gyvatukas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
miskinis
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 2015-10-30, 22:40

Re: gyvatukas

Standartinė miskinis »

O kur tokio vamzduko pirk ?
Domaso

Re: gyvatukas

Standartinė Domaso »

miskinis rašė:O kur tokio vamzduko pirk ?
Aš radau skelbime per www.plius.lt (dabar jau nėra to skelbimo).
Tiesiog ieškok pagal kažką tokio: "nerūdijančio plieno gofruotas vamzdelis" ar pan.
Haroldas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2015-09-03, 15:17

Re: gyvatukas

Standartinė Haroldas »

Turiu emaliuotą 28 l puodą iš senukų. Esu visai žalias, alų viriau vos 2 kartus, šaldžiau vonioj. Ilgai vėsta ir tas puodo kilnojimas į vonią/iš vonios - jokio smagumo. Verdu virtuvėj ant dujinės viryklės, o šalia yra kriauklė. Nusprendžiau pirkti gyvatuką iš Alutekso. Kaip kažkas rašė - geras kainos ir kokybės santykis.
Keletas techninių klausimų dėl to gyvatuko pritaikymo. Yra du galai, prie jų nupirksiu ir pritaisysiu dvi žarnas. Kaip reikės pritvirtinti tą vieną žarnos galą prie vandens čiaupo? Būna kažkokie specialūs perėjimai? Nelabai suprantu kaip man ją užmauti reikės.
Dar čia forume kažką skaičiau apie siurbliukus. Ar čia susiję su gyvatuku ir šaldymu? Gal tada nėra būtina prijungti žarnos galą prie čiaupo?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: gyvatukas

Standartinė Lrytas1 »

Įsuki tokį vietoj aeratoriaus
http://www.gardena.com/lt/water-managem ... u-sriegiu/
o po to jau klasikinė žarnų santechnika.
Domaso

Re: gyvatukas

Standartinė Domaso »

Haroldai - nelabai čia prisiklausinėsi apie gyvatuko konstravimą - čia jau imi ir darai kaip sugalvoji pajungt, kokias dalis nusiperki :) Kaip Lrytas ir Maistra sakė - čia jau santechnika elementari.
O tu tikras kad tas puodas 28l, o ne 24l? Na, pagal mane, tai Aluteksinio gal ir užtektų tokiam nedideliam puodui ir virtuvėj verdant, bet jei kiti sako kad "sado-mazo" tai nesiginčysiu ;) (svarbiausia, kad tas Aluteksinis nebrangus, nusiperki gatavą ir baigta, be to virtuvėj gal ir geriau nedidelis..)
Haroldas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2015-09-03, 15:17

Re: gyvatukas

Standartinė Haroldas »

Suklydau, puodas tikrai 24 l.
Kodėl sado-mazo tas aluteksinis, kas su juo negerai?
To gofruoto vamzdžio turbūt nesunkiai rasiu senukuose, ermitaže ar kokioj nors santechnikų parduotuvėje?
Domaso

Re: gyvatukas

Standartinė Domaso »

O gal ir neužsinorės geresnio, jei visada virs tam 24l puode, tai negi neužtenka to aluteksinio? Aišku, galima ir savo pasidaryt, bet aluteksinis tuo ir patrauklus, kad nebrangus ir nereikia nieko daryt - nusipirkai, užmovei šlangas ir pirmyn.

Kitas klausimas jei planuoji didint verdamo alaus kiekį, t.y. įsigyt didesnį puodą - tada aišku, reikės didesnio gyvatuko, jei taip, tai žinoma nesismulkini ir daraisi iš karto normalų, kad būtų ramu visam laikui.
Aš pavyzdžiui, viriau tam 24l puode gal tik vieną kartą, prasikeikiau, kad darbo tiek pat, o pilstomo alaus išeina grubiai 15~18l. Dabar mažesnio nei 50l puodo neįsivaizduoju.
Haroldas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2015-09-03, 15:17

Re: gyvatukas

Standartinė Haroldas »

Domaso, yra racijos tavo pasisakyme, kad darbo tiek pat daug, o alaus mažai išsiverdi su tuo 24 l puodu. Išviriau, supyliau į fermenterį iš savo alaus (30 l) ir stovėjo tik puspilnis su 17-18 l. Juk ten manau drąsiai galima supilti kokius 25-27 l. Todėl yra minčių ateityje įsigyti didesnį puodą (gal 40 l). Vadinasi ir gyvatuką savo reikia daryti.
ATSAKYTI