Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė MK »

Planuoju po truputi stenda is triju 50 l kegu. Vandens/misos virimui galiu naudoti suskystintas dujas. Kaina vieno 25 litru alaus virimo gaunas apie ~5 Lt (1 m3 man kainuoja 6.5 lt). Kaina kaip ir pliusas, bet automatizavimas tokio stendo sudetingas. Su 5 kw tenu kaitinant ta pati kieki vandens/misos kaina bus ~8 lt (3 valandos - 15 kWh). Su tenais galima nesunkiai automatizuot visa procesa. Kokie pamastymai sia tema?

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė vidmantas »

Pirmiausia, ką/kokius procesus nori tiksliai automatizuoti? Regio nurodytame linke, kur naudoja Arduino platformą mano galva labiau pasiteisintų didesniems kiekiams. Atsipirktų daugiau pati įranga. Ir šiaip pilnas automatizavmas man labiau perfekcionizmu dvelkia kai kalbama apie 50 litrų kiekius. Pats ir planuoju vasarai susirinkti dujinę versiją, tik neįžvelgiu automatizavimo būtinybės. Ar žadi valdyti tenus pagal kaitinamo vandens, salyklo temperatūrą, pakinkyti automatinę salyklo maišyklę?

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Regis »

Kiek mintyjau - automatizavimas gerai tada, kai planuojama didinti apimtis.

50L - puiki laboratorija viską išsibandyt. O jau tada perkelt įrangą į dideles (tuo pačiu ir brangias) talpas - 150L ir daugiau.

Jeigu neketinama eiti link didelių apimčių - pilnas automatizavimas netenka prasmės (ekonominiu požiūriu). Bet lieka smagumo dalis - kaip ir žaislinių malūnsparnių montavimas ar pan.
Atsakant į MK klausimą - žiūrint kas yra prioritetas. Jei itin svarbi kaina - dujos yra pigiau. Jei precizika ir patogumas - elektra yra geriau. Galėsi valdyti t itin tiksliai ir automatizuotai (tas, pvz, svarbu salinimo, vandens paruošimo metu).
Tavo atveju gal būt verta pagalvoti apie mišrią sistemą - virimą daryt dujomis, o salinimą ir vandens ruošimą - elektra.

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė vidmantas »

Jei 50 litrų talpos tik bandymų laukas, o vėliau ketinama peraugti prie 150, reiktų pagalvoti apie bendrą suvartojamą galią. Ar patems "n" kilovatų instaliacija ir duotas galingumas butui ar namui.

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė MK »

Su tais kiekiais tai įdomiai gaunas. Kai pradėjau buvo bankė ekstrakto ir 12 litrų alaus per pora savaičių. Poto perėjau prie salyklo ir darydavau po 20 litrų tris kart į mėnesį. Dabar jau žiūriu, kad reik kas savaitę po 50 litrų išvirt, kad alaus nepritrūktų. Taip, kad kiekiai didėja. Todėl ir norisi patogios įrangos. Automatizavimą galima daryti ir dalinį. Bet mano galva keli siurbliukai ir temperatūriniai davikliai turėtų palengvinti gyvenimą. Poto galima būtų ir apie HERMS pamastyti. Dabar verdu 50 l kege. Salinu/tekinu aluteksiniam inde. Ateičiai mastau apie 100-150 litrų įranga.

Gyvenu name, įvadas kolkas 10 kw, bet manau esant reikalui ir 20 kw galima pasidaryt.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė svyturys »

Kažkada dariau paskaičiavimus, ir vis dėl to pigiau yra elektra. Verdant tavo atveju kokį 40 ltr alaus, pakaktų viso ~10kw energijos max., tai čia 5lt nesiekia. Kaip suprantu dujos gamtinės, todėl abejoju, kad 40ltr alaus išvirti pakaks 1m3 dujų.

Dėl automatizavimo, tai kas palengvina gyvenimą, tas palengvina ir piniginę. Iš tiesų, dujas automatizuot sunkiau, na kad ir papildomai reikalingi solenoidiniai vožtuvai, pagalbinis vožtuvas pagrindiniam degikliui ir t.t. Elektrą pigiau automatizuot, bet tik tol, kol kiekis mažas. Jei eina kalba ateity daryt 100-150 ltr, tai su elektra labai išbrangsta, tenai galingi žiauriai brangūs. Galima aišku po 5kw tenų prikaišiot ir iš puodo ežį padaryt :) nu bet nafik tada jau.

Aš pats baisiai sukau galvą apie automatizavimus, bet supratau, kad nevertos investicijos

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė vidmantas »

Jei tik finansai leidžia ir nagai pastoviai niežti, labiausiai tinka Regio užuomina. Niekas negali paneigti konstravimo malonumo.

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė MK »

svyturi o pas tave "samatioku" sistema veikia ar siurblius panaudojai?

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Modeslovas »

Aš už dujas. Kažin kaip patogu plaut puodą su tenu , aplipusi kokia airiska kerpena :).

Dėl automatikos tai gal nebent viena siurbliuką vandeniui perpumpuot, o ir jo nelabai reikia. Visa kita samatioku. Aišku termometrus būtų gerai primontuoti stacionarius, kad to stiklinio nekaišiot nuolat. Kiekiai ne kažkokie tai pasilikim to malonaus darbo sau :)

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Regis »

@Modeslovas: tenai tam yra specialūs, prie kurių niekas nelimpa, todėl ir nedega, todėl ir plaunasi lengvai ;)

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė svyturys »

@MK

pas mane kolkas visi trys katilai viename lygyje, žaidžiu su vienu siurbliu. Stendą vis dėlto perdarysiu taip, kad iš karšto vandens ruošimo katilo į tekinimo/salinimo katilą eis samatioku, o iš pastorojo į virimo katilą eis per siurbliuką. Galima ir be siurbliuko, bet tada jau reikia perpylinėt misą į virimo katilą.

Vartotojo avataras
darenkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-02-09, 16:21

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė darenkas »

koki siurbliuka naudoji?

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Regis »

Apie dujinius degiklius - parašysiu čia, kad nekurt naujos temos.

Gal kas jau ir senai matėt, man buvo naujiena. Radau, todėl pasidalinsiu su Jumis:
http://butanas.lt/lt/dujiniai-prietaisa ... s-virykles

Vartotojo avataras
ExDigi
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 2012-10-23, 13:58

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė ExDigi »

Prieš kurį laiką nusipirkau Vulcano iš SavasAlus (kaina visur +/- tokia pati).

Dabar verdant tenka dirbti ir nebeplikinėti be priežiūros, nes prieš tai kaitlentės galingiausias degiklis buvo rodos 3kW buvo, o dabar 7.

Baliono 11 kg jau 2 virimams užteko, tikiuosi gal užteks ir trečiam.

Vartotojo avataras
Zydrius
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2011-06-23, 10:06

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Zydrius »

aš ant tokio ir verdu. patarčiau rinktis keturių kojų, galimybė rimtesnį kiekį išvirti:) ir žinoma reikia reduktoriaus, kitaip tų 7 kW neteks pamatyt. 11 kg baliono berods 6 standartiniam virimam pakanka

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Gytis »

Mes dirbtuvėse dabar irgi 11 kg naudojam, man atrodo ar tik ne 7 virimus su paskutiniu balionu padarėme.

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė MK »

ash sunaudoju 0.6-0.7 kubo suskystintu duju (pagal skaitikli). kubas berods lygus 2.5 kg. taip kad labai tiketina sutilpt i sesis virimus su 11 kg balionu.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė svyturys »

+gamtinės mažiau kaitrios.

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Modeslovas »

Mašininėm pildau savo 11kg baliona, 7 virimam tikrai užtenka.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Regis »

Vulcano, aišku, gerai. Bet mane pralinksmino ir kitos viryklės.

Pvz, jeigu norisi 21KW :o)
http://butanas.lt/lt/paella-virykle-60-cm-skersmens

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė DV »

Jau aštuoni virimai ant 11 kg baliono, užpildyto auto dujomis.

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė DV »

Verdu po 20l -- vandens pakaitinimas salinimui, salyklo temperatūros pakėlimas iki mash-out, virimas 60 min. Verdu patalpoj.

Kaip minėjau, jau aštuoni virimai, bus devintas, galbūt ir dešimtas (auto dujos).

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė zaltys »

gera tema, reiks pradėt skaičiuot bet iš nuojautos 150 l alaus man suvalgo puse baliono tikrai...mašininės dujos, pilu už 100 lt, du degikliai. Vanduo šaltas, patalpa apie +5 C

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė puaka »

Man 45 ltr. alaus išsivirti ant dujų išeina apie 7-8 lt.(2-2,5 kg techniniu dujų), apie elektrą net negalvočiau jau vien dėl saugumo.

Gal kas turite pasidarę stendą iš 80 ar 100 Ltr kegu ? Kažkaip ir aš galvoju stendą vasarą pasidaryti, nusipirkau 50 ltr. kegus ,bet jie man kažkaip per maži atrodo.Dabar galvoju, apie didesnį puodą.

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Lrytas1 »

50 l kegus paimciau uz protinga kaina :)

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė puaka »

Šiandien gavau 100 l kegus :) , tai atiduočiau 50 kegus už rinkos kaina (120) būklė gera, be jokiu plastmasiu.

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė zaltys »

100 l kegai? nemačiau dar tokių...pajungimai visa kita kaip normalių?

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė puaka »

Aš ir pats visai atsitiktinai radau, beieškodamas didesnio puodo, tai visus 3 ir nučiupau.Pridedu foto 50 ir 100 kegu.Veiksmas Vilniuje
[attachment=5462,263] [attachment=5462,264]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė Regis »

Įspūdingai atrodo. Kaži, 100L kegus su alum į barus Savickas su Blekaičiu nešioja? ;)

Vartotojo avataras
darenkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-02-09, 16:21

Re: Stendui kas patogiau dujos ar elektra?

Standartinė darenkas »

kiek plojai uz tuos 100l kegus?

ATSAKYTI