butelių plovimas :(

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
RokasSt
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2015-08-26, 10:50

Re: butelių plovimas :(

Standartinė RokasSt »

Kiek matau vieni kurie naudoja OXI, po dezinfekavimo dar praskalauja butelius su vandeniu ir iškart pilsto, o kiti neskalauja. Tai klausimas tiem kurie neskalauja, kiek maždaug laiko laukiat kol sakykim 0,5 arba 1l buteliai išdžiūna. Ir kur juos laikot kol džiovinat. Aš šiandien pilstysiu alų tai žadu praskalaut dar vandeniu ir iškart pilstyt, ar geriau neskalaut ir laukt kol išdžius?
Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: butelių plovimas :(

Standartinė vidmantas »

Aš praskalauju vandeniu po OXI, bėdų neturėjau...
Vartotojo avataras
Nemas
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2014-10-07, 11:21

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Nemas »

Aš neskalauju, bėdų lyg ir prisibijojau, bet tos baltos oxy dėmės likę ant butelio tai nlb patinka... todėl mąstau prie kitokios priemonėnės pereiti... .
Šiaip tai išplaunu vandeniu, po to kokius tris kart spusteliu ant to skalavimo "aparačiuko" :) iš savas, tada kabinu džiūti ant ragožiaus. Praktiškai beveik iš kart pradedu pilstyti... .
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Aš kažkaip irgi po OXI dar praskalauju vandeniu.. Čia pas mus LT vsi sako kad jo nereikia skalaut, bet US aludariai visi sako kad Chempro OXI nėra "no-rinse" priemonė ir ją reikia nuskalaut. Tai aš dėl šventos ramybės dar praskalauju... Be to jie sako kad Chempro OXI yra ploviklis, o ne "sanitizer'is".
Sakiau reiks kada "StarSan" sanitizer'io nusipirkt, tik kad jo pas mus gaut praktiški neįmanoma, teks siųstis..
Vartotojo avataras
Aleksandras
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-12-14, 08:52

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Aleksandras »

Savam alui star san yra.
JustasV
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2015-02-26, 22:01

Re: butelių plovimas :(

Standartinė JustasV »

Kokia kaina Star sano savam aluj? Nes jų psl nerodo, kad tokio turi.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Burbulas »

JustasV rašė:Kokia kaina Star sano savam aluj? Nes jų psl nerodo, kad tokio turi.
+37063828242 :)
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: butelių plovimas :(

Standartinė ignasv81 »

Ar dezinfekuojant butelius su šiuo įrenginiu:
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/valym ... atore.html
ir naudojant Star San alus gali prarūgti? (Star San naudoju 7 ml 5 litrams vandens, toks mišinys stovi ilgai kol būna sunaudotas).

Jau kelinta partija taip dezinfekuoju, bet nelaukiu kol visiškai išdžius butelių vidus, pilstau su keliais likusiais Star San lašais viduje.

Alaus skonis pasidaro tiesiog rūgštus ir kas keisčiausia, atkimšus butelį ir pastačius ant stalo mielės pradeda kilti į viršų ir putoja, bet rūgštumas atsiranda palaipsniui, t.y. poros minučių bėgyje jis pradeda rūgštėti akyse ir atsiranda prastas kvapas. Karbonizacija būna gan didelė. Rūgštumas atsiranda po poros savaičių iki tol alus būna puikus.

Kai išpilstau, alus stovi 20C temperatūroje ir už poros dienų atsiranda lašeliai ant butelio sienų kaip kondencatas.

Išgėręs butelius praskalauju vandeniu ir pastatau, o prieš pilstant skalauju kaip aukščiau rašiau.

Gal visgi reiktų šveisti su šepečiu ir tik paskui dezinfekuoti, bet kad buteliai švarūs būna, bet stovi neuždengti. Dabar pradėjau uždenginėti.
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Alchemikas »

Pas mane irgi toks "kondensatas" ant butelių vidinės sienelės atsiranda. Kartais alus būna surūgęs, kartais ne. Visus butelius prieš pilstymą praskalauju vandeniu nuo dulkių ir kaitinu +150°C, 15-20 min.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: butelių plovimas :(

Standartinė GiN »

Ką reiškia: "atsiranda lašeliai ant butelio sienų kaip kondensatas."?
Iš vidinės pusės atsiranda burbuliukai, prilipę prie sienelės?
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: butelių plovimas :(

Standartinė ignasv81 »

Tiesiog kaip vandens lašai ant butelio kakliuko. Dažniausiai taip būna ant plastikinių butelių (atsiranda kai pastovi pora dienų +20C). Visada prieš pat išpilstymą dezinfekuoju su Star San, bet žadu keist, nepatinka man jis.
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: butelių plovimas :(

Standartinė ignasv81 »

Atrodo taip :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: butelių plovimas :(

Standartinė GiN »

Maistra, tai dėl to ir klausiu, kas ten per kondenCatas ;)

O šiaip Maistra jau viską pasakė, butelių paruošimas susideda iš dviejų etapų:
1. Plovimas
2. Dezinfekcija

Jeigu ant sienelių yra nešvarumų, dezinfekuok nedezinfekavęs. Taip ir gaunasi, kaip Ignas rašo - pradžioje alus būna geras, paskui užgyvena bakterijos per porą savaičių ir alus nurūgštėja. Tie lašelia - ne prie ko.

Aš naudoju Oxi, jis yra ir ploviklis, ir dezinfektantas. StarSan irgi kartais naudoju, tik jo instrukcijoje rašoma, kad jį reikia patrinti, pvz. šepečiu, kad šiek tiek suputotų - tada pasiekiamas maksimalus efektyvumas. Todėl manau, kad jis nelabai tinkamas naudoti su tuo aparačiuku.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Zhiniukas »

StarSan su tuo aparačiuku veikia puikiai. Viskas ten suputoja ir buteliai iš vidaus būna gerai išdezinfekuojami.
Man iškilo kitas klausimas. Ignai, ar tu išdezinfekavęs butelius aparačiuku tą starsan skystį palieki iki kito virimo? Ar kiekvieną kartą pasidarai naujo?
Gal Starsan skystis su praplautų butelių nešvarumais per kurį laiką prarūgsta.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Burbulas »

ignasv81 rašė:Ar dezinfekuojant butelius su šiuo įrenginiu:
...Star San naudoju 7 ml 5 litrams vandens, toks mišinys stovi ilgai kol būna sunaudotas..
Matyt nieko naujo nepasakysiu, bet vis tik priminsiu - starsan (jau atskiestas vandeniu)veiksnus iki jo PH yra mažesnis nei 3. Jei mišinio paruošimui naudojate ne distiliuotą vandenį po ilgesnio laikymo vertėtų pasitikrinti. Tam tikslui užtenka paprasčiausio PH matuoklio ale http://www.aliexpress.com/item/Portable ... a34747bf1f

Butelius plaut aišku reikia, bet jei nurūgštėja visa partija aš ieškočiau užkrato ne buteliuose... mielės, fermenterių kraneliai ir t.t.
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: butelių plovimas :(

Standartinė ignasv81 »

Reiks išpilti sena Star San tikriausiai. Stovi jau 2 mėn. Pabandysiu su PH juostelėm pamatuot.

Po butelių dezinfekavimo likusį Star San supilu į purškiklį arba į kriauklę (jeigu nedaug likę).
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: butelių plovimas :(

Standartinė GiN »

Atkreipk dėmesį į labai vertingą Burbulo pastabą - jei nurūgštėja visa partija, turbūt kalti ne buteliai.

Ar visa partija tau nurūgštėja?

Ar kruopščiai dezinfekuoji visą įrangą, pvz. ar išardai kranelius dezinfekuodamas, ar dezinfekuoji žarneles ir kitas smulkmenas?
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Gytis »

Buteliai yra kokioje dešimtoje vietoje, kur reikėtų infekcijos priežasčių ieškoti.
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: butelių plovimas :(

Standartinė ignasv81 »

Dažniausiai nurūgštėja Vilniaus alaus PET buteliuose 1l. Jų nešveičiu, tik dezinfekuoju ir pilstau. Dezinfekuoju tik fermenterį prieš supilant misą, iki tol, alaus virimo procese viską nupilu karštu vandeniu, t.y. salinimo kibirą, vamzdelius, šlangą ir t.t. O prieš išpilstant į butelius vamzdelį ir kranelį nupilu karštu vandeniu ir dezinfekuoju purkšdamas Star San.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Gytis »

ignasv81 rašė:Dažniausiai nurūgštėja Vilniaus alaus PET buteliuose 1l. Jų nešveičiu, tik dezinfekuoju ir pilstau. Dezinfekuoju tik fermenterį prieš supilant misą, iki tol, alaus virimo procese viską nupilu karštu vandeniu, t.y. salinimo kibirą, vamzdelius, šlangą ir t.t. O prieš išpilstant į butelius vamzdelį ir kranelį nupilu karštu vandeniu ir dezinfekuoju purkšdamas Star San.
Kažkada pyliau į VA PET'us, nebuvo jokių problemų. Bet realiai jeigu nurūgštėja, tai diskusijai labiau tinka temos apie infekciją. Jeigu sugedo visa partija, ieškok problemos kitur - ne buteliuose.
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Sveiki. Planuoju konstruoti tokį reikalą buteliams plauti: https://youtu.be/jSXpPCrLt7A manau esu viską apmąstęs ir apskaiciavęs, tik niekaip nesugalvoju kaip prie šios sistemos patogiai ir nesudėtingai prikomponuoti dezinfekavimą. Visą šį vamzdelių kratinį planuoju dėti į didelę vonią, vandenį pajungti iš gręžinio (spaudimas toks, kad turiu baimę, kad pakils buteliai, bet kažkaip sukontroliuosiu)
Gal kas galit patarti kaip pajungti čia chemiją dezinfekavimui?
elis
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: 2015-07-06, 20:27

Re: butelių plovimas :(

Standartinė elis »

Recirkuliacinį siurbliuką.
ekonominis variantas nuo skalbimo mašinos išmetimo pompa,prabangiau indaplovės cirkuliacinis siurblys.
aš pasidaręs po 9 butelius į tą patį 24 ltr virimo katilą.priberiu chemijos užstatau 50-70C .priklausomai nuo chemijos.ir desėtką minučių plaunasi.
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Turiu akvariuminį mažiuką 300l/h. Juk su dezinfekuojančia medžiaga slėgio nereikia. Priekyje kur pasijungs žarna įdėsiu trišakį su kranais. Į vieną angą vanduo iš gręžinio, į kitą dezinfekuojanti medžiaga. Valdymas atitinkamu kranu. Tik kažkaip tikėjausi apsieiti be plastikines dėžes kurioje butų patalpinta plovimo sistema ir kurioje susirinktų dezinfekuojantis skystis...
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Zhiniukas »

Jei nori dezinfekuoti be atskiros talpos, tai gal užteks tokio daikto.
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Tokį tai turiu. 120 butelių vienu ypu labai jau savižudišką dezinfekuoti. Jau pergalvojau ir darysiu su talpa.

Dar klausimas: kaip PVC vaizdelių galus, iš kurių purškia vanduo, uždaryti? Kiek žiūrėjau video kažkaip nesimato..
elis
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: 2015-07-06, 20:27

Re: butelių plovimas :(

Standartinė elis »

Tik atkreipk dėmesį , kad užsimautų buteliai.Plastmasinių vamzdžių sienelė stora iš ko seka kad vidinis kanalas siauras ir jei bus daugiau butelių tuo žiūrėk kad siurbliukas pavežtų ir sukurtų slėgį bei pakeltų vandenį..Dariausi iš varinių vamzdelių :tai atrodo diametras aklių tas pats , lenda į butelį, bet sulitavus jau nebelenda, tai vamzdelių ilgis trumpas , nepakelia vandens iki dugno,, prailginau vamzdelius tada pompa nepaveža, taip , kad pasimatuok dešimt kartų.Bet dabar užtat patenkintas, kol kažką darau , ten plaunasi, ant vieno strypo pastoviai kokia žarną išpilstymo užmaunu, tai ir tą pakankamai išsiplauna, taip kad dar ir tą vieną strypą gali pasiskaičiuot , kad ne tik buteliam būtų.
P.S.
Dar sykį pasikartosiu:žiūrėk vidinį butelių kakliuko diametrą! Jie nevienodi! Man matyt teko matuojant su platesniu, tai pusė butelių neužsimovė, teko ilgai ir nuobodžiai drožti.
P.P.S.akvariuminis siurbliukas temperatūros gali nepavežti.jei daraisi tai šaltas plovimas man kažkaip nepatikimai skamba, jei prie kokių 80-90c, tai praktiškai ir chemijos nnereikia , užtektų karšto temperatūrinio režimo juolab kad karštis puikiai atitirpdo visokias nesąmones viduj ir tada su ta butelių plovyklą , kur zhiniukas nuorodą davė , prisipylus starsano praskalauti.
Dar gali pasiprojektuoti fermenterio ar kego plovimą :D 3viename, bet man jau nepavyko, siurbliukas neiškelia vandens.
Vartotojo avataras
gi-bi
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-05-16, 20:32

Re: butelių plovimas :(

Standartinė gi-bi »

Man atrodo, kad iš viso pastoviai pilstyti į 120 vnt butelių savižudiškai atrodo.
Kai kelis kartus pabandysi, užsinorėsi 3 vnt
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/stati ... a-keg.html
Bent man taip buvo
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Šiandien kaip tik darbe pasimatavau 16mm vamzdelį tai į butelį telpa taip, kad nelieka laisvumo. Reikia ieškot plonesnių... kas liečia švarą tai mano buteliai švarūs po kiekvieno ištuštinimo yra praskalaujami taip, kad ten nieko neliktų. Sekantį kartą tereikia sudrėkinti, dezinfekuoti ir praskalauti. Statinių turiu, ir jas taip pat pildau, bet man nepatinka atsikirsti 10-20l "skarbonkes" dėl bokalo alaus ;) todėl ir pilstau į butelius.
elis
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: 2015-07-06, 20:27

Re: butelių plovimas :(

Standartinė elis »

Dar.vanduo papuolęs į apverstą butelį turi ištekėti.
Dar vamzdelių ilgis ir bazinis vandens lygis skiriasi kokiais penkiais centimetrais .Kodėl? Todėl kad apverstam butelį labai gerai , kai kamštukas dar maskatuotusi tame baziniame dezinfekcio skysčio lygyje ir būtų dezinfekuojamas ir jis.
Čia truputi iš mano pastebėjimų ir gal kiek padės tamstos kūrybos išlaikymui.
Pirmieji bandymai.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

niekas kažkodėl čia nenaudoja jodo tirpalo dezinfekcijai, nors youtube rusai tik jodu ir dezinfekuoja viską . Gal yra kas nors negerai su jodu ko aš nežinau? Kodėl visi naudoja tik kažkokias chemines medžiagas , o jodo kaip tokio ne? :o
ATSAKYTI