Problemos su puta

ATSAKYTI
sarunas.s
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2015-10-20, 16:10

Problemos su puta

Standartinė sarunas.s »

Sveiki,

verdu pastaruoju metu ne dažnai, tačiau pastarieji trys virimai neitin nusisekė putos atžvilgiu. Dviejuose pale eliuose puta buvo nedidėlė ir netvari, o paskutinis avižinis stautas beveik kaip cocacola...
Pagrindinis įtarimas krenta ant dezinfekatoriaus - baliklio/acto tirpalo 3ml/3ml ant 1l vandens, gal nenusausinau pakankamai talpų. Dabar naudosiu Starsan'ą.

Gal dar kokių kitų priežasčių reiktų ieškot?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Problemos su puta

Standartinė Lrytas1 »

Kaip su karbonizacija ?
Gal per daug skaidrintojų pridedi ?
Gal virimo metu putą puode visą nugraibia ?
Oi daug ten daug visko gali būti.
https://byo.com/bock/item/693-getting-g ... techniques
Paprasčiausias receptas įdėti 200g kviečių salyklo (20L alaus)
sarunas.s
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2015-10-20, 16:10

Re: Problemos su puta

Standartinė sarunas.s »

Lrytas1 rašė:Kaip su karbonizacija ?
Gal per daug skaidrintojų pridedi ?
Gal virimo metu putą puode visą nugraibia ?
Oi daug ten daug visko gali būti.
https://byo.com/bock/item/693-getting-g ... techniques
Paprasčiausias receptas įdėti 200g kviečių salyklo (20L alaus)
Karbonizacija ok, suputoja, bet nesilaiko. Skaidrintojų nenaudojau. O vat putą verdant gan stropiai nugraibydavau...
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Problemos su puta

Standartinė Lrytas1 »

If foam forms, but quickly dissipates, you have all the protein you need, but other factors are interfering with them. My suggestion in this case would be to make a yeast starter each time you brew, aerate well and control the fermentation temperature of your wort as it ferments.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Problemos su puta

Standartinė DV »

Du dideli autoritetai pilnai išnagrinėja šitą temą: http://www.thebrewingnetwork.com/post439/
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Problemos su puta

Standartinė Burbulas »

Aš jau esu rašęs apie savo patirtį. Tiesa tuomet sulaukiau paaiškinimo, kad tai niekaip nesusiję, bet pakartosiu :) - nebeturiu bėdų su puta po to, kai nustojau nugraibyt putą misos virimo metu.
Paskutinį kartą redagavo 1 Burbulas. Iš viso redaguota 2015 kartus.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Problemos su puta

Standartinė darkas »

man irgi gaunasi alus praktiškai be putos. Dar ankstesni virimai kaip ir puta būdavo kažkokia, o paskutiniai 3 virimai praktiškai nulinė puta. Jei paimtą butelį iš šaldytuvo iš palengvo supilstai į taures "nekliuksindamas", tai putos būna tik žiedelis ant taurės kraštų. Užgazavimas pakankamas, užkrato nėra, paskutinio virimo metu nugraibiau tik pirmąją putą, toliau putos negraibiau, kerpenos dedu 5g ant 30l verdamos misos. Aukščiau duotos nuorodos jau negaliojančios. Gal kas galite pavardinti tas minėtas anksčiau 10 ir daugiau priežasčių dėl kurių nesigauna puta. :(
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Problemos su puta

Standartinė Gytis »

Kuo, kiek ir kaip užgazuoji?
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Problemos su puta

Standartinė darkas »

Gytis rašė:Kuo, kiek ir kaip užgazuoji?
apie 4g balto cukraus tiesiai į 0,5 l butelį
Maistra rašė:Man tai įdomu kodėl dedi net 5 gr kerpenos?
upsss .... ;) kažkaip specialiai apie airiškos kerpenos dozavimą niekur neieškojau, bet kai viriau savo pirmą alų iš savasalus rinkinio "Porteris gardusis porteris" , tai ten ėjo 5g į 24 l alaus, tai nuo tada ir dedu 5-6 g. Pirmuose virimuose puta buvo neįspūdinga, bet buvo, o vėliau visai sunyko. Tai reiks kerpenos kiekį mažinti.
Dar kartą peržvelgiau savo virimų istorijos užrašus ir sutapimas ar ne, bet puta dingo kai pradėjau naudoti "Maltosa" firmos salyklą ir tuo pačiu salinimą nuo Proteazės pauzės 15-20 min ties 50C, kai ankstesniuose virimuose salinimą pradėdavau nuo 62C . Alui gaminti naudoju tik miežinį salyklą ir priedų tokių kaip dripsniai , kukurūzai, kviečiai nenaudoju.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Problemos su puta

Standartinė Gytis »

8 gramai litrui yra labai daug. Ir nėra putos? Aš naudoju ~5,5 gramus gliukozės 1 litrui ir puta yra. Gal tavo cukrus koks nors labai skiestas. Aš prie gliukozės perėjau, nes rezultatas prognozuojamas. O cukrus cukrui nelygus. Pabandyk gliukozę, tik sumažink bent jau iki 3 gramų į 0,5 litro butelį.

O kada tu tikiesi putos? Mano alums normali puta tik po kokio mėnesio atsiranda.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Problemos su puta

Standartinė darkas »

Dėl užgazavimo tai pas mane ten viskas kaip ir tvarkoje, pats įvėliau klaidą, :( į 0,5 l butelį dedu maždaug 3g cukraus (o ne 4g), į 0,65 l butelį 4g, o 1 litro butelių praktiškai nenaudoju, bet žinau, kad cukrus nesidvigubina t.y į didesnius indus reikia dėti mažiau .
Gytis rašė:O kada tu tikiesi putos? Mano alums normali puta tik po kokio mėnesio atsiranda.
Taip, gal putos tikėtis po savaitės brandinimo nereiktų tikėtis, bet ir rugsėjo vidurį išpilstytas alus t.y. po 3 mėn. su vos pastebima puta, manau, kad kažkas su salinimo temperatūra. Sekmadienį planuoju virimą, bet apsižiūrėjau, kad visai neturiu kerpenos, tai jei nespės atkeliauti, tai virsiu visai be jos ir salinimą pradėsiu nuo 62C, pažiūtėsiu kas gausis.
Vartotojo avataras
gi-bi
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-05-16, 20:32

Re: Problemos su puta

Standartinė gi-bi »

Ir pas mane anksčiau su puta visko būdavo.
Viskas išsisprendė, kai nustojau verdant nugraibyti.Visai.Kas nereikalinga nusėda su apyniais,po to su mielėmis.
O kerpenos net nesu naudojęs.Geriausias nuskaidrintojas yra laikas,kuris beje nieko nekainuoja :)
ATSAKYTI