atkūriau iš atminties.)
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Tekinimo greičio įtaka efektyvuvui

Standartinė AntaKalnietis »

Viskas OK. Panašu, kad pagavau esmę. Reiks ir salyklą gerokai smulkiau pabandyt pamalt (net iki rizikingos ribos), ir patekint lėtai ir nuobodžiai. Labai jau norisi bent iš "sportinio intereso" perlipti 75 proc. ribą ir/arba "atkalti" kuo mažiau svyruojantį efektyvumą (kad kuo mažiau receptas "plaukiotų", ypač kartojant jį). O kiek pas tave vidutiniškai trunka tekinimas?
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Tekinimo greičio įtaka efektyvuvui

Standartinė Gytis »

Aš dabar tekinu apie 30-32 litrus. Specialiai nežiūrėjau, bet maždaug apie 45 minutes. Prieš porą virimų tekinau gal 75 minutes, efektyvumas buvo didesnis 5-6 punktais.
Bet aš visada tekinu maksimaliai kiek bėga ir kad oro nesiurbtų, nes tada ir šiukšlių visokių prisiurbia. Px man tie procentai, svarbu, kad stabilumas būtų. Kitaip sunku alų padaryti planuojamų parametrų.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Tekinimo greičio įtaka efektyvuvui

Standartinė GiN »

Tekinimo greitis yra aktualesnis fly sparging'o atveju (reikia lėčiau tekinti), o jei naudoji batch sparging'ą, tai ne taip stipriai įtakoja. Taip pat reikia turėti omenyje, kad efektyvumui įtakos turi daug kitų dedamųjų: sumalimo rupumas, mentalo PH, temperatūros ir kt.
ATSAKYTI