butelių plovimas :(

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Burbulas »

Truputi statistikos:)

Greitpuodis virė 1h10min. Buvo pripilta 2,5L vandens. Po virimo liko 0,6L. Kondensato po įrenginiu susikaupė 1,2L. "Negrįžtami vandens nuostoliai" :) 0,7L.

Patikrinau vakar naudotą termometrą - meluoja rupūžė. 94 rodo kai vanduo verda. Vis tik buteliai sušyla iki 100C. 1L per 5min, 0,5L per 3,5min, 250mL per 2min. Atitinkamai ir kaitinau 1L - 15min, 0,5 ir 0,25L - 13min.

Per valandą apdorojau 32 butelius.
[attachment=9394,562] [attachment=9394,563] [attachment=9394,564]

Plastikui netinka :))

[attachment=9394,565]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Burbulas »

Kalbėjau apie šį
[attachment=9398,566]

Manau, jo nepareguliuosi
Anas ant greitpuodžio kuris rodo spaudimą ir temperatūra veikia tiksliai :)

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė SkyNaras »

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė puaka »

Mano patarimas (turintiems salygas) dezinfekuoti stai taip.
[attachment=9466,570]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Gytis »

Kažkaip abejoju tokia dezinfekcija.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Peckelis »

Jei tai butelių išdžiovinimas po dezinfekcijos ir skalavimo, tada užskaitau. Jei buteliai po savo alaus buvo laikomi švariai išplauti, dar sykį praskalavus, gal ir galima taip pasielgti. Bet jei tai vienintelė, ypač svetimų butelių, dezinfekcija, tai - iki pirmos bėdos, manyčiau.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė puaka »

Jokiu svetimu buteliu nenaudoju. Aisku viskas isplauta ir sepeciu su drele perplauta+perskalauta, tik su orkaitemis zaisti tikrai neplanuoju. Viska sustatai iskaitini pirti iki 110 C uzdarai ir eini miegot. Ryte visi buteliai uzdaromi ir laukia savo eiles.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Gytis »

Klausimėlis: kiek laiko galėtum išbūti iki 110C iškaitintoje pirtyje ir kiek laiko paniręs 100C temperatūros verdančio vandens puode?

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė puaka »

Gyti, kam ta lyrika...

Galima pagalvoti, kad pats valgai tik virta mesa ir sriuba :)

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Gytis »

Puaka, tenorėjau pasakyti, kad turėtum būti atsargesnis su rekomendacijomis.
Ir iš viso per butelius infekciją mažai kas gauna. Jeigu iš viso gauna. Padaryk eksperimentą: dalį butelių paruošk pirtyje, o kitą dalį ar bent keletą butelių tiesiog gerai išplauk ir viskas. Supilk partiją alaus į vienus ir kitus. 99 proc. atvejų nebus jokio skirtumo.
Prisipažinkite, kas esate turėję infekciją viename butelyje, o ne visoje partijoje.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Peckelis »

Esu turėjęs. Dabar truputį rimčiau ir žiūriu. O rekomenduoti be jokių išlygų galėčiau tik napalmą ir termitą:DDD

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė puaka »

Siaip jau, tai buvo patarimas(isbandytas savo kailiu), o ne rekomendacija ar taisykle. Tikslas - padeti sutaupyti laiko zmonems :)

Kiekvienas manau pasirinks sau labiausiai tinkama varianta.

Vartotojo avataras
aivan
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2013-06-30, 21:11

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė aivan »

turejau is visos partijos viename butelyje ifekcija, alus virtas vasara. liko dar is viso to reikalo 2-3 buteliukai laikysiu iki gobalyno tikiuosi juose kaip ir kituose niekas neisiveise... naudojau peroksida dezinfekcijai. o pirtis idomei ce. seip pavirsius ikaista daugiau nei oras (pvz kaip minejo verdantis vanduo) seip dregnoje pirtyje sekmingai prie 75C maudomes skura lupas vandens davus. dar butu idomu kiek laiko taikai dezinfekcijai sita SPA metoda?

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė puaka »

Apie metus laiko taikoma SPA buteliams, tik suomiskas variantas, vandens pirtyje ta diena nenaudoju ir niekas be buteliu ten "neina"

Gera mintis del buteliu temperaturos, kita kart pamatuosiu, kiek ikaista stiklas. Bet vis tik manes tas buteliu plovimas nedziugina. Pereinu ant kegu, o buteliai liks tik isvykstant

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė Gytis »

Puaka, čia aš tau pirties pavydžiu :)

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: buteliu plovimas :(

Standartinė puaka »

Gyti, welcome

Vartotojo avataras
DAGON
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2014-06-26, 21:33

Re: butelių plovimas :(

Standartinė DAGON »

Turiu klausyma, gal kas rado kur galyma isigyti butelio plovimo irenginiui BLAST perejima, kad pajungti prie maisituvo (atsukus aeratoriu). Siuo metu susiduriau su sia problema, senukuose sake nieko panasaus neturi, kaip jus daret, patarkit prasau :)
Kad prie ventilio pritvirtinti galyma zinau, man reikia pritvirtinti virtuveje prie maisituvo.
Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Regis »

Ieškojau. Niekur nėra. Blast'as skirtas ne maišytuvui ir pritaikyti nepavyko.
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Klausimas dėl tų infekcijų – kas galėjo įtakot tokią mistiką, kad iš 40 butelių 38 gavo infekciją, o 2 buvo geri? (čia pirmas mano alus buvo, iš ekstrakto). Sakyčiau, visa misa buvo užkrėsta, bet kodėl vis dėl to 2 buteliai buvo geri, o visi kiti ne? Butelius tikrai stropiai išploviau ir išdezinfekavau (bent jau aš taip manau..).

Dar man kiek įtartini tie litriniai "flip-top" buteliai, kažkaip tos tarpinės man pasitikėjimo nekelia... Atrodo kad ir gerai praskalauji/panardini tą kamštelį su tarpine, bet vis gi tarp tarpinės ir kamštelio gali išlikti neišdezinfekuota, o po to "išropot" į alų viduje? Gal tada reikėtų tas tarpines nuimt, atskirai užmerkt į dez. skystį (taip pat panardint ir baltas kamščių dalis), o po to uždėt tarpines atgal?
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Gali būt kad dėl to kad nešveičiau... bet nešveičiau todėl, kad buteliai visada po išgėrimo būdavo praskalauti ir pastatyti. Porai parų prieš pilstymą buvau juos pilnai panardinęs vandenyje, o prieš pat pilstymą kiekvieną kruopščiai praskalavau stipriu chloro plovikliu, po to vandeniu - ir iškart pilsčiau. Vis dėl to reiks turbūt dar juos su šepečiu praeit..

O infekcija tai nežinau kokia čia buvo, bet alus turėjo tokį vaisinį/sidrinį/gal kiek obuolinį aromatą/skonį. Kas keisčiausia visas toks buvo, išskyrus du butelius..
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Dėl taurių tai aš žinau, bet kiek suprantu ten labiau dėl putos/burbuliukų/estetinio vaizdo.

Na aš suprantu, senus priskretusius butelius tai reikia gerai iššveist, bet negi jei po išgėrimo kelis kart praskalauji vandeniu ir sandėliuoji kelis mėnesius, po to supiltas dezinfekcinis skystis nenužudo kas ten liko? (Tiesiog šiaip mąstau, jei tikrai taip, tai reiks tada darbuotis šepečiu prieš kiekvieną pilstymą...)
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Matai kaip... O aš jau planavau pirkt šitą daiktą dezinfekavimui:
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/valym ... atore.html

ir šitą daiktą praskalavimui:
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/valym ... blast.html

Ir svajojau kad užsibaigs mano vargai su butelių plovimu, bet ko gero tada neverta jų pirkt ir tiesiog šepečiu darbuotis..
Vartotojo avataras
Nemas
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2014-10-07, 11:21

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Nemas »

Tą dezinfekavimo "daiktą" aš turiu nusipirkęs ir juo labai džiaugiuosi. Tikrai padeda sutaupyti laiko. Uždėjai apverstą butelį, paspaudei 3 kart ir darbas padarytas. Po to tiesiai kabini ant džiovyklės. Paprstu vandeniu jau nebeskalauju, nes nepasitikiu jo švarumu. Dezinfekcijai naudoju oxy.
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Net keliose užsienio aludarių forumuose skaičiau kad "Chempro Oxi" vis dėl to nėra skirtas dezinfekcijai be skalavimo, jame neva yra kenksmingų medžiagų kurios vis tik lieka ir rekomenduojama oxi nuskalauti vandeniu (nors kiti sako vandeniu neskalauja ir jokių pašalinių skonių ar pan. nepajuto..). Pasak jų, bene vienintelė tikrai skalaujimo nereikalaujanti priemonė yra "StarSan", bet pas mus jos nėra...

Pabandysiu šį kartą šitaip padaryti - su "Chempro Caustic" išplauti naudojant šepetį, ir tada prieš pilstymą dar praskalaut "Chempro Oxi" (neskalaut vandeniu) - nu tikrai neturėtų jokia infekcija įsimest...
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Gytis »

[quote="Domaso"]...
Pabandysiu šį kartą šitaip padaryti - su "Chempro Caustic" išplauti naudojant šepetį, ir tada prieš pilstymą dar praskalaut "Chempro Oxi" (neskalaut vandeniu) - nu tikrai neturėtų jokia infekcija įsimest...[/quote]

Reikia gerai išskalauti po caustic'o naudojimo. Prireiks daug Oxi'o. Manau, kad vandens nereikia bijoti, jeigu ne iš kokios balos semi.
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Gytis rašė:Reikia gerai išskalauti po caustic'o naudojimo. Prireiks daug Oxi'o. Manau, kad vandens nereikia bijoti, jeigu ne iš kokios balos semi.
Po Caustic'o planuoju tiesiog vandeniu kelis kart praskalaut. O kodėl Oxi'o daug prireiks? Neužtenka praskalaut, išpilt ir palikt nuvarvėt? (Juk prieš tai su Caustic bus išplauta.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Gytis »

A, tai tada viskas ok. Svarbu kaustiką išplauti.
Vartotojo avataras
Donatas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-11-27, 14:15

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Donatas »

Aš pastebėjau, kad jei nepraskalauju po Oxi, tai alus neužsigazuoja arba užsigazuoja silpnai, todėl visada praskalauju.
Domaso

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Domaso »

Donatas rašė:Aš pastebėjau, kad jei nepraskalauju po Oxi, tai alus neužsigazuoja arba užsigazuoja silpnai, todėl visada praskalauju.
Tu jau koks trečias iš kurio tai girdžiu. Dar kažkas minėjo, kad alus silpniau putoja jei neiškalauji Oxi..
ATSAKYTI