Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Samanis »

Sveiki, išviriau ne viena litrą alaus, bet vis nepasiekiu tokio lygio, kad efektyvumas būtų stabilus. Ir jis plaukioja man nuo 62 iki 87. Kilo mintis tiesiog pasiekus aukštesnį efektyvumą, dapilti vandens iki reikiamo. Jau anksčiau pastebėjau, kad čia lankosi matematikai imuniteto neturinčių žmonių ir kas galėtų kokia formule suregzt, kiek vandens prie kokio SG dapylinet į duotajį kiekį, kad butų pasiektas pageidautinas SG. Kažkaip nepamenu, kad mokykloje būtų sekesi proporcijas skaičiuot. Jeigu nesunku diskutuojam apie formule ;)

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė audryla »

Taigi tiesiog su skaičiuokle kiekį (litražą) keisk ir pamatysi...

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Samanis »

ji gelbejo tada kai virdavau bute, dabar biski issikrausciau ten kur skaiciavimus tenka atlikti klaiskiniu budu (piestukas ir lapukas)

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Lrytas1 »

Biški ne tikslu :) SG 1.060 yra 163g cukraus 1L :)

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Samanis »

super, dekui ;)

Vartotojo avataras
Rimantassp
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2013-11-12, 15:18

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Rimantassp »

O koki vandeni patartina pilti? Virinta?

Vartotojo avataras
bmaggot
Pranešimai: 113
Užsiregistravo: 2011-03-09, 10:53

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė bmaggot »

Keptą.

Vartotojo avataras
Rimantassp
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2013-11-12, 15:18

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Rimantassp »

Gerai, kad ne troškintą :(

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė MK »

pamenu buvo koks tai leidinukas apie alaus gamybą. ir ten sakė užpilsi "žalio" vandens - tryda garantuota :) o jeigu rimtai tai matuok prieš virimą ir tada pakoreguok su vandeniu. Aš koreguoju su misa, nes dažniausiai išleidžiu daugiau nei buvo planuota.

Vartotojo avataras
Vytenis
Pranešimai: 171
Užsiregistravo: 2013-11-13, 17:51

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Vytenis »

As bandziau matuoti pries virima, man rodo stipriai kitokius skaicius, nei tos pacios misos po virimo. Manau del to, kad vanduo nugaruoja ir og skiriasi todel. Rimantai manau turek virinto vandens, jei nori skiesti misa. As dabar esu etape, kai nepasiekes reikiamo rezultato ieskau to priezasciu, bet esamo jau nebegelbeju skiesdamas, dapildamas cukraus ar dar kazko. Juk vistiek draugai girdami sugers koks yra, o priezastys to svarbiau, kodel nepataikai :)

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Samanis »

vyteni, tiesa sakai, bet mano atveju tarkim 6,2 stipriai skiriasi nuo norimu 4,5, arba atvirksciai. skaiciai po kablelio turbut nera didelis nuostolis, bet laipsnis ar du jau prasosi pakoreguojami.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė GiN »

Vyteni, savaime suprantama, kad nugaruoja ir dėl to OG skiriasi, pvz. mano atveju nugaruoja 5-6 litrai vandens (pradedu virti 26 litrus misos, lieka 21-22). Dėl "žalio" vandens ir trydos - gali būti, kad MK skaityta knygelė buvo apie kaimišką alų, kur vanduo imamas iš kokio nors telkinio ar šulinio, tai ten gali būti bakteriologinis užterštumas. Jeigu įpilsi krano vandens, kurį šiaip gerdamas neapsi..., tai ir aluje jis ta prasme nieko nepadarys.

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė MK »

GiN būtent kažkas iš aukštaitijos aprašinėjo virimo principus. Pas mane nelabai nuverda dėl įrangos. Kunkuliuoja pakankamai silpnai. Matuojant prieš virimą ir po virimo ženklių skirtumų nepastebėjau.

Jeigu OG per didelis tai skiesk vandeniu, jeigu per mažas aš daryčiau lengva IPA, bet nenaudočiau cukraus.

Dėl vandens iš krano, tai teko pirmus alus daryt iš koncentratų kuriuos reik vandeniu iš krano praskiest. Nieks neverdama. Dugno nepramušė :)

Vartotojo avataras
Rimantassp
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2013-11-12, 15:18

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Rimantassp »

Dėl vandens aš tik šiaip paklausiau, niekada neskiedžiu vandeniu, beveik visada gaunu misos tankį pagal receptą, efektyvumas beveik vienodas. Papildomai nusitekinu ir silpnos misos apie 2L atskiedimui, jeigu prireiktų, aišku ją užverdu tam kad dezinfekuoti. GIN'ai, man tiek daug vandens nenugaruoja iš misos, aš verdu ne taip įnirtingai:)

Vartotojo avataras
Dariuza
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2013-08-04, 22:38

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Dariuza »

Iskilo abejones del mano efektyvumo matavimo, tai noreciau, kad pataisytumet ar teisingai manau. Vienas efektyvumas yra tekinimo, kai prisitekinu daugiau misos del velesnio nugaravimo, kitas efektyvumas gaunamas jau po virimo nugaravus. Tai norint isivertint koks mano efektyvumas kuri dabar lygint su gautu susideliojus recepta?

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė Samanis »

As ziuriu kas fermenteryje yra, procese, kaip pastebejom, buna niuansu, todel ziuriu galutini varianta.

Vartotojo avataras
vapas
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:58

Re: Misos korekcija po neplanuoto efektyvumo.

Standartinė vapas »

Čia buvo diskutuota apie efektyvumo skaičiavimą: http://www.atvirasalus.lt/forum/topic.php?id=397&page=3

ATSAKYTI