Spiritinis termometras

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Spiritinis termometras

Standartinė minerisss »

Sveiki, paskutinį kartą virdamas alų sugalvojau į verdančią misą įkišt termometrą ir gavau rezultatą: 107 laipsniai. Ar gali tiek būti ar termometras gryba pjauna? Žinau kad virimo temperatūra yra 100. Pabandžiau į arbatinuką įkišt, tai prie 99 pradėjo jau vanduo kunkuliuot ir po to kai jau vandens virimas įsibègèjo pakilo iki 107. Termometras naujas, is SA. Ar gali iki tų 107 pakilt per laiką ar ieškot naujo termometro?
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Spiritinis termometras

Standartinė Peckelis »

Virimas beveik niekada neatitinka 100C. Bet mano praktikoje visada verda žemesnėje. Daugiausia tai priklauso nuo atmosferos slėgio. Tačiau kad būtų 107C... daugoka kažkaip. Nepasitaikė nė ton pusėn. Išvada - grybautojas, ko gero.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Spiritinis termometras

Standartinė DV »

Pasitikrink termometrą dviejuose taškuose: vandens virimo (turi būti 100) ir ledukų stiklinėje (pasiskaityk, kaip pasiruošti -- turi būti 0). Tada ir matysi, grybauja termometras, ar ne. Greičiausiai vis dėlto grybauja.
Kitas variantas: pasiskolink iš ko nors gerą termometrą, pvz. Thermapen, ir palygink rezultatus.
Šiaip aš savo spiritinį iš SA mečiau velnio ir pakeičiau Thermapenu. Net ir pora laipsnių paklaida (mano spritinio termometro atveju) jau yra didelis skirtumas salinant.Ķ
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Spiritinis termometras

Standartinė minerisss »

Teisingai visi sakėt. Virimas prasideda dar iki100 laipsnių, tačiau ilgiau palaikius daugiau 100 neperlipa, tai tas mano termometrus tikrai nesamones rodė. Palyginau su geru termometru. Ačiū už nuomones :-)
ATSAKYTI