Puodas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Puodas

Standartinė Vajezus »

Sveiki,

Turiu galvasopi - ieskau 30l puodo. Esu is Vilniaus. Aplaksciau senukus, buvau gariunuose ten nieko nera. Gal kas galetu pasidalint info kur galima butu ieskot?

Tiesa kaip su aliuminiais puodais? Girdejau kad jie su maistu nelabai naudojami bet kai kurie juose alu verda ir dziaugiasi kad dvigubai greiciau uzverda.
Is anksto dekoju uz komentarus.

Vartotojo avataras
Zydrius
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2011-06-23, 10:06

Re: Puodas

Standartinė Zydrius »

ermitažas, antras aukštas.

Kalvarijų turgus> arba sendaikčiai, arba medinių pardžių alėja, kur ūkinės prekės oldskool fasaduose:) tikrai rasi.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

Kazkaip apie kalvariju turgu net nepagalvojau. Reikes palekt. Didelis dekui :)

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Puodas

Standartinė audryla »

Na kad ir...

su kraneliu

paprastas

Kokio nori dydžio... tik kad kaina kandžiojasi :-)

"SavasAlus" turi tokį emaliuotą....uupss... reik sakyt turėjo :-(

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Puodas

Standartinė Gytis »

Pirkau Vilniuje Scilyje, Konarskio g.

Tokį ar panašų: http://www.scilis.lt/1/product/35/
28 litrų kainavo 192+PVM. Buvo kažkokia akcija. Man reikėjo lygiu dugnu. Kokybė superinė, ne iš skardos.

Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Re: Puodas

Standartinė erstikis »

Aš už savo 28L emaliuotą puodą mokėjau 70 Lt. Norfoj tokių mačiau kiek nori, tik dėl kainos nesu tikras dabar.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

na kaina irgi vienas svarbesniu faktoriu. Emaliuoto kazkaip nesinori nes kaip suprantu uzvirimo laikas prailgeja. O kaip su aliuminiais? Labai dideli nuodeme?

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Puodas

Standartinė svyturys »

Tų emaliuotų 28 ltr yra ir maximoje ir norfoje. Kažkas neseniai minėjo, kad Lytgaroj atsirado berods 40 ltr emaliuoti

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Puodas

Standartinė zaltys »

Lytagroj 40 litrų kaina 108 litai, šiandien patikrinau. Visai geras puodas.

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Puodas

Standartinė Modeslovas »

Aš jau kelinta turgu pas šiukšlininkus matau Šiauliuose puoda emaliuota su dangčiu , kaip naujas atrodo. Talpa koki 30L :) nematavau.

kaina 35Lt dar nuderet eitu . Jei kam idomu galiu kita savaite apžiuret idemiau , foto padaryt. I Kauna ar Vilniu transportas kursuoja nuolat :)

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Puodas

Standartinė DV »

Jei tinka 25l tai maciau puikiausia nerudplienio puoda lygiu storu dugnu Arkietes isparduotuvej S.Miestelyje uz berods 212 LTL. Atrodo kaip nuotraukoj prie http://www.atvirasalus.lt/forum/topic.php?id=131.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

Dekui visiems uz pasiulymus ir idejas. Bandysiu ieskot.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Puodas

Standartinė west »

Kaune aluteksas turi kegų 50 l. po 90 lt atidavė. iš jų nupjovus viršų gaunasi superinis 50 l puodas. nerudeika visgi ir dar maistinė.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

na siaip as turiu 30l kega. kaip suprantu naudojamas tik su dujom? ar yra kokiu nors dar fokusu? Buvau Kalvariju turguj tai yra iki 40l emaliuotu, nerzaveikos nera dideliu, aliuminiai platus (beje taip niekas nepakomentavo aliuminio naudojimo alaus virimui).

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Puodas

Standartinė zaltys »

pritariu west, tokia kaina normalaus puodo niekaip nenupirksi.

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Puodas

Standartinė null »

aliuminis labai reaktyvus metalas, todėl spręsti pačiam verta ar neverta rinktis aliuminio. Kokiam vandeniui užkaisti visai nieko, bet misai nežinau :)

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Puodas

Standartinė Giords »

Aš pats naudoju aliuminio 50 l puodą. Tokį mažiau ir Gariūnuose. Kaip suprantu, misa neturi savyje rūgšties, todėl aliuminio puodams nepavojinga.

Apie puodus daugiau: http://www.neriba.lt/index.php?sid=x&sh ... 5.34668692

http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?p ... strid=3526

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

Laikinai issisprendziau puodo klausima ir pamazu pradesiu judint kego pavertima smagiu puodu. Gal kas turit pasidare ir galetumete pasidalinti nuotraukom. Domintu keli aspektai:

Kiek palikt nuo krasto pjaunant virsu?

Koki naudojat dangti?

Galvoju isimontuot stacionaru temperaturos davikli - gal kas zinot koki (kad nebutu auksinis bet savo funkcija atliktu)? taip pat koki krana geriausia butu isivirint (o gal net nebutina virint ir galima ji sandariai itvirtint)? ir kokiam aukstyje geriausia montuot siuos abu reikalus?
Kitas klausimas ar galima pasidaryt normalu salinimo tekinimo katila is kego? Ar nieko jog kego dugnas gaubtas?

Ir kuo geriausia butu tuos kegus sujungti skyscio digimonizavimui i kita inda?
Buciau labai dekongas jei kas pasidalintu patirtim, idejom ar ziniom.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

Cia per sudetingai paklausiau ar izengiau i paslapciu zona? :)

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Puodas

Standartinė vidmantas »

Aš planuoju darytis iš kegų kažką panašaus http://atvirasalus.lt/blog/vidmantas/20 ... etvirciui/

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Puodas

Standartinė west »

na Lietuvoje dar manau mažai kas turi tokios patirties apie kego transformavimą.

užtai youtubas pilnas. "keg to kettle" "homebrew keg" ir t.t.

mano šiuo metu žinių šaltinis yra amerikonai

http://www.homebrewtalk.com/f51/show-us ... rig-46578/

nežinau tik ar rodys foto neužsiregistravus.
jo ir pats ieškau patogių greitų jungčių ant LT pirkti. nes ką siūlo didieji tai jungtis ~50 lt kas yra kosmosas mano nuomone.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

dekui labai pravers info. As masciau pradziai pasidaryt paprastesni varianta. Gal kokiu ideju kiltu -

Kegai 2 po 30l + plastikinis fermentatorius.

Pradziai be remo. Samatioku. Lygiai - stalas, kede, grindys.

paciam virsui virimo katilas su dujiniu degikliu > Salinimo/tekinimo katilas (apsiltintas be degilklio) > fermentatorius/transporteris :)

Procesas - pasildai vandeni iki reikiamos temperaturos > supili i S/K katila > issalini, istekini > dalimis supili i virimo katila > isverdi > saldai idejes saldytuva (greiciausiai reiktu nest prie vandentiekio) > i fermentatoriu.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

tampymo butu tik isvirus bet 30l kegas gal nebutu baisu. ~45 Kg

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Puodas

Standartinė svyturys »

Jei nežadi ateity salinimo katilo naudot su degikliu, tai vietoj kego geriau už tą kainą nusipirkčiau gerą šaltkrepšį arba daryčiau ką nors iš plastikinio katilo, kad ir aluteksinio apšiltintą variantą, gausis pigiau, mat su kegu apturėsi šilumos nuostolių. Jei žadi ateity kegą salinimo daryt su pakaitinimu (su degikliu), tada viskas tvarkoj. Be to kegą galima šiek tiek palengvinti nupjovus šoninę briauną, paliekant tik rankenas.

Kegą pjauk tiek, kiek tau būtų patogų plauti, pilti salyklą, na auksinės taisyklės čia nėra. Aš asmeniškai pjaučiau beveik iki pačio krašto. Jei turi kažkokį dangtį, gali taikyt pagal jį. Aišku verdant tai jau dangtis nebereikalingas. Salinimui tai galvočiau kažką rimčiau, kas sulaikytų šilumą.

Temperatūros daviklių būna įvairių. Viskas susiveda į kainą. Vandens ruošimo katilui manau užtenka ir termometro iš senukų, kuris montuojasi į šildymo sistemas (gilzė bronzinė). Salinimo kegui tai jau reikia kažko preciziškesnio. Reiktų orientuois ~100 lt, iš ebay galima ir pigiau susisukt.

Jei turi atliekamų pinigų, gali kraną suktis iš NP, bet aš pats asmeniškai naudoju bronzinius. Itališkos firmos, geri kranai (1/2" berods 24lt mokėjau). Beje, kranai pas mane neįvirinti, pritaisyti weldless principu :). O kraną į kegą sukčiau toje vietoje, kur kego šoninė siena pradeda jau eit stačia, t.y. kur pasibaigia kego dugno linkis. Virimo puoduoj tai labai gerai, kadangi dugne liek drumzlės ir visa kita. Į montavus taip vadinamą pick up tube'ą, be problemų nuleidinėdamas išvirtą misą ją atskirsi nuo nuosėdų.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Puodas

Standartinė Regis »

@svyturys: kokias tarpines kego viduje naudoji, kad neissilydytu virimo metu?

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Puodas

Standartinė pofke »

aš tarpines išsikirpt iš silikoninės kepimo formelės planuoju, svytury, tikrai įdomu, kaip pas tave.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

dekui uz issamia info.

o kur optimaliausia butu matuot temperatura? Kaip suprantu virsuje ir prie dugno gali skirtis. Paimt viduri?
O gal galima pora zodziu apie bevirini principa? :)
Pick up tube tai kaip suprantu tas filtras is CPVC?

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Puodas

Standartinė Vajezus »

@svyturys: o gal galetum keleta nuotrauku imest? ar PM ar viesai nezinau kaip patogiau :)

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Puodas

Standartinė west »

@svyturys: aga ir kokias tarpines ir kokias žarnas ir kokius sujungimus? tikrai įmesk foto iš arti.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Puodas

Standartinė svyturys »

@regis tefloninė sandarinimo juosta. Pilnai užtenka. Ir beje, ko jai ten viduj lydytis, juk aušinimas geras :) + negauna ji tiesioginės ugnies.
@pofke/@vajezus

Foto įmesiu, kai grįšiu po darbo, jei ką gero kompe rasiu ;)

BUTTON_TOPIC_LOCKED