Mentalo pH

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Mentalo pH

Standartinė erstikis »

Sveiki. Tie, kas matuoja mentalo pH, pasidalinkit kaip tai darote: kokiomis priemonėmis, kurioje salinimo stadijoje ir t.t.

Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

Re: Mentalo pH

Standartinė Artis »

Šita tema man irgi įdomi. Ar naudojate skaitmeninius ph matuoklius? Ką galėtumete rekomenduoti?

Pats domėjausi, Pasirinkimas didelis. Kainos nuo 100 Lt.

Ar svarbu automatinė temperatūros kompensacija?

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Mentalo pH

Standartinė Gytis »

Paskutinius 2 mėnesius nebematuoju, reikėtų pH matuoklį sukalibruoti.
Jau gal beveik metus naudojuosi braukaiser skaičiuokle skaičiuodamas būsimą mentalo pH. Anksčiau tikrindavau su pHmetru, iš esmės sutapdavo skaičiai. Tai dabar tik skaičiuoklę naudoju, bet nebetikrinu rezultato. Tik vandens gH ir kH pamatuoju pradžioje, nes nuo to rezultatas priklauso.
Pats matavimas nieko neduos. Reikia surasti būdą kaip pH kontroliuoti. Variantai tik du: naudoti RO vandenį ir druskas, arba koreguoti šarmingumą rūgštimis. Aš naudoju antrą variantą(fosforo rūgštis), runce - pirmą. Kitų nežinau, kas pH domėtųsi.
Aš naudojau paprastą pigų aparatą, paklaida ~0,1, o gal ir daugiau. Normalus aparatas kainuoja apie 100 USD su atsiuntimu. Temperatūros kompensacija geras daiktas, nes pH reikia matuoti 25C temperatūroje. O su kompensacija laukti nereikia kol atauš.

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: Mentalo pH

Standartinė runce »

matuoju su pH juostele maždaug salinimo viduryje. minusas tas, kad tamsaus alaus pH beveik nesimato, nes nudažo tą juostelę.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Mentalo pH

Standartinė Gytis »

Mentalo pH paprasčiausia kontroliuoti naudojant RO (reverse osmosis)vandenį, papildytą reikiamomis druskomis. Tada nereikia sau sukti galvos apie karbonatus, kurie ir yra pagrindinė problema. Verdant švieų alų galima iš viso pH nesirūpinti tokiu atveju. Verdant tamsesnį alų, reikalingas šioks toks šarminis buferis. Karbonatais prisotinti RO vandenį nėra toks jau visiškai paprastas reikalas. Tokiu atveju reikia maišyti RO ir vandentiekio vandenį.
Naudodami šią skaičiuoklę galite paskaičiuoti būsimą mentalo pH. Ar skaičiuoklė patikima? Tame tinklapyje pateikta daug informacijos bei aprašyti eksperimentai, kurių rezultatais autorius naudojosi sudarydamas skaičiuoklę. Mane įtikino.

ATSAKYTI