Paprasti sprendimai

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Burbulas »

Be šlangos irgi neputoja, bet šlangutė gal kiek padeda nesioksiduoti alui. Aš ją užsidedu.
Net nežinau kam tos jungtys su sriegiu. Gal, kad operatyviai sukeist jungtis? Turiu ir tokias ir paprastas. Tas sriegis laiko puikiai, niekur nepraleidžia... bent jau kol kas :)
Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė softee »

Ačiū už atsakymą. Užsisakiau be sriegių :)
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Burbulas »

Gal daugeliui žinomi, bet man naujai atrasti keli paprasti spendimai:

1.Turiu alutekso platinamus fermenterius. Viskas su jais ok, bet labai jau sunkiai atsidaro dangtis (savo alaus šiuo atžvilgiu pranašesni - turi spec. klavišą palengvinanti atidarymą). Ypač tai sunku padaryti kai apsunkintas priėjimas (šaldytuve ir pan.) Kilo natūralus noras tų atidarymų skaičių kiek įmanoma sumažinti :)
Buvo taip
Paveikslėlis

Pasidarė taip
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Dabar per tą skylę lengvai supilu apynius, prieskonius ar želatiną neatidarant viso dangčio
Paveikslėlis
Papildomai matyt būsiu atsikratęs potencialaus užkrato - po ta buvusia guma radau labai nemalonių tamsių sankaupų. Nekeičiant reiktų ją karts nuo karto nuimti ir išdezinfekuoti.
Kamštis iš čia http://www.savasalus.lt/lt/vynas/iranga ... mstis.html , o šis http://www.savasalus.lt/lt/vynas/iranga ... mstis.html be skylės praverčia kai reikia "pateliuškuoti" dezinfekavimo skysti fermenteryje.
P.S. Skylę dangtyje gręžiau tokio tipo grąžtu http://www.irankiubaze.com/out/pictures ... 619_p1.jpg

2. Kad nedaryt (arba kai neišeina padaryti) whirlpool'o/sūkurio - galima ką nors pakišti po puodu toje pusėje kur yra jūsų sklandė. Tuomet nuosėdos susikaups priešingoje nuo sklendės pusėje. Mano atveju tai atrodo taip
Paveikslėlis
Paveikslėlis

3. Aš naudoju apynius granulėmis. Atidarius hermetišką maišelį (100g) nebelabai išeina po to tinkamai jį uždaryti. Ieškojau tinkamos taros tiems likučiams laikyti. Man labai patiko toks variantas
Paveikslėlis
Tyrimų indelis. Yra visose vaistinėse.
Pigūs, hermetiški, nebijo šalčio, būna ir sterilūs... Į didesnius (berods 100ml) telpa apie 80g granuliuotų apynių.
Paveikslėlis
Mažesniame pripilta spirito - laikau aeravimo akmenuką
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė aluviris »

Savaitgalį viriau alų ir truputį per vėlai susigraibiau, kad svarstykles palikęs už 100km. Teko suktis- sukonstravau sistemą, suradau svorio centrą, žymėtis net nereikėjo, nes tai buvo atitinkama padala (berods 39,9 laipsniai) pasisekė, kad reikėjo pasverti 28g apyni, jau iš ankščiau žinojau, kad pakelis mielių sveria 14g. išsigelbėjau manau su nedidele paklaida, nes misos skonis po virimo buvo toks koks ir anksčiau.
unnamed.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Regis »

Paprasto butelių plovimo šepečio pakeitimas kempinėle. Idėja nenauja, bet man ji patiko:

https://www.youtube.com/watch?v=nuP0pdkNVDc
Domaso

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Domaso »

Mano "patentuotas" išradimas :lol:

Kai sausai apyniuoju, apynius paprastai dedu į maišelius, bet nenoriu numest ant dugno, o kad paniręs "kybotų" aluje. Šiek tiek bijau, kad maišelio virvelę išvedus pro fermenterio dangčio kraštą ar burbuliatoriaus skylę gali įropot infekcija (virvelė visada sudrėksta kaip knatas). Tai sugalvojau tokį išradimą - nerūdijančio plieno kabliukas burbuliatoriaus apačioje - pakabini maišelį su apyniais ir jis gražiai kabo pačiame alaus "branduolyje". Gal kam pravers ;)

Paveikslėlis

Paveikslėlis
ATSAKYTI