Skonio pokytis dėl greito aušinimo

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
KarolisL
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012-10-23, 18:19

Skonio pokytis dėl greito aušinimo

Standartinė KarolisL »

Klausimas tiems kas aušino vonioje ar panašioje vietoje ir perėjo prie aušinimo "gyvatuku": ar keičiasi alaus skonis dėl to? Nes, teoriškai svarstant, turėtų būti skirtumas ar apyniai ir kiti ingredientai mirksta keletą valandų ar 20 min.

Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Skonio pokytis dėl greito aušinimo

Standartinė Zalvarinis »

Tai vonioje atsiaušina per kokias 25-30min?

Vartotojo avataras
KarolisL
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012-10-23, 18:19

Re: Skonio pokytis dėl greito aušinimo

Standartinė KarolisL »

Bent jau mano atveju, vonioje valanda ir daugiau.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skonio pokytis dėl greito aušinimo

Standartinė Alchemikas »

Aušinu su šaldytuvo šaldymo sistema, ta kuria šaldytuve keliauja šaldančioji medžiaga. Pajungiu kaip varinį gyvatuką, bet plotas gerokai didesnis. 20 ltr. atšala per 15 min.

Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: Skonio pokytis dėl greito aušinimo

Standartinė Alchemikas »

Tiesa, apie skonį - skirtumo nepajaučiau nuo to kai anksčiau su ledukais vonioje aušindavau. Padidėjo alaus skaidrumas, procesas greitesnis. O šiaip, gal tai aktualiau, kai gaminama vasarą ar šiltose patalpose, kur parazitai gali įsisukti.

Vartotojo avataras
Vaitulis
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2012-03-12, 17:00

Re: Skonio pokytis dėl greito aušinimo

Standartinė Vaitulis »

Na aš pusę metų ar netgi daugiau šaldziau vonioje, tvenkinį ant sniego ir man alus nesigaudavo geros kokybes,kol budavo jaunas galedavau gert, bet jeigu pastovedavo rusi savaite ar daugiau pradedavo smarkiai rūgštėti, matyt uzsikresdavo per toki šaldyma kaip ir minejo "Mr.". Dabar turiu nusipirkes varini gyvatuką ir problemos baigėsi.alus pora menesių rusį stovi ir skonis tik gereja. :)

ATSAKYTI