Dėl alaus pilstymo į butelius

ATSAKYTI
kazamaza
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2018-02-07, 13:21

Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė kazamaza »

Sveiki, supilsčius alų į butelius nusėda ant buteliu dugno mielės,ar tai normalus reiškinys.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Dėl alaus pilstymo i butelius

Standartinė Lrytas1 »

Taip normalus, va kiekis tų milelių ant dugno nuo aludario rankų tiesumo priklauso.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Dėl alaus pilstymo i butelius

Standartinė Gytis »

Taip. Tik mielių kiekis skiriasi priklausomai nuo to, kaip viską darai. Normaliai turėtų būti koks 1 mm ar mažiau. Kiek pas tave mielių nusėda?
Vartotojo avataras
Marek
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2013-09-19, 20:10

Re: Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė Marek »

Pas mane mielių daugiau nei 1 mm, aš atsargiai išpylant alų iš butelio į bokalą iki galo nepilu.
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė STR »

normalus naujoko požiūris į alų, viskas čia gerai ;)
Tik jeigu norėsi geriau, tai jau reikės kai ką ir daugiau daryti.

Nors mano kukle nuomone, tai tų mielių ar 0,5mm, ar 1mm ar 2mm, tai skirtumo nematau. esmė tokia pat - negali vartyti butelio ir turi atsargiai pilti.
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė Sharmelis »

Ne vien dėl butelio vartymo mielės į alų pakyla. Jei alus stipriau užgazuotas, atidarius butelį, nemažai nuosėdų pakelia išsilaisvinusi angliarūgštė.
Prieš kurį laiką viriau IPA, gavosi toks matinis, po mėnesio brandinimo išskaidrėjo iki pramoninio alaus skaidrumo, tačiau dugne nuosėdų prisirinko nemažai.
Internete buvau radęs, jog kažkoks australijos gamintojas gamino alaus nuosėdų buteliuose gaudykles. Jos veikė paprastai, uždedi tą gaudyklę ant butelio, prieš geriant ir palaikai apverstą. Per kurį laiką nuosėdos sukrenta į tą gaudyklę, butelį laikant apverstą gaudyklę galima nuimti ir laikyti alų be nuosėdų butelyje.
Deja šiuo metu nerandu nei veikiančios to gamintoji svetainės, nei tų gaudyklių prekyboje. Gal kas turite ką nors panašaus įsigiję?
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė Sharmelis »

Galvojau ir apie vandens filtro panaudojimą alaus valymui. Tačiau kyla vienas klausimas. Alui fermentuojantis jame ištirpsta truputis CO2, o naudojant tokius filtrus reikia naudoti ir kokią nors vandens pompą, kuri stums alų per tą filtrą į kokią nors talpą. Ar šita Deksterio laboratorija ir procesas neišvaikys mano aluje jau esančio CO2? Ar man dėlto labai nesijaudinti, o tiesiog paskaičiuoti didesnį saldiklio kiekį karbonizacijai?
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė Gytis »

Jūs aišku darykite kaip išmanote, bet tiesiog neskubėdami pilstyti be papildomo vargo gausite gerą rezultatą. Pilstau paparastai po 3 savaičių, o būna ir po 4. Ant dugno tik toks lengvas nuosėdų dūmelis būna.
AndriusK
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2016-12-20, 22:54

Re: Dėl alaus pilstymo į butelius

Standartinė AndriusK »

Jei be gaudyklių - galima tiesiog apverstą butelį karbonizuot ir paskui virš kriauklės truputuką prasukt, kad slėgis didesnę dalį mielių išstumtų.
Šis metodas tinkamas kai alų pilstai į plastikinius užsukamus butelius, bet dėl sportinio intereso esu išbandes ir su flip-flop (keraminiais kamščiais) buteliais. Techniškai įmanoma, bet Gyčio metodas gerokai praktiškesnis.
ATSAKYTI