Alus + vynas (?)

ATSAKYTI
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Alus + vynas (?)

Standartinė Krauzenas »

Čia tokį gana "iškrypėlišką" klausimą užduosiu - gal kas bandėt maišyt alų su vynu? ( :shock: )

Tokia situacija, kad turiu 20L, 14% ABV vyšnių vyno, kurį pernai išpilsčiau pamiršęs įdėt Sorbosolio ir/ar Campden'o... Tai kaip ir buvo galima tikėtis, po nepilnų metų, žiūriu kad pradeda stumt kamščius :D , žodžiu vyšnių šampanas gavosi.. Skonis man jo man nelabai, o išpilt gaila... :oops:

Pagalvojau - gal galima būtų padaryt su juo alų? Suprantu, kad Kriek'as nesigaus, bet jei tą vyną supylus į antrinę fermentaciją?
Tame visai neturiu patirties - kokio stiliaus alų geriausia daryti, ir kokiu santykiu maišyti? Man kažkodėl labiausiai atrodo tiktų tamsiam alui - porteriui ar stautui, derinti su karameliniais ir degintais salyklais - ar klystu?

Būčiau dėkingas už komentarus patyrusių aludarių, kurie turėjo patirties su "nestandartiniais" alumis, prieskonių, žolelių naudojime ir t.t.

Ačiū.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Zhiniukas »

Kiti gal geroau patars, bet man pirma mintis kilo pilti viską į fermenterį ir sufermentuoti iki galo.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Krauzenas »

Zhiniukas rašė:Kiti gal geroau patars, bet man pirma mintis kilo pilti viską į fermenterį ir sufermentuoti iki galo.
Jau trys mėnesiai kaip vynas supiltas atgal į "didbutelį", fermentacija pilnai užsibaigus (SG: 0.992). Tiesiog skonis ne toks geras kaip norėčiau, per tuos pilstymus manau pagavo šiek tiek osidacijos (dar 30l to paties derliaus vyno iki šiol brandinu kitame didbutelyje ant ąžuolo - tas geras).

Matyt reiks bandyt eksperimentuot ir tiek :)
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Lrytas1 »

Tai tą braškę tik nugarinti beliko. Arba į actą.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Zhiniukas »

Kad gautųsi acts reik acto bakterijų. Geriau jau tada išdistiliuot.

O kas negero skonyje?
Kodėl manai, kad gerą alų užpylus negero skonio vynu gausis geras gėrimas?
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Krauzenas »

Vyšnių brendis visai neblogai skamba, ale kad neturiu įrangos ir dar Vakcinijus Skiepyga neleidžia...
Skonis toks šiek tiek karstelėjęs, lyginant su "gerąja" partija. Nėra labai blogai, bet kai yra gero vyno, kam gert šitą...

Aišku kad sumaišius su alum gali nieko gero nesigaut, tiesiog ta proga kažkaip kilo idėja tokiam eksperimentui. Galvoju, kad karameliniai, deginti salyklai, apynių kartumas, turėtų kažkiek "atmušt" tą negerą prieskonį, ir dar žinoma nuo maišymo santykio daug priklauso. Aišku, gal klystu. Bet vis tiek pabandysiu bent mažą partiją :)
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Giords »

Krauzenas rašė:Bet vis tiek pabandysiu bent mažą partiją :)
Jei sugalvosi likusią dalį išpilti - paimčiau :)
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: Alus + vynas (?)

Standartinė Sharmelis »

Aš irgi siūlau tau visą tą partiją paversti stipresniu.
Tokių procesų ne ponas ministeris neleidžia, tokią veiklą draudžia BK. Ir jau seniai. Nieko neteisinu ir neginu, tiesiog patikslinu.
Aš bendraudamas su žmonėmis gyvenančiais aplink mane supratau tokių procesų mastą. Daug žmonių aplink mane turi ir įrangas, ir moka procesus kontroliuoti. O aš gyvenu didmiestyje ir ne kur nors tabore.
Taip, kad puse lūpų kam nors prasitaręs apie tokią mintį manau greit rastum kas tau gali padėti.
ATSAKYTI