Kada alus tampa belgišku?

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Kada alus tampa belgišku?

Standartinė Maegnar »

Kada alus tampa belgišku? Ar belgiškos mielės yra tas vienintelis faktorius? T.y. ar gali būtu APA su belgiškom mielėm? arba porteris su belgiškom mielėm? Ar jie skaitysis automatiškai belgiškais šviesiais ir tamsiais eliais atitinkamai?
Arba atvirkščiai - kada alus negali būti užskaitytas kaip belgiškas? Vienas Guobalyno dalyvis pasakė "man belgas turi būti nuo 7 ABV". jeigu bus mažai apyniuotas alus, viskas pagal belgiškas tradicijas, bet su US-05 - jis bus belgiškas, ar jau bus koks nors kitoks?

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Naujokų klausimai

Standartinė west »

Man belgiškas turi būti. Mažai apyniuotas su gerai išreikštu salyklu, bet daug vaisinių bananinių skonių bei kvapų, taipogi gerai gazuotas.
Čia tokį maždaug supratimą turiu aš.

iš to išplaukia kad su US05 tokio negausi, vėlgi kas liečia ABV sunku pagaminti alų 4,5 abv su gerai išreikštu salyklo skoniu.

bet čia tik IMHO. Bet aišku viskas įmanoma, tarkim imant kokius brangius salyklus ir fermentuojant šilčiau.

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Maegnar »

na bet pvz Hoegaarden - irgi belgiskas skaitosi. nors ir nestiprus

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Gytis »

Maegnar, apa su belgškomis mielėmis greičiausiai bus šviesus belgiškas elis, o porteris su belgiškomis gali būti geras dubelis. Mielės, kaip žinai, suteikia alui charakterį. Todėl aš manau, kad 95 proc. atvejų belgišką charakterį suteikia būtent belgiškos mielės.

Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Artis »

Amerikiečiai turi sudarę BJCP, kuriame viskas gan griežtai ir tiksliai surašytas: alus turi būti toks ir tik toks.
Belgai pasakytų, kad belgiškas tas kuris Belgijoje išvirtas :)
Mano nuomonė belgiškas alus tas, kuriame naudojamos belgiškos kilmės mielės.

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Naujokų klausimai

Standartinė null »

Žmogus turi ydinga įprotį tipologizuoti ir mano manymu tipologija labai smarkiai įveda painiavos. Vakar va ragavau suomišką kaimišką Sahti, kuris savo stiprumu, mielių esteriais ir kadagių uogų aromatu priminė belgišką alų. Nunešus paragauti žmonėms į Špunką keli net palygino jį su Duvel, nors buvo tipiškas suomiškas kaimo alus. Dar vienas momentas daugelis stilių, kuriuos mes tapatiname su Belgija yra grynai kaimiškos "farmhouse" aludarystės kilmės (Lambic, Saison...) . Todėl ne veltui mūsiškius kaimiškus alus Ūdrienės, Paliūniškio ragaudami apibūdiname "belgiškais" epitetais.

Beje, kaip minėjo Timm Web, apie 1980 m Belgijoje dominavo silpni alūs ir tik pradėjus klestėti aliniam turizmui, įsivyravo "mistifikuoti" stiprūs vienuolynų alūs.

Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Artis »

Dėl silpnų alų dominavimo, tai jie iki šiol pačioje Belgijoje sudaro didžiausius pardavimus, pvz. Jupiler. Blogiau negu mūsų mainstream.

Bet pasak eilinių belgų "best beer in belgium" :)
Nuo 1980 m. stipresniems suklestėti padėjo alaus turizmas, kuris sutapo su JAV Beer Craft rinkos formavimosi pradžia.

BUTTON_TOPIC_LOCKED