butelių plovimas :(

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Lrytas1 »

Jodo gali likti po "dezinfekcijos", o jis nevalgomas.
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Peckelis »

Kodėl visi naudoja chemines medžiagas? Aš naudoju karštį - prieš jį visi lygūs. Ar bacila, ar kokas. O jodas principe yra nelabai. Kaip ir rusų ekstremalai :) Su jodu, matai...
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Peckelis »

Kažkada, ankstyvoj vaikystėj. Bet brungu, vienok. Nepatiko.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

Lrytas1 rašė:Jodo gali likti po "dezinfekcijos", o jis nevalgomas.
taip tiesiogiai jo gerti didelius kiekius negalima, bet kadangi jo pilasi apie 5ml į 20 litrų vandens, tai koncentracija nedidelė, be to jis labai lakus tai kol išdezinfekuoji ir pilstai tai jo didžioji dauguma išgaruoja, be to jodas žmogui yra būtinas, tas pats jodas dedamas į joduotą druską ir kitur, patartina valgyti jūros gerybes dėl jodo kiekio, taip kad teiginys " jis nevalgomas" nelabai tikslus. :D
Vartotojo avataras
Alchemikas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2012-12-28, 10:29

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Alchemikas »

Butelius tik pirmą kartą ar tokius labai užsiteršusius plaunu su chemija. Šiaip praskalauju vandeniu ir tuomet į orkaitę 10-15 min @ 150°C (15-20 vnt./kartą). Kamštelius paverdu.

Ramios bitės!
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

Tai buteliai turi būti be etikečių, nes orkaitėje turėtų prikepti...tai gal į mikrobangę ? Nors su etiketėm ypač su auksiukais irgi mikrėj bus žaibu. Žmona kai verdauogienę, tai tiklainius sterilizuoja mikrobangėje...
AndriusK
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2016-12-20, 22:54

Re: butelių plovimas :(

Standartinė AndriusK »

Gal kas įtaria kiek laipsnių celsijaus flip-flop kamštelių gumelės išgyvena, be didelių pasekmių jų sveikatai?
Orkaitėj ties 150c 20 min ok?
O gal net ir pavirt ~20 min vandenyje jau nelabai?
Čia aš mastau juos kaitint orkaitėj ir sugadint nlb noriu...
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

AndriusK rašė:Gal kas įtaria kiek laipsnių celsijaus flip-flop kamštelių gumelės išgyvena, be didelių pasekmių jų sveikatai?Orkaitėj ties 150c 20 min ok?
mano nuomone gumai tokia temperatūra ne į veikatą, tuo labiau jei kaitinsis ne vieną kartą ir ne du ... galima pakepti 1 butelį ir pažiūrėti kas gaunasi, bet geriau būtų nuimti gumelias ir jas dezinfekuoti verdančiu vandeniu, kam jas virti 20 min nesuprantu, gal ten choleros ar maro sukėlėjų yra .... :lol:

nusipirkau 160vnt naudotų alaus butelių, tai į kiekvieną po lašą indų ploviklio, pripyliau vandens pilnus ir palikau pamirkti ... po to butelių šepetys į akumuliatorinį sukėją ir pirmyn į darbą ....
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Giords »

AndriusK rašė: Čia aš mastau juos kaitint orkaitėj ir sugadint nlb noriu...
Aš kažkada kaitinau (neatsimenu prie kokios T) - gumos atlaikė, bet pati kamštelių plastmasė (alia keramika) išsilydė...
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Zhiniukas »

AndriusK rašė:Gal kas įtaria kiek laipsnių celsijaus flip-flop kamštelių gumelės išgyvena, be didelių pasekmių jų sveikatai?
Orkaitėj ties 150c 20 min ok?
O gal net ir pavirt ~20 min vandenyje jau nelabai?
Čia aš mastau juos kaitint orkaitėj ir sugadint nlb noriu...
Praktiškai bet kokia gumai kenkia verdantis vanduo.
Jei tarpinės iš silikono, jas galima kaitinti iki +200 laipsnių. Vieną kamštį paaukok. Jei prie +150 po 20 min nieko nenutiks, gai visus kaitinti. Jei ne - teks išvėdinti orkaitę :)
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: butelių plovimas :(

Standartinė Peckelis »

Teks išsivėdinti orkaitę :)
Kamščiai nuimami ir keletą min. paverdami. Buteliai iškaitinami. Kadangi aš paranoikas, tai 30 min. prie 170C temperatūros. Tinka dar verdantis vanduo - perpili du kartus. Irgi gerai, veikia, bet man namuose tai yra sudėtingiau už kaitinimą. Yra dar debesis kitų gerų būdų, bet dažnai jie būna per sudėtingi ir per brangūs tiems 20-40 vieno alaus butelių.
Visiems galvojantiems, kad tai pertekliniai dalykai, paaiškinu - man gaila savo laiko, skirto konkrečiam alui, kad sugadinčiau buteliuose.
Visiems manantiems, kad jie gudresni už mikropasaulį, lieka palinkėti visokeriopos sėkmės. Prireiks.
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Kas išduos paslaptį kur pirkti 12mm plastikinį vamzdelį, bet tokį kad ir trisakiai ir kitos jungtys butų galima įsigyti. Kažkaip iš Italijos siųstis brangoka :D o pas vietinius 16mm mažiausias.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

o pniaumatiniai vamzdeliai netiktų ? Sienelės storis buna jei neklystu 1mm ir diametrai 6, 8, 10, 12 , 14 ir t.t. Aš asmeniškai pasidariau buteliams užpildyti įrankį iš 8 ir 10mm. Aštuoniukė labai lengvai ir sandariai lenda-jungiasi su dešimtuku.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Gal koordinates galima gauti kur tokį vamzdelį parduoda? Ir kaip su trišakiais?
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

Tokių vamzdelių reikia ieškoti firmose-parduotuvėse kur prekiauja- montuoja- remontuoja hidraulikas, ten greičiausiai turės ir pniaumatikos įvairių vamzdeliu, trišakių, sujungimų, antgalių ir t.t. Nes paprastose parduotuvėse tokių prekių nei su žiburiu nerasi. :lol:
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

darkas rašė:Tokių vamzdelių reikia ieškoti firmose-parduotuvėse kur prekiauja- montuoja- remontuoja hidraulikas, ten greičiausiai turės ir pniaumatikos įvairių vamzdeliu, trišakių, sujungimų, antgalių ir t.t. Nes paprastose parduotuvėse tokių prekių nei su žiburiu nerasi. :lol:
Aš pats dirbu tokioj įmonėj, bet pas mus pneumatikai 16mm mažiausias...
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: butelių plovimas :(

Standartinė darkas »

nu tuomet turėtum geriau už mane išmanyti tokius dalykus .... :lol: , aš kaip kažkada dirbau vienoj gamykloj automatčiku, tai visi vamzdeliai prie pniaumo cilindrų buvo 8, 10, gal max 12mm. Aš pirkau Marijampolėje firmelėj - parduotuvėj, nežinau pavadinimo ir kai atėjęs paklausiau kokių turi , tai atsakė visokių - o kokių reikia?... ir pradėjo vardinti 8, 10, 12, 14, ir t.t. Nusipirkau po metrą 8 ir 10mm, tik spalva juoda, o aš anksčiau buvau matęs tik mėlynus... FESTO :D , bet šiuo metu yra įvairių .... internete:
http://www.dominga.lt/lt/komponentai-pr ... vamzdeliai
https://www.festo.com/cat/lt_lt/search?query=vamzdelis
http://www.smclt.lt/index.php?id=prekes&kat=16&pkat=69
http://www.narvija.lt/index.php/lt/prek ... active=128
http://hidraulines-sistemos.lt/Produkta ... eliai.html
http://www.sileta.lt/pneumatikos-kompon ... liai-24/lt
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

tai vis dar butelių plovyklą
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
elis
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: 2015-07-06, 20:27

Re: butelių plovimas :(

Standartinė elis »

Kodėl vario nenori?viena iš priežasčių dėl ko dariausi varinę.nuo temp.nepradės lankstytis plastmasė?
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: butelių plovimas :(

Standartinė aluviris »

Cia jau baigiu priimt sprendimą, kad daryt hibridą. Kontūras iš 16mm vamzdelio, o "fontanai" varinio vamzdelio įsriegti.
ATSAKYTI