Butelių plovimas indaplovėje

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Rickonn
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2019-01-29, 21:42

Butelių plovimas indaplovėje

Standartinė Rickonn »

Sveiki, vis skaitau, kad butelių plovimui naudojat įvairius įrenginius, bet klausimas ar ne paprasčiau juos "apdirbti" indaplovėje. Aš kiek skalbiau tai viskas atrodo kol kas gerai - ir išplauna ir dezinfekuoja (+70) ir išdžiovina ir vargo nėra. :) bet gal yra kitokių nuomonių ar patirčių? Ar tos spec. plovyklos kažkuom dar ypatingos?
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Butelių plovimas indaplovėje

Standartinė Krauzenas »

Aš manau kad bloga mintis, pasakysiu kodėl, bet čia aišku mano nuomonė.

1. Indaplovė tikrai nepripurkš "gausiai" vandens į butelį per kakliuką (gali būt kad tik "įpurkš" papildomų bakterijų...).
2. Pvz. mano indaplovė kaitina daugiausia iki 70'C, o tai man atrodo šiek tiek per mažai...
3. Indaplovė visą nelabai švarų vandenį visada cirkuliuoja ir tik pabaigoj praskalauja, aišku naudoja ploviklį, bet jis anaiptol nėra dezinfekcinis.

Manyčiau geresnis pasirinkimas yra orkaitė - pakaitink butelius iki 120-150'C kokias 15 min. ir leisk orkaitėj atvėsti - tikrai dezinfekcija bus geresnė nei indaplovėj. Aišku su salyga kad buteliai išplauti ir reikia tik dezinfekuot (todėl geriausia kai tik išgeri alaus butlelį, jį nedelsiant švariai išskalaut vandeniu).
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Butelių plovimas indaplovėje

Standartinė Awtas »

Tas kaitinimas tai kažkoks ekstrymas. Manau pilnai užtenka butelius gerai išskalaut kai alų sugeri, kad nepridžiūtų. Prieš pilstant dar kartą praskalaut vandeniu ir pamirkyt starsane.
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Butelių plovimas indaplovėje

Standartinė Giords »

Awtas rašė:Manau pilnai užtenka butelius gerai išskalaut kai alų sugeri, kad nepridžiūtų. Prieš pilstant dar kartą praskalaut vandeniu ir pamirkyt starsane.
Nežinau, kaip buteliuose, bet kai pradėjau naudoti Cornelius, po tokio paprasto praskalavimo karštu vandeniu, juose po išdžiūvimo pasimatė kažkokia plėvelė/sluoksnis ant sienelių (kol buvo šlapia, vidus atrodė kaip naujo kego) - kaip ir kalkės ar kažkas panašaus, kurio be šveitimo nepašalinsi (nebent cheminėmis priemonėmis). Butelius irgi stengiuosi praskalauti po vartojimo, o vėliau, susikaupus didesniam kiekiui, darau tikresnį plovimą - su megaturbo šepečiu ir praskalavimais.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Butelių plovimas indaplovėje

Standartinė Krauzenas »

Awtas rašė:Tas kaitinimas tai kažkoks ekstrymas. Manau pilnai užtenka butelius gerai išskalaut kai alų sugeri, kad nepridžiūtų. Prieš pilstant dar kartą praskalaut vandeniu ir pamirkyt starsane.
Aš tai irgi nekaitinu. Mano protokolas toks - išpilu alų į taurę ir pilną taurę pastatau kad palauktų :). Tada iš kart iškalauju butelį vandeniu, kokius 3-4 kartus ir pastatau. Po kelių min išvarvinu paskutinius lašus ir nešu padėt į sandėliuką kad išdžiūtų. Kai ateina laikas pilstyt naują alų, net vandeniu neskalauju - tiesiog su StarSan tirpalu purkšteliu porą kartų su šiuo aparatu ir baigta.

"Rimtai" dezinfekuoju tik jei tie buteliai buvo palikti pridžiūvę/pripelyję ar pan. (bet pas mane tokių paprastai nebūna).

Švarius/sausus butelius dezinfekuot orkaitėj gal ir nebloga mintis (patogiau nei kiekvieną butelį ant "Avinatore" prapurkšt su StarSan), bet man asmeniškai tai bėda, kad man vienai pilstymo dienai reikia kokių bent 100-200 butelių (nes paprastai pilstau 2-3 alaus partijas vienu kartu), tai su orkaite irgi žaidimas gautųsi, nebent duonos kepimo fabrike gyveni :lol: Nė kart nebandžiau orkaitėj - gal 20l partijai sutilptų ir per kartą... :roll:
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Butelių plovimas indaplovėje

Standartinė Awtas »

Krauzenas rašė: bet man asmeniškai tai bėda, kad man vienai pilstymo dienai reikia kokių bent 100-200 butelių
Nu tokiam kiekiui tai tas avinatore gal ir patogu. Aš kai pilstau po kokius 8-9 litrus / 24-27 buteliukai, te papraščiausia padarau pilną pilstymo kibirą starsano su vandeniu ir sumerkiu bonkas (visi buteliai jau būna plauti po alaus naudojimo). Palaikau minutę ir ištraukiu. Vienu ypu sutalpinu kokius 7-8 buteliukus te per keleta minučių ir tara išsidezinfekuoja ir kibiras pasiruošia pilstymui.
ATSAKYTI