Pas Kaimyną

ATSAKYTI
vytautas 678
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2016-02-11, 14:49

Pas Kaimyną

Standartinė vytautas 678 »

Taip nutiko kad vakar atsidūriau pas kaimyną iš gretimo kaimo ir besipliotkinat išlindo galai :shock: kad ir jis verda alų. Nu ir prasidėjo tada tikras turus. Vienu žodžiu veiksmas toks 25 kg šekiško salyklo salina ir gauna 100 litrų alaus. Cukrus ir kilogramais skaičiuojasi, alus saldus be proto salyklą pliko verdančiu vandeniu o ir 7 laipniai garantuoti nu žodžiu jam viskas gerai o tai man tada tuo labaiu. Aš jo kalusiu kas tave taip mokino? Sako buvau Biržuose pas kažkoki aludariį, parodė kaip verda ir nusipirkau iškarto išjo visus puodus virimui ir urą verdam, alus bėga. Nu gal ir gerai taip nežinau.

Bet ištikro labai nustebino vienas dalykas, dėlko ir rašau čia. Jis neverda misos o teisiog ištekina, pila apynių arbata, ataušina ir deda mieles. Atseit taip per mokymus rodė. :shock:

Ar čia taip normalu? Ar galimas toks būdas
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pas Kaimyną

Standartinė Gytis »

Kaip matai įmanomas. Jeigu neklystu, Ūdrienė "Jovarų" alų taip daro. Tik turbūt verdančiu vandeniu nesalina ir cukraus nededa. Vienžo tikras tradicinis kaimiškas alus. O alus kaip, ar ragavai?
vytautas 678
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2016-02-11, 14:49

Re: Pas Kaimyną

Standartinė vytautas 678 »

Nu ragavau tik labai jau mažai nes reikėjo parvairuoti. Man tai toks nelabai tikes perdaug saldus ir perdaug stiprus, kazin kaip atrodyčiau po 3 bokalų :D
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pas Kaimyną

Standartinė Gytis »

Ai, pamiršau paklausti kokias mieles naudoja. Iš Biržų atsivežė?
vytautas 678
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2016-02-11, 14:49

Re: Pas Kaimyną

Standartinė vytautas 678 »

Taip viska iš ten parsivežė ir pirma maišą salyklo gavo. O dabar perka čekiška

Kas ten per mielės taip ir nesupratau jau gal koks 7 kartas tas pačias deda ir pabaigos nesimato
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pas Kaimyną

Standartinė Gytis »

Mieles savo sūnui perduos, o šis savo sūnui. Čižas prosenelio mieles naudoja iki šiol.
vytautas 678
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2016-02-11, 14:49

Re: Pas Kaimyną

Standartinė vytautas 678 »

Tai aš kaip suprantu čia unikalus ir nepakartojamas receptas ir daugiau niekas tokių tehnologiju netaiko ?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Pas Kaimyną

Standartinė Lrytas1 »

Nieks netrukdo pabandyti.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pas Kaimyną

Standartinė Gytis »

Aš nesu didelis žinovas, bet sakyčiau, kad tai tradicinis kaimiškas procesas. O kadangi apie salinimą supratimo mažai, tai mažą efektyvumą kompensuoja cukrumi. Alus saldus, nes a) aukštai užsalinta, b) turbūt mielės virš 7 abv nebedirba. tai lieka ir cukraus. Atvejis įdomus alaus paleontologams.
Rezultatas abejotinas, kaip supratau.
vytautas 678
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2016-02-11, 14:49

Re: Pas Kaimyną

Standartinė vytautas 678 »

Na su šitais dalykais aš sutinku saldu, senos mielės ir tt. Bet kas laibai užstrigo kad neverda misos ar tik šitoi vietoi nekenkia savo sveikatai?
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Pas Kaimyną

Standartinė Zalvarinis »

Panašiu būdu daro Čižas, Udrienė,Morkūno vaikis, seniau Algis O nekomerciniu tai n tokių teko sutikt.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Pas Kaimyną

Standartinė GiN »

Toks alus vadinasi tekintas - kai neverdama misa. Seniau neturėdavo didelių metalinių indų virimui, tik medinius kubilus, todėl ir nevirdavo. Tai tradicinis senoviškas alaus darymo (būtent - ne virimo) būdas. Šis būdas tokia apimtimi išlikęs tik Lietuvoje. Reikia laikytis ypatingos švaros, įdomu, kiek jo alus stovi paskui? Nes gali būti, kad reikia labai greitai gerti, kad neužgyventų laktobacilusai :)

Šiaip, jei nedėtų cukraus ir labiau domėtųsi, ką ir kodėl daro, tai galima gauti tikrai įdomų tradicinį lietuvišką alų.

Beje, sveikatai tikrai nekenkia, o kodėl turėtų? :)
ATSAKYTI