keli klausimai apie c02

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
Vartotojo avataras
Garis
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2011-02-10, 10:06

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Garis »

@svyturys

Jo esu mates ant didesniu gesintuvu jau teisinga sriegi. Mano padarytas is maziuko gesintuvo, 1.5kg ar kiek ten.

Vartotojo avataras
Garis
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2011-02-10, 10:06

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Garis »

Deguoniniai balionai puikiai tinka, ten sienele dar storesnes, nes deguoni pucia ~200 bar, kai tuo tarpu CO2 iki ~50 bar. Viena beda - deguoniniai ventiliai buna be apsauginio voztuvo, todel reikia keist ventili, nes be to voztuvo niekas nenori pildyti.

Vartotojo avataras
mamootaz
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2011-03-26, 13:06

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė mamootaz »

Sveiki, tie kas naudojate 5 litru backeles, gal galit patart. Pirma karta kai dariau i backeles gavosi keistas gazas. Puta didele, tirsta, ilgai laikosi, bet pacio gazo kaip ir nera. Dariau Witbiera. Kita karta puse i backeles supyliau, puse i butelius, tai buteliuose karbonizacija puiki, backelese vel tas pats. Gal kas turi kokiu ideju, sekanti karta dariau IPA.Dekui

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

Naudoju keg 19L ir turiu nusipirkes angliarukstes, ar man isleisti naturaliai susidariusi slegi ir pripurksti angliarukstes kad gautusi alus su burbulais (kaip parduotuvinis)?

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė GiN »

@mamootaz ir @justasc: man irgi panašiai gaunasi 19L kege - puta didelė, kreminė, o pačiame aluje gazo lyg ir trūksta. Spėju, kad tai yra nepakankamas slėgis arba nepakankamai žema temperatūra dėl ko angliarūgštė netirpsta aluje ir įpylus į taurę tiesiog išburbuliuoja iš alaus. Reikia arba didinti CO2 slėgį, arba mažinti alaus temperatūrą brandinimo (gazavimo) metu.

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

Bet ar pries leidziant CO2, isleisti naturalu gaza? Kad butu tik CO2.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė GiN »

Justai, natūralus gazas irgi yra CO2, išleidinėti nereikia :)

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

bet jis neduoda burbulu kaip parduotuvinis alus, ir toks atrodo issikvepes.

Vartotojo avataras
Paulius
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 2012-10-09, 10:42

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Paulius »

Tai jo tiesiog truksta, o ne jis kitoks.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė GiN »

Justai, esmė yra tokia, ar CO2 pakankamai ištirpęs aluje, kad duotų burbulus, ar ne. Apie tai rašiau aukščiau (temperatūra, slėgis).

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė svyturys »

Iš jūsų kalbų kilo toks klausimas: koks skirtumas tarp užsigazavimo bonkėje ir kege? Fizine prasme manau jokio. Įtariu, kad problema tame, kad leidžiat alų iš kego "savo chodu" o ne CO2 baliono pagalba. O jei leidžiama "savo chodu" ir kege per didelis CO2 slėgis, tada ir gaunamas toks rezultatas- daug putos, mažai gazo. Ir dar toks durnas pastebėjimas :), kad leidžiant iš picnic kranelio, nenuspaudus jo iki galo, taip pat gaunama daugiau putos.

Vartotojo avataras
Zydrius
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2011-06-23, 10:06

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Zydrius »

skirtumas labai paprastas: butelyje žymiai greičiau užsigazuoja. jei nori „kaip parduotuvėje“ – pilstyk į butelius. aš savo alų stengiuos laikyt (pamiršt) kege kuo ilgiau – mėnesį, dar geriau du. tada jis būna tobulas.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė svyturys »

Na pirmą kart girdžiu ir skaitau, kad bonkėj greičiau užsigazuoja. Pats naudoju tiek bonkes, tiek kegus, bet skirtumo, net jei jis ir yra, tikrai nejaučiu. Ir taip sutinku, kad po mėnesio kito alus būna labai geras, bet ne dėl CO2, o dėl brandos. Nes pvz. galima kegą "užforsint" ir per parą (teko taip daryt su kvietiniu), bet alus vistiek bus "žalias".

Vartotojo avataras
Zydrius
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2011-06-23, 10:06

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Zydrius »

nu nemažai kegų jau esu užpildęs, tai galiu ginčytis. mano praktika – skiriasi užsigazavimas. čia kai gliukozė dedama tiek į butelius, tiek į kegą. be papildomo CO2 pūtimo. dėl brandos sutinku, dėl skanesnių burbuliukų po mėnesio, o ne savaitės – irgi.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė west »

na įkišiu ir aš savo nuomonę. mano supratimu alus bačkoje užsigazuoja mažiau nes gazuojame mažesniu slėgiu, nes jei užgazuot normaliai tada neina išpilt nes labai putos daug. nes norint ir užgazuot normaliai ir išpilt normaliai kad butu mažai putos reikia gero krano ir šaldytuvo ant linijos išpilstymo. o kadangi dauguma spėju naudojasi party tapais tai taip ir gaunasi nori kad normaliai išbėgtu mažiau gazuoji:) na bent jau aš taip darau. bet nematau tame blogo nes mažiau gazo man dar skaniau. plius skrandžiui geriau ir t.t :)

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė svyturys »

@west

Pagal tavo pasakymą, alus bačkoje užsigazuoja mažiau dėl to, kad pats mažiau gazuoji (dedi mažiau cukraus ar ko kito), o ne dėl to, kad gazuojasi bačkoje :). O kad užgazuot ir pilt normaliai nereikia jokių pilstymo linijų, užtenka baliono.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė west »

Švitury, ne dedu visko tiek pat kiek į butelius. bet bačka 50l o išverdu 40l tai lieka laisvos vietos tai spėju dėl to. o paskui kai jau nebebėga samatioku nes išbėga tik kokie 5-10l jungiu co2 bet nepučiu daug nes jei per daug tai būna visas bokalas vien puta. o jei mažai tai būna normalai alus su puta bet mažiau gazuotas. toks apie kokį čia rašė pradžioje. tai vat ir klausimas ar tikrai užtenka tik baliono? o gal aš ką blogai darau? bet sakau pas mane kraniukas tas party ir viskas. alus stovi pakankamai šaltai ~10c.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė svyturys »

Baliono man užtenka pilnai, po užgazavimo laikau apie 0.5 atm. įsipila puikiai, gazo į valias.

Beje, koks pas tave maždaug šlangutės ilgis nuo kego galvos iki picnico?

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė west »

na slėgį aš irgi laikau 0,5 atm. įsipila tada irgi puikiai, putoti pradeda nuo 1 atm. šlagutės ilgis kokį 1 m gal. ir gazo jaučiasi kad mažiau nei butelį.

Vartotojo avataras
Žaldokas
Pranešimai: 64
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:44

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Žaldokas »

Dėl "picnic kranelio, nenuspaudus jo iki galo, taip pat gaunama daugiau putos" sutinku. Pirmą kartą naudoju kegą. Po savaitės uždarymo nutariau pamėgint kaip čia kas bėgs ir kaip su užgazavimu. Tai kol neįsidrąsinau ir nenuspaudžiau jo iki galo prisileidau apie 3lit. vien putos. Kai jau dašuto, kad reikia spausti iki galo tai slėgio užteko tik 2,5 litro alaus įsipilti. Ir alus labai mažai gazuotas. Uždarinėdamas nieko papildomai nesaldinau. Stovi prie 6-8C. Dėl baliono(kurį matau, kad teks įsigyt) manau, kad jis visų problemų neišspręs. Angliarūgštei pilant išlaikyti reikia arba šaldymo sistemos, arba prieslėgio į pilamą tarą. O geriausia ir to ir to. Na į bokalą prieslėgio nepaduosi, tad lieką temperatūra. Bet čia teorija, tikiuosi praktikoje galima kažkokį patenkinamą variantą rasti.

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Giords »

Beveik tinka į temą - kur Vilniuje užsipildyti CO2?

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Linas »

http://www.butanas.lt/

AGA kiek žinau jau nebeužsiema pildymu, jie tik nuomoja balionus.

Vartotojo avataras
ExDigi
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 2012-10-23, 13:58

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė ExDigi »

ElmeMesser Gaas, Ateities g. 10 http://www.elmemesser.lt/

Jeigu mažas balionas, tai tenka laukti kol pildys didžiuosius.

Bet ilgiau 1 dienos dar neteko laukti.

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

o kaip galima slegi ismatuoti Kege. ar yra koks slegio matuoklis skirtas kegui.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Vajezus »

jei kegas yra prijungtas prie angliarugstes baliono tai sistemoj slegi rodo reduktorius kaip pamatuot slegi tik kege nelabai isivaizduoju. prie mikromatiko prijungtas redudektorius uzdaroj sistemoj... bet pajungdamas isleisi dali slegio ir is to nelabai naudos turbut bus.

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

pas mane kege yra trecia jungtis slegiui, bet neisivaizduoju kur gauti matuokli ir kaip ji ten pajungti

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė Vajezus »

tikriausiai ne apie toki kega kalbejau. :)

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

19 L statinės "Cornelius Soda-Keg" kaip savasalus.lt

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė west »

aš įsisukęs kažką panašaus iš senukų

http://www.e-senukai.lt//200050016445_2.html
santechnikos skyriuje yra.
veikia puikiai.

Vartotojo avataras
justasc
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2012-11-04, 12:00

Re: keli klausimai apie c02

Standartinė justasc »

To west: o pas tave irgi juoda jungtis su 2 skylutem ? prie tokio jungei ?

BUTTON_TOPIC_LOCKED