Kegas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kegas

Standartinė west »

idėk paskui čia info iš kur ir už kiek pirkai.

dėkui

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Kegas

Standartinė vidmantas »

Dėkui už info, ką sužinosiu taip pat papostinsiu

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Kegas

Standartinė vidmantas »

Dėl įdomumo "Pilsena" parašiau kiek nori už EURO-KEG 50. Užsiprašė už nenaują 200 lietuviškų :)

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kegas

Standartinė west »

žadnast pagubyla frajera

Vartotojo avataras
voriukas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2011-11-04, 11:26

Re: Kegas

Standartinė voriukas »

Sveiki ka manote apie sia ispilstimo iranga http://aluteksas.lt/images/stories/iranga/IMG_0951.JPG ??

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Kegas

Standartinė Modeslovas »

Nieko variantas, viena beda rankine pompa čia , tai aluti po greitam iš kego ištuštint turesi. Butu toks variantas su CO2 butu super.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Kegas

Standartinė svyturys »

O neitų jo ant co2 perdaryt? nesu matęs jojo iš arti

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Kegas

Standartinė Modeslovas »

Nčiupimėjau ir aš jo gyvo, bet jei perdaryt eitu tai labai patogus reikalas.

Alutexe reiktu paklaust, paaiskintu kas kaip.

Yra visokiu čia

http://www.micromatic.com/draft-keg-bee ... id-10.html

Vartotojo avataras
voriukas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2011-11-04, 11:26

Re: Kegas

Standartinė voriukas »

Buvau nuejas i alutexa apziureti tai deja man netiko nes ten skiles diametras didesnis neuzsideda ant S tipo galvutes

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Kegas

Standartinė Modeslovas »

O tai ant CO2 eina perkonstruot?

Vartotojo avataras
voriukas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2011-11-04, 11:26

Re: Kegas

Standartinė voriukas »

Tai manau iseitu tiesiog kur pompa jungiasi tai jos neprijungineti,o junti c02

Vartotojo avataras
Varliamushys
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2011-06-22, 12:48

Re: Kegas

Standartinė Varliamushys »



Vartotojo avataras
haris
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2012-01-17, 20:16

Re: Kegas

Standartinė haris »

galima laisvai ta pompa prisijungti prie CO2 . Co2 (per reduktoriu) reikia prijungti per apatini stuceri (nezinau , kaip lietuviskai) tiesiog nuo jo atjunggus slangele

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Kegas

Standartinė zaltys »

Sveiki, pritarsiu Modeslovui, nereikia jokio laužtuvo, ardosi puikiai su replėmis :-) Jau tris išardžiau.

Vartotojo avataras
random
Pranešimai: 33
Užsiregistravo: 2012-08-22, 19:44

Re: Kegas

Standartinė random »

Nusipirkau 15,5l kega su G tipo galva, bet noreciau perdaryt i A tipo. http://www.schaeferkegs.com/img/oneusekeg_1.jpg

Gal kas turi parduot A tipo fitinga ar noretu keist i G tipo? :)

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Kegas

Standartinė puaka »

Pereinu ir aš dalinai į kegus (tingiu butelius plauti)tik va iškilo klausimas:

Kaip dezinfekuoti patį kego fitingą su vamzdeliu? Mesti į verdantį vandenį ir pavirti ar užtektu kegan truputį vandens užverdi ir palaikai garuose, o fitinga iš viršaus uždedi, kad pasikaitintų ar yra kokių paprastesnių būdų ?

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

Aš naudoju Cornelius keg'ą, tai supilu verdančio vandens kelis litrus, uždarau jegą, papurtau, ten sukyla slėgis ir išleidžiu tą vandenį per kranelį - slėgio užtenka, kad savaime išbėgtų. Taip darau pabaigęs išpilt kegą ir prieš naujo alaus užpylimą. O šiaip dezinfekuoju su Oxi.

Vartotojo avataras
mamootaz
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2011-03-26, 13:06

Re: Kegas

Standartinė mamootaz »

Sveiki, gal kas patars kur ieskot Cornelius kego ? Ar gal kas parduodate :)?

Vartotojo avataras
random
Pranešimai: 33
Užsiregistravo: 2012-08-22, 19:44

Re: Kegas

Standartinė random »

Gal kas zino ar turi kokios vaizdines medziagos kaip issiima co2 tarpine nuo A tipo galvos?

Vartotojo avataras
random
Pranešimai: 33
Užsiregistravo: 2012-08-22, 19:44

Re: Kegas

Standartinė random »

kaip isimt fitinga as zinau, bet kaip nusiima co2 tarpine ta virsutine, per ja man leidzia slegi, noriu pakeist.

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Kegas

Standartinė Modeslovas »

Tai nieko nėra ja išimt. Paspaudi spyruokle žemyn ir lupi tarpine lauk.

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Kegas

Standartinė Linas »

iš patirties siūlau pirkti naują fitingą, ne tokia prabanga. esu bandęs keisti, ilgam nepadėjo. Matyt ir metalas deformuojasi nuo ilgo naudojimo, ne vien tarpinėje bėda... su nauju fitingu ramus būsi ilgam.

Vartotojo avataras
Paulius
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 2012-10-09, 10:42

Re: Kegas

Standartinė Paulius »

Pabandžiau užsisakyti vieną kegą iš http://www.malzmuehle.eu/index.php. Naudotas (rašo, kad geros "VOKIŠKOS KOKIBĖS") 55Eur, su pakeistom gumom, shippinimas į UK iki 10kg 26Eur. Kadangi vienas quick disconnectas UK kainuoja apie 40Lt, o ten 2x pigiau, tai man shippinimas atsipirko vien ant jų. Kai ateis duosiu žinot kaip ir kas, jei kam nors įdomu.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kegas

Standartinė west »

o ne paprasčiau nuvažiuot į aluteksą ir nusipirkti pigiau
http://www.aluteksas.lt/iranga/16-nerdi ... talpa-50-l
ar aš kažką ne taip skaičiuoju.

Vartotojo avataras
Paulius
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 2012-10-09, 10:42

Re: Kegas

Standartinė Paulius »

Aš Cornelius Keg'ą turėjau omeny. Šitų už dyką net galiu gauti, tik nežinau, ar noriu. Man iš UK į Aluteksą važinėt prabanga :)

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Kegas

Standartinė west »

aaa nu tai tada taip ir sakyk :)

Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Kegas

Standartinė Zalvarinis »

Regis perverčiau visas temas apie kegus, bet kažkaip visur jau žmonės jau pradmenys turi. Kokios įrangos reikia norinti naudot kegus(5-15 litrų)?

Vartotojo avataras
Paulius
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 2012-10-09, 10:42

Re: Kegas

Standartinė Paulius »

Visų pirma kego tipas. Pagrindiniai yra šitie:

1. Mini keg'ai. 5L. Realiai mažos statinaitės kaip kad būna alus parduotuvėse. Tokiam gali pasiimti paprastą kraniuką su pompą arba su co2 balionėliu (čia nuoroda kaip pvz kokių variantų yra - http://www.leylandhomebrew.com/cat196_1.htm ). Jei mini keg'as su kraneliu apačioje - tai pompos ar co2 net nereikia.

2. Soda/syrup keg'ai, kitaip vadinami Cornelius arba Corny kegai. 18.9L arba 9L. Labiausiai paplitę namuose. Dviejų skirtingų tipų jungtys - ball lock'as ir pin lock'as. Pirmus naudojo Coca Cola, kitus Pepsi. C&C sirupo kegai paplitę labiau. Kege yra dvi jungtys - IN ir OUT. Per vieną paduodi CO2, per kita siurbi alų. Kaip minimum reikės greitų jungčių (quick disconnects - http://www.ebay.com/bhp/ball-lock-disconnect ), tada jau kaip norėsi pajungti šlangutes - vėl gali naudoti greitas jungtis (pvz http://www.johnguest.com ) arba tiesiog maut šlangutes ant greitų jungčių (kaip čia paskutinėj foto - http://www.ebay.com/itm/281280440178 ). Dėl CO2 vėl turi 2 pasirinkimus - arba imi co2 balioną (jei gali gauti pigiau iš kokių suvirintojų, tai taip ir padaryk. Kas aiškins apie maisto kokybės CO2 - net nesiklausyk. CO2 yra CO2. 3 atomai. Taškas.) arba gali pasiimti mažus balionėlius viena kartą suleidi užgazavimui, kita gali reikėt ties viduriu, kai jau nebeužteks spaudimo paduot alų. Jei pasirinksi balioną, reikės ir CO2 reguliatoriaus. Prie to paties ir išjungimo vožtuvėlį pasiimt reikia, kad nesukinėtum reguliatoriaus pastoviai.

3. DIN ir EURO kegai. Kaip suprantu tau nebeaktualu - ten prasideda nuo 20L iki 50L. Daug skirtingų jungčių - mano nuomone vargas.
Kai nusprendi kokį kegą imsi, susirandi jungtis, tada šlangutės ir kraneliai (arba kad ir cobra picnic tap'as - jei jau nori siurbt alu kuo greičiau :). Aš pirkau kranelius padorius, tai atidaviau 600Lt už 7.
Beje, nepamiršti reikia šlangučių vidinio diametro, aukščio tarp kego vidurio ir kraniuko, temperatūros, tekėjimo greičio :) Su co2 alus gazuojasi kitaip - kuo mažesnė temperatūra tuo greičiau pasisavina CO2.
Pradžiai tiek. Aš kai pradėjau dometis tai atrode kiek čia daug vargo. Pasiskaitinėji internetus, aiškiau palieka. Daug metų pilsčiau į butelius alų. Dabar alaus pilstymas - toks pat malonus kaip ir virimas :)
[attachment=10321,611]
[attachment=10321,612]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

"Kas aiškins apie maisto kokybės CO2 - net nesiklausyk. CO2 yra CO2. 3 atomai. Taškas." Atomai tai tie patys, klausimas, ar balione be CO2 yra kitų priemaišų, ar ne. Suvirintojų ir kituose pramoniniuose balionuose gali būti visokių šiukšlių ir pan. Pavyzdžiui tie maži balionėliai, kurie būna skirti pneumatiniams šautuvams, tai tų negalima naudoti alaus užgazavimui, nes juose yra dedama šiek tiek alyvos, kad šaudymo metu suteptų ginklą.

ATSAKYTI