Salinimo maišyklė

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Salinimo maišyklė

Standartinė Regis »

Besidairant po pusiau profesionalią / profesionalią įrangą atkreipiau dėmesį, kad salinimo kubiluose įmontuotos tokios mentelės, kurios "suka" salyklą salinimo metu.

Kokia reali to nauda? Kam reikia "sukti" salyklą salinimo metu?

Ar naudinga tokį prietaisą įsimontuoti savo salinimo inde? Kaip dažnai/greitai/ilgai tos mentelės turėtų suktis?

Nepykit už elementarius klausimus, tiesiog po truputį projektuoju "garažinį bravorą" ir besidairant į pavyzdžius internete kyla begalė klausimų...
[attachment=1630,55]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė null »

Mano žiniomis, salinimo metu nereikia sukti. Suka maišant salyklą su vandeniu.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė svyturys »

Yra įvairių nuomonių šiuo klausimu. Viena jų tai, kad maišant didėja efektyvumas, atseit geriau užsalinama. Dar privalumas tame, jei naudoji direct heat'ą mentalo pakaitinimui (step mashing): neprisvyla mentalas, geriau/greičiau pasisikrsto temperatūra.

Mano atveju mentalas salinimo kubile recirkuliuojamas (aš tokiu būdu keliu mentalo temp.) bet recirkuliuojant mentalas sėda, todėl jei per daug atsuksi krankiuką, mentalas susės ir bus baba. Maišant mentalą galima padidinti misos tekėjimo debitą "nesuplojant" paties mentalo, ko pasekoje greičiau galima pasiekti reikiamą salinimo pauzę, todėl mano planuose tobulinant savo bravorą šitas mikseris yra.

Užtenka kokių 20 aps/min. O šitam reikalui namudiniai dažnai naudoja langų valytuvų motorą.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė Regis »

O jeigu ant salinimo puodo dugno yra filtras - tuomet gal irgi neprisvils?
[attachment=1633,56]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė svyturys »

Pas mane filtras lygiai tokiu pačiu principu padarytas, bet esmė tame, kad kaitinant apatinėje dalyje po filtru esanti misa nesimaišo su virš filtro esančiu mentalu. Tokiu atveju užkaitinsi tik apatinę dalį, aišku T bus per aukšta, šakės fermentams ir t.t. Dėl to aš pas save įsistačiau siurbliuką.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė Regis »

@svyturys: o ka reiškia "recirkuliuojant mentalas sėda" ir "mentalas susės ir bus baba" ir ""nesuplojant" paties mentalo"? Ta prasme kažkas nutinka mentalui, jei siurblys jį varinėja ar čia kaip ?

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė svyturys »

Misai bėgant pro mentalą, mentalas sėda, plojasi, nusistovi. Tiesiog tekanti misa spaudžia mentalą. jei per daug atsuksi kraniuką, mentalas susės ir gali tekinimas "užstrigt". Jei tinkamai viską sureguliuoji, viskas gerai tada gaunasi. sykį per daug buvau atsukęs kraną, mentalas susėdo kaip asfaltas.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Salinimo maišyklė

Standartinė Regis »

Supratau, dėkui.

ATSAKYTI