Išvirtos misos skiedimas vandeniu

ATSAKYTI
gedas512
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2015-10-23, 11:47

Išvirtos misos skiedimas vandeniu

Standartinė gedas512 »

Sveiki, noriu pasiklausti specų, ar yra labai rizikinga skiesti atvėsintą misą šaltu vandeniu iš krano (ar jis turi būti virintas)? Puode verdu 10l misos, tai +10l šalto vandens reik pabaigoje. Žiūrėjau SavasAlus video youtube,tai ten tiesiog sako "misą atskiedžiame šaltu vandeniu". Ačiū už atsakymus. ;)
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Išvirtos misos skiedimas vandeniu

Standartinė DV »

Rizika, be abejo, yra, bet švariai viską darant tikrai nedidelė.
Bet geriau gal virk misą per du kartus, papildomai sugaiši valandą ar panašiai.
Domaso

Re: Išvirtos misos skiedimas vandeniu

Standartinė Domaso »

Aš kaip naujokas irgi įsikišiu su klausimu apie tai..

Sakykim išverdu misos kokius 35L ir gaunasi OG šiek tiek didesnis nei pagal receptą – ar labai baisu dapilt vandens OG korekcijai? Arba tiesiog didesniam alaus kiekiui (įvertinus OG pasikeitimą + galimas balansavimas su mažu kiekiu gliukozės/cukraus). Kalbu apie nedidelį kiekį dapilamo vandens, sakykim į 35L dapilt 5L kokios "žalios girios" ar distiliuoto.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Išvirtos misos skiedimas vandeniu

Standartinė DV »

Pamatuok SG prieš virimą, o ne po jo, tai jei gausis per didelis, galėsi dadėti proporcingai apynių, ne tik vandens. Nes skiesdamas po virimo pakeisi ir IBU.
Bet aš, jei pamatuoju prieš virimą SG ir matau, kad gausis alus ~0.5% stipresnis, nesuku galvos ir nieko nedarau.
Domaso

Re: Išvirtos misos skiedimas vandeniu

Standartinė Domaso »

DV rašė:Pamatuok SG prieš virimą, o ne po jo, tai jei gausis per didelis, galėsi dadėti proporcingai apynių, ne tik vandens. Nes skiesdamas po virimo pakeisi ir IBU.
Bet aš, jei pamatuoju prieš virimą SG ir matau, kad gausis alus ~0.5% stipresnis, nesuku galvos ir nieko nedarau.
Geras patarimas dėl IBU, bet prieš virimą gi nežinosi koks po nugaravimo gausis galutinis OG.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Išvirtos misos skiedimas vandeniu

Standartinė DV »

Elementari matematika, jei žinai kiek nugaruos. Jei ne pirma partija, manau, kad tikrai žinai.
ATSAKYTI