Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Domaso

Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Domaso »

Praėjau temas, žiūriu kad tokios lyg ir nėra. Tiesiog dabar konstruojuosi all-grain sistemėlę ir pasidarė įdomu kaip kiti susikonstravę, gal ir idėjų pasufleruos :)

Pats dar neturiu ką parodyt, bet aš planuoju pasidaryt 3 pakopų "gravitacinį" stendą su 50L virimo puodu, 38L salinimo/tekinimo šaltkrepšiu ir vandens kaitinimo puodu viršuje. Kaitinimas "Vulcano" pagalba (norėjau daryt su reguliuojamais elektriniais tenais/termostatais, bet pas mane elektra silpna, be to norisi sistemos kuriai nieko "iš šono" nereikia, jokios elektros, jokių pompų, tik dujų baliono, taip pat kaitinimo elementai šiek tiek apsunkintų plovimą..).
Paskutinį kartą redagavo 1 Domaso. Iš viso redaguota 2015 kartus.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Lrytas1 »

Click į signatūrą.p
Domaso

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Domaso »

Oho! Na čia jau man aukštasis pilotažas :D Aš tikiuosi iki tokio lygio "nepakvaišiu" (čia gerąja prasme ;)). Pas mane nelabai ir išeitų, nes elektra silpna kad tenus naudot... Bet aišku žiauriai patogu kai kaitinimui tereikia įvest temperatūrą ir ją automatiškai palaiko :roll:

Beje, klausimas - kiek litrų daugiausia išverdat vienu kartu 50l kege? Taip pat, kokio tūrio salinimo talpos tam reikia?

Ir dar man įdomu - kokio diametro vožtuvus/kranus naudojat? Į salinimo šaltkrepšį įmontavau 1/2" diametro (full port), kadangi tekini vis tiek iš lėto. Galvoju į vandens ir misos virimo katilus gal storesnius montuot... Aišku, kadangi tenka pirktis "neržaveikos" detales, tai kuo storesni, tuo brangiau...
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė wartotojas »

įdomi tema, visad buvo smalsu kaip kas alų verda. Pasidalinsiu ir aš savo 'bravoru' jei taip galima pavadinti.

Ne 'Grainfather' ar 'Braumeister' bet mano salygoms ir finansams šis variantas kol kas optimaliausias. Verdu alų 'maiše'. Puodas 50l. Įtaisytas 3kw kaitinimo elementas (bent jau taip kinai rašė). Recirkuliuojama visiems gerai žinoma 12v pompa. Temperatūra reguliuojama taip pat turbūt visiems gerai žinomu rex c100 PID kontroleriu. Aušinu gyvatuku iš alutekso.

Kaip minėjau dabartinėms mano gyvenimo sąlygoms pats tas. Užima mažai vietos, ir tai buvo finansiškai parankiausias variantas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Domaso

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Domaso »

Būtent, smagu pažiūrėt kas kaip "susirentę", keista kad nebuvo tokios temos :)
Nu tu žiūriu irgi iš "elektrikų" pusės (ne iš "dujininkų") :lol:
Klausimas - per kiek laiko jums su tais kaitinimo elementais užvirina ištekintą misą? (ir jei galima kiek litrų)

Ta "visiems gerai žinoma 12V pompa" tai man naujokui nežinoma :? - gal galima plačiau, kur tokią gaut ir už kiek? Aš galvoju panaudot pompą tokiam tikslui - prileist atskirą kubilą šalto vandens ir primest ledų, tada tą pompą įmest į ledinį vandenį ir cirkuliuot per aušinimo gyvatuką - nežinau ar teisingai mąstau, bet manau kad turėtų susinaudot daug mažiau vandens nei iš krano per gyvatuką leidžiant..
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė wartotojas »

Kadangi virimų skaičius ne didelis, praktikos mažai, bet pabandysiu atsakyti. Dujoms sąlygų neturiu, o elektra arčiau širdies ir vien dėl to kad lengviau kontroliuoti temperatūrą. Aš taip pat pergyvenau kad nepakels elektros tinklas apkrovos, bet kol kas bėdų nebuvo. Kištukas apsaugotas 15A saugikliu na ir žinoma visas elekttros tinklas standartiniais saugikliais.

Aš beveik viska pirkau eBay arba Alli. Pompa tokia:
http://www.ebay.co.uk/itm/12V-3M-Solar- ... 3ced4f101c

bet jei ketini pompa nardinti į vandenį manau reikia šiek tiek kitokios. Gal kažko tokio:
http://www.ebay.co.uk/itm/600-1000-1500 ... 5401d3dc98

bet patarčiau pasiteirauti pas ką nors labiau patyrusį. Dėl misos kaitimo laiko. Kadangi verdu maiše, apie 23l alaus, pradedu apytiksliai su 32 litrais. Salinu pagal receptą, 60-75min (pastebėjau jog tos papildomos 15 minučių prideda kelis procentus efektyvumo) tada pakeliu iki 75 laipsnių ir palieku dar 10 minučių. o nuo 75 laipsnių iki virimo apytiksliai 15-20 minučių. Niekad tiksliai nematavau. Gal reikės sekantį virimą užsirašyti.
Domaso

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Domaso »

Dėkui už nuorodas, aš irgi labai daug ką perku iš eBay (pvz. nerūdijančias dalis). Man nesvarbu tą pompą nardint, ar žarną iš pompos ten įmerkt, svarbu kad nebrangu ir efektyvu būtų :)

Na jei po tekinimo per 15-20 min užverda tai tikrai pakankamai greitai, kažkaip įsivaizdavau kad su kaitinimo elementais ilgiau turėtų užtrukt. Kiek užtrunka su dujom negaliu pasakyt nes tik rytoj Vulkaną parsivešiu.. (reiks pabandyt užkaist "testinį" vandens puodą ir paskaičiuot per kiek užvirs).
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė wartotojas »

Domaso, kaip tik šiuo metu verdu, tad šiek tiek statistikos. Pradinis vandens kiekis - 35 litrai.

19C --> 69C 47min
67C -->75C 5,5min
75C --> iki virimo 21min.

Būtų įdomu palyginti rezultatus su dujomis.
Domaso

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Domaso »

Temperatūrų palyginimas su vulcano:

25L vandens 10C --> 77C 19min
48L misos 55C --> iki virimo 31min
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė svyturys »

Nekuriant naujos temos. Gal kas dar bandėt litražo "mietkes" pasidaryt?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Zhiniukas »

Bandėm.
1. Sunku pasidaryt trafaretus neturint printerio ar ploterio. Darant žymes ir skaičius iš izoliacijos ne kas gavosi.
2. Kažko nepataikiau su druskų tirpalu ir srove. Labai neryškiai išsigraviravo. Verdant sunku įžiūrėti, bet įmanoma.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė darkas »

svyturys rašė:Nekuriant naujos temos. Gal kas dar bandėt litražo "mietkes" pasidaryt?
100l tai solidu ... :o , kuo darytos žymės, graviruotos mechaniškai, ar elektrolize kaip zhiniukas minėjo ?
aš tai savo nerūdyjančiuose puoduose įsimušiau duobutes "kernu" kas 5l ir maždaug orentuojuosi ... :)

grįžtant prie temos norėčiau paklausti, naudotojų tipo brewmonk, karlstein ir panašių sistemų kur viskas vyksta viename puode:
išėmus salyklą vistiek kažkiek turėtų būti likę salyklo likučių (smulkios frakcijos) ir verdant ji neprikepa prie puodo ar tenų? Aš neseniai labai jau buvau užsidegęs gamintis kažką panašaus, bet dabar esu suabejojęs ir verdu po senovei, nes ištekinus misą ir išėmus salyklą puode po "falsh" dugnu būna prilipę salyklo miltų ir kažkiek tai trupinių. :(
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Zhiniukas »

Pas mane neprisvyla. Naudoju mažo el. tankio kaitinimo elementą.
Salyklo miltų ir šiukšlių lieka talpoje. Man jos netrukdo. Dalis lieka puode po nupylimo į fermenterį, dalį nufiltruoju misą perpildamas per 300 mikronų apynių sietelį. Blogiausia būna, kai stambios šiukšlės užstrigdo cirkuliacijos siurbliuką. Klarsteino ir pan. puodų atveju neaktualu. Ten galingesnis siurblys eina.
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė svyturys »

Zhiniukas rašė:Bandėm.
1. Darant žymes ir skaičius iš izoliacijos ne kas gavosi.
Čia su izoliacine juosta daryta. Srovė 9v, tirpalas random iš akies
darkas rašė:grįžtant prie temos norėčiau paklausti, naudotojų tipo brewmonk, karlstein ir panašių sistemų kur viskas vyksta viename puode:
išėmus salyklą vistiek kažkiek turėtų būti likę salyklo likučių (smulkios frakcijos) ir verdant ji neprikepa prie puodo ar tenų?
Pas mane eBIAB principas ir kaip Zhiniukas sako, mažo el. tankio tenas ir no problem.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė darkas »

svyturys rašė: .... Srovė 9v, tirpalas random iš akies
tik patikslinimas, V įtampa, o srovė tai A.
svyturys rašė:Pas mane eBIAB principas ir kaip Zhiniukas sako, mažo el. tankio tenas ir no problem.
taip , kaitinimas elektra žymiai patogiau, bet tenas puode manęs kažkaip nevilioja. Pirma mąsčiau daryti indukcinį puodo kaitinimą, bet reikalingas didelis nerūdijantis puodas su magnetiniu dugnu, kas yra problema, bet dabar perėjau ant dujų, virimo procesas paspartėjo, tai ir mąstau jei daryti viską vienu puodu be misos perpylimo ir puodo išplovimo, ar prie dugno neprikeps salyklo likučiai.

kitas klausimas - kaip manot kas geriau ar misos cirkuliacija iš apačios į viršų, ar iš viršaus į apačią? Iš viršaus į apačią sistemą pagaminti žymiai paprasčiau. ;)
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Zhiniukas »

IMHO cirkuliacija iš apačios į viršų yra geriau, nes nesusipresuoja salyklas. Ypač darant alų su daug salyklo.
Minusas - sudėtingesnė sistema ir misa nenuskaidrėja. Jutubėj gali rasti braumeister ir grainfather palyginimus. Tas nenuskaidrėjimas galutiniam rezultatui beveik neturi įtakos.

Kaitinnat dujom bus sunku palaikyti pastovią salinimo temperatūrą. Nebent naudotum valdomą dujų degiklį.
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė svyturys »

Jei konstruotis pačiam, konstruoti principu indas inde nematau jokio privalumo.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Krauzenas »

darkas rašė:aš tai savo nerūdyjančiuose puoduose įsimušiau duobutes "kernu" kas 5l ir maždaug orentuojuosi ... :)
Davei man idėją :D - būna tokių kaltukų/žymeklių, kur išmuša skaičių metalo paviršiuj, manau visai gera mintis - kol tavo komentaro neperskaičiau, būčiau nepagalvojęs :) O šiaip tai aš susigradavęs mentelę kas 5l, tai irgi visai gerai, gal net patogiau matosi nei ant puodo krašto būtų sugraduota..
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė Giords »

Krauzenas rašė:O šiaip tai aš susigradavęs mentelę kas 5l, tai irgi visai gerai, gal net patogiau matosi nei ant puodo krašto būtų sugraduota..
Davei idėją :D
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė darkas »

svyturys rašė:Jei konstruotis pačiam, konstruoti principu indas inde nematau jokio privalumo.
galvoju didinti virimo ir salinimo indų talpą, tai ir mąstau apie indą inde su misos recirkuliacija, be to dar ir nereiktų kilnoti puodų pilnų, tik kokios tai gervės pagalba iškelti indą su salyklu , nes dabar tenka išvirus apie 35-40 litrų alaus, verdantį puodą kelti ant stalo, o jei padidinti kiekį iki kokių 50l, tai visai neužkelsiu ... :(
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Parodykit savo "Mini Bravoro" sistemą!

Standartinė svyturys »

Darai tokį, ir nesuki sau galvos. O kas dėl svorio kilnojimo, nuleidi misą į kibirą, su "rundeliuku" iškrauni salyklą, maišas lauk, misa atgal ir verdam.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
ATSAKYTI