gyvatukas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Atsigaves
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2014-01-28, 21:15

Re: gyvatukas

Standartinė Atsigaves »

As tai nupirkau 7,97 d. atrodo. Paskaiciavau kad 15m turetu buti geriau nei 12d. 7.5 m. Dar neisbandziau ant didelio kiekio, 10l atsaldo iki 15 C per 18 min. Plius srove ne per stipriausia, nelaiko jungtis sandariai didesnio spaudimo. Idomu bus isbandyti ant didesnio kiekio kai normaliai sutvarkysiu ta gyvatuka. Akazkaip man abejoniu kyla del jo, speju kad irgi pirkciau 12 d. Viskas per ta guobsuma, pagailejau pinigu. Tas mano vamzdelis 15 m man gavosi pigiau nei butu 12 d. 7,5 m.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: gyvatukas

Standartinė pofke »

Maistra, šitas geras! Aš galvojau varinį darytis, bet nerūdeika patraukliau atrodo, o šitas plonasienis gofruotas dar ir biškį geriau šilumą pasiims ir nereaktyvus visiškai.

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: gyvatukas

Standartinė Burbulas »

Vario šilumos laidumo koeficientas yra 25 kartus didesnis nei nerūdijančio plieno... http://www.engineeringtoolbox.com/therm ... d_429.html
Mano varinis. 7,5m ilgio; d-12mm. Ataušina 25L iki 24C per 16min. Sunaudojama 160L apie 12C vandens. Aušinimo metu misą maišo siurblys.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: gyvatukas

Standartinė pofke »

Jo jo, vario didesnis laidumas, bet storesnė sienelė, o gofravimas padidina turbulenciją vamzdyje, kas irgi pagerina parametrus. Kadangi įranga laikoma pas mane ne idealiom sąlygom, tai bijau, kad varį reiks šveist pastoviai. Aš kur radau online pirkt tą vamzdį, tai sienelės storis 0,3 mm.
Vyniosiu turbūt aplink medinę kaladę, nes diametro tokio nieko daugiau neturėsiu;)
O dėl sukimo - gaila, kad žiema baigėsi, nes sako, kad neblogas būdas sukt vamzdį yra užšaldyt vandenį ir sukt tada;)

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: gyvatukas

Standartinė AntaKalnietis »

Aš irgi sprendžiau kokį pirkti - ar varinį iš savasalus (virš 120 Lt kainuoja), ar varinį pačiam susivyniot (kas būtų kokie 80-90 Lt), ar apsiribot nerūdeika. Galiausiai nusipirkau už 60 Lt iš alutekso nerūdeikinį ir jis puikiai veikia - 22 litrus misos atšaldo iki 22 C per kokias 25-35 minutes.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: gyvatukas

Standartinė pofke »

25-35 minutės nėra labai puikiai;) Mano tikslas yra <10 minučių nuo nukėlimo nuo ugnies iki mielių uždavimo verdant 50 litrų;)
Pilnas kas bus, tai manau va toks, tik iš nerūdeikos:)

http://www.mrmalty.com/chiller.php

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: gyvatukas

Standartinė Samanis »

Antakalnieti, ar stipriai srove paleidi ausindamas, ar makaluoji ta gyvatuka misoje? as turiu galimybe labai labai nebrangiai gauti aluteksini varianta. Tai kaip ir pastaruju dienu dilema kaip pasielgti. Jeigu ataušina per puse valandos 20l misos man to pakanka.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: gyvatukas

Standartinė Peckelis »

Jau kažkur skaičiau postuose - nusipirkus už panašiai pusę kainos nerūdeiką, greitai ateina laikas ne tik gailėtis savo poelgio, bet ir įsigyti varinį:)

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: gyvatukas

Standartinė Samanis »

Maistra kaip suprantu reikia pagauti tokį vandens bėgimo tempą, kad jis spėtu išilti? ar kažkas panašaus.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: gyvatukas

Standartinė Peckelis »

Galvoji labai į tą pusę. Šaldymo efektyvumas susideda iš temperatūrų skirtumo dauginto iš tavo metalo šilumos laidumo dauginta iš paviršiaus ploto . Čia taip labai supaprastintai. Didžiausias efektyvumas bus vėsinimo pradžioj, mažiausias - baigiant. Įšilimas neturi daug reikšmės, kaip supranti.

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: gyvatukas

Standartinė Samanis »

Peckelis matai as daugybos lentele moku ir procentus dar mintinai suskaiciuoju, toliau matematika man kaip sakant "nea", iš esmės šiai dienai mano misa aušta 4-6 valandas, tai jeigu as sita laika sutrumpinu iki pusvalandzio (kol plaunu puodus, grindis ir jei reikia lubas) man to pakanka, tik vis neisgirstu ar imanoma su nerudeikos gyvatuku per pusvalandi ataušinti?

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: gyvatukas

Standartinė Peckelis »

Tuoj keiksiuos:DDD Kaip tu tai gali išgirst? Nežinau nei tavo misos kiekio, nei vandens temperatūros, nei nerūdeikos susukto vamzdelio ilgio/diametro/sienelės storio? Su aluteksiniu (mano buvo 12 metrų 8 diametro 0.3 mm storio sienele) per pusvalandį 20 litrų misos iš čiaupo man nėra pavykę, nemanau, kad tau pavyks labiau, jei panašūs parametrai.

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: gyvatukas

Standartinė Samanis »

pala pala.. sakai su aluteksiniu buvo? o kur dabar tas aluteksinis? gal as atlekiu ir nuperku ji uz alu ;)

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: gyvatukas

Standartinė Peckelis »

Neparduodama. Muziejuje:)). O jei rimtai, aš jį naudoju 12 litrų puode, kai verdu eksperimentinius mažais kiekiais. Su 7 - 8 litrais susitvarko tinkamai, svarbiausia, telpa:)

Vartotojo avataras
pingvi
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2012-10-22, 17:43

Re: gyvatukas

Standartinė pingvi »

Naudojam aluteksinį. ~20 litrų ~20-25 minučių iki 23oC. Maišant.

Vartotojo avataras
vapas
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:58

Re: gyvatukas

Standartinė vapas »

Naudoju aluteksinį, bet jei dabar reiktų pirkti to nedaryčiau.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: gyvatukas

Standartinė puaka »

Kazkaip keistai jus skaiciuojat ausinimo laika, pamirsdami, kad dar reikia viska ir i fermenterius supilstyti o tai, taip pat uzima laiko. Pas mane 45 ltr. nuo virimo pabaigos per 25 min. stovi jau savo vietoje su burbuliatoriais.

Megstantiems ploto formules siulau nepamirsti, kad susukus vamzdi, be tarpeliu realiai ausinimo plotas mazeja, kaip ir negalima cirkuliacija tarp vamzdeliu.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: gyvatukas

Standartinė Gytis »

Puaka, o jeigu aš verdu už 100 km nuo tos vietos, kur fermentuoju, ar kelionės laiką turiu įtraukti į misos atšaldymo laiką? Sakyčiau, kad tu keistai skaičiuoji, o ne mes, nieko asmeniško, žinoma.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: gyvatukas

Standartinė vikingas »

antakalniečiui aluteksini pajungėm žarnelėm nuo šalto vandens puikiausiai šaldo. kaip pingvi rašė maždaug taip

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: gyvatukas

Standartinė pofke »

Maistra, aš galvoju 10 m d15 naudot vamzdžio, sutvirtinimai ir vijų atskyrimas su nerūdijančio plieno viela, manau, kad turėtų pakakt tikrai, o kaina nesigaus labai skirtinga nuo varinio (vien pačio gyvatuko).

Vamzdį galvoju pirkt čia:

http://smartenergy.lt/saules-kolektoria ... dis-d15-23

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: gyvatukas

Standartinė Lrytas1 »

Gerai ir d15, teriekia apriboti įtekėjimą/ištekėjimą iš gyvatuko ir vandens nuostoliai bus mažesni už d12, dėl didesnio šilumokaičio ploto vanduo labiau sušils.

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: gyvatukas

Standartinė Lrytas1 »

Jei vanduo iš gyvatuko išbėga smarkiai vėsesnis už aušinamos misos temperatūrą tai arba per mažas gyvatuko efektyvumas arba per didelis pratekančio vandens greitis, tokiu atveju tik daugiau vandens greičiau vėsins. Aš plokšteliniu šilumokaičiu aušinu, tai pirmus 45L vandens 60C surenku įrangos plovimui, recirkuliuodamas misą atgal į virimo puodą su minimaliu vandens padavimu :)

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: gyvatukas

Standartinė Lrytas1 »

Kraną (ventili) galima ir ant gyvatuko išėjimo uždėt.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: gyvatukas

Standartinė Regis »

13,00 Lt / 1m? Nepigu... varis už tiek beveik gaunasi.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: gyvatukas

Standartinė AntaKalnietis »

Regi, dabar labai daug kur variniams vamdžiams akcijos. Aštuntuko kaina be "akcijos" mačiau vienoje vietoje po 9,99 Lt, dešimtuko berods po 12 Lt. Bet ten iškart "akcijos" nuolaidą 20 proc. duoda ("Senukuose" irgi kažkokia akcija buvo). Tai jei imt aštuntuko kokius 9-10 metrų, galima manau su visais priedais (spaustukais, žarnelėm pajungimui, adapteriu kranu ar gal atskiru kraneliu pajungimui), į kokius 100 Lt įsipaišyt...Tik va klausimas - ar užtenka aštuntuko, ar geriau biškelį pridėt ir imt dešimtuką...O susivymiot gyvatuką (ypač jei ten estetikos 100 proc. nereikia) manau galima ir pačiam - ant kokios storesnio ir lygesnio nekapotos malkos kelmo ar rąstelio).

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: gyvatukas

Standartinė AntaKalnietis »

Galima ir taip, tik paskui būtų gaila obelaitę nupjaut norint nuimti jau suvyniotą :) Bet youtubėj vienas amerikasas ant malkos visai gražiai susivyniojo...

Vartotojo avataras
Rimantassp
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2013-11-12, 15:18

Re: gyvatukas

Standartinė Rimantassp »

Man varinis 1/2"x0,7mm ant puodo labai graziai susivyniojo, tik kai galus reikejo uzlenkti, tai siek tiek susiplojo lenkimo vietoje.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: gyvatukas

Standartinė vikingas »

maistra tu kokiam puode verdi kad galvoji ta gofruota vamzdį sulenkt ... dirbau ant ikejos stogo su kolektoriais tai tas vamzdis nėra labai lankstus... man rodos užlauši ...

nu realiai nesuprantu kam jūs kažką išradinėjat dviratį...

antakalnieti juk puikiai tau tas aluteksinis atšaldė 8ntuko vamzdžiu padarytas .

kas dėl gofruoto vamzdžio jei merkiat jį į alų tai gofruota sunkiau nuplaut negu lygų .

o 15 vamzdį naudot tai nesuvokiama išvis ... nebent vanduo nemokamas .
čia ne kaip aludaris o kaip santechnikas šneku :) bet tas netrukdo

Vartotojo avataras
Paulius
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 2012-10-09, 10:42

Re: gyvatukas

Standartinė Paulius »

+1 už puodą. Pasiėmiau 5L puodą ir gražiai apsukau. Pas mane d10, senukuose kažkurį trečiadienį pagavau -30%. Neatsimenu jau kiek metrų, bet atsišaldau 20-25L per 12-15min. Vanduo 6C.

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: gyvatukas

Standartinė Samanis »

Ermitazs per 25% penktadieniais berods pigiau gaunasi.

ATSAKYTI