Paprasti sprendimai

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Tomas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2011-03-06, 16:04

Paprasti sprendimai

Standartinė Tomas »

Stebuklo nėra, bet greita, nesudėtinga ir pigu (kainavo tik kilpa apie 2,5 lt).
[attachment=2690,99]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė west »

O kai sukasi nebaisu kad rankena kam per galva bumptels?:)
p.s čia šiaip juokas:) alaus atsigėriau tai norisi šmaikštaut

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė svyturys »

Nu ir atrakcionai čia pas tave ;p. Kodėl nenuėmei tos rankenos velniop? Dantų negaila? :) Aš savo malūnėly tiesiog įsukau mažą smeigę. Slabnai, bet kažkiek matosi čia

Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė erstikis »

Ant rankenos reikėtų šviesos diodų prikabinėti, tai daiktas būtų :D
Pas mane į malūnėlio rankenos galą varžtas įsuktas, o į akumuliatorinį suktuvą įdėtas perėjimas su galvute varžtams.

Vartotojo avataras
Tomas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2011-03-06, 16:04

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Tomas »

Tai rankeną be abejo galima nuimti. Tiesiog suku perforatorium, gan nedideliais apsisukimais, tai ji nemaišo. Pastebėjau, kad malant rankomis (lėtai) efektyvumas būna šiek tiek didesnis, nei malant labai greitai.
@erstikis pradžioj ir aš įsukau varžtą, kaip ir visi normalūs žmonės :) , bet bėda, kad labai kreivai sriegis padarytas, pajungus suktuvą buvo neįmanoma jį išlaikyti, kaip jis makalavosi. Reikėjo lanksčios jungties....

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė svyturys »

@golfasveza

spaudžiu su drėle iki dugno. Paskutinį kart matavau, tai 1kg per 15s sueina. Efektyvumas apie 80 laikosi, su mash out'u ir 90 eina.

Vartotojo avataras
Tomas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2011-03-06, 16:04

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Tomas »

Šiek tiek patobulinau, kad nereikėtų šviesos diodų ant rankenos kabinti :D
[attachment=2707,103]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė erstikis »

Na, su šviesos diodais būtų tikrai patrauklu ir originalu. O dėl sriegio, tai gal koks brokelis pas tave, nes man problemų su išcentravimu nėra.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė west »

hmm o tai negi tų malūnėlių toks mažas efektyvumas? kad reikia drėle sukt? nes aš 5 kg grudų su savo malūnu su volais rankom sumalu per kokias 5-10 min net nesušilęs. tai nematau tikslo daryt kokį variklį.

arba nebent jūs malat po 50 kg. bet iš virimų tai nepanašu.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė svyturys »

paskutinis malimas 27 kg, jei ką :)

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė zaltys »

Malam malam, po 30 kg, yra ką veikti, jau apie valcus galvoju.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė pofke »

Aš tai paprasčiausią sprendimą padariau - outsourcinu traiškymą;) Kalvarijų g. (Kaune) traiško gerai salyklą, problemų neturėjau, paskutinį sykį už 22 kg salyklo traiškymą sumokėjau 5 ar 6 pinigus. Valcus turiu ištekintus, bet nenaudoju, nes patogu ir taip maltis.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė west »

ai nu jei po 30kg tada jo reikia variklio.

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė zaltys »

blogai ten Kalvariju gatvėj, man nepatiko, sutraiškiau gal 5 maišus, pačiam reikia, nieko nebus

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė vidmantas »

Pritaikiau ir aš pirminį publikuotą varijantą su lanksčiaja jungtimi. Super, tik decibelų bute tai jooo... Žmona ratais šnaira vaikščiojo, bet greitai liūdnai susitaikė :D

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė MK »

su kalvariju malunu viskas gerai jeigu diedukas mala. Jis kad ir letai bet normaliai maluna sureguliuoja. Jo padejejas vis skuba ir prichalturina. Pora kartu beveik i miltus man buvo suvares. Gerai, kad tik po 5 kg maliau.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė west »

nu kažkaip kiek man kartų teko malti toj kalvarijų g. tai tas padėjėjas visa laiką pradėjęs malt parodo saują ir paklausia ar tinka... taigi jei netinka galima sakyt kad netinka. Bet visvien naminis malūnas yra gėris, nei kur važiuot nei ką galvot.

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Samanis »

Kokius suktukus naudojat? Mano bosch rozetinis dūmus leidžia bemalant.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Peckelis »

Naudoju ne suktuką, o Metabo gręžtuvą nedidelėmis apsukomis. Nerūksta:)

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Lrytas1 »

čia hands free varijantas su greičio kontrole :)

https://www.youtube.com/watch?v=xrgdyppx_E4

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Samanis »

Kažkaip nesuprantu ir sieninis bosch ir noname eina dūmais.

Vartotojo avataras
gi-bi
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-05-16, 20:32

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė gi-bi »

Samanis>

Kokio tipo tavo traiškytuvas?

Ar guoliai ten yra?

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Samanis »

mano traiškytuvo tipas yra malunėlis (mėsmalė) is savasalus. Guolių į tokius nededa :D

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Burbulas »

Pasidariau paprastą pilstymo sistemos praplovimo įrenginį.
Paveikslėlis
Purkštukas iš senukų - http://www.e-senukai.lt//purkstuvas-sx- ... ab=actions pigus ir turi klavišo fiksavimo funkciją (kad nereiktų laikyt rankomis nuspausto)
Antgalis - http://www.aliexpress.com/item/New-Stai ... 93850.html Jį taip pat naudoju ir alaus iš kego į Pet'ą perpylimui arba alaus Pet'e uždazavimui. Ant jo užsimauna ir alaus ir CO2 ball lock antgaliai.
Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė softee »

Visai logiskas sprendimas:) o kaip suprast uzgazavimui pet taroj? Pvz kada tai darai? Kai is kego ipili ar buteliuoji i pet ir nenaudoji cukraus?
Ir kaip jis veikia pilant alu is kego i pet? Ta prasme pro kur oras iseina? Turi koki atbulini voztuva tas antgalis?
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Burbulas »

Naudoju, kai pilstau alų į keg'us ir lieka kažkoks likutis kuris į juos netelpa. Kadangi pilstant į keg'us dabar jau cukraus nenaudoju, tai likučius Pet'uose užgazuoju su tuo antgaliu> pripili alaus (prieš pilstant aš atšaldau iki 4-5*C)> prieš užsukant išspaudi iš Pet'o oro likučius> pajungi CO2 (aš nustatau apie 2 atm)> intensyviai pakratai ir po 2-3 min gali ragauti jauno gazuoto alaus :) Taip pat vasara pasigaminam ir gazuotų gaiviųjų gėrimų su įvairiais priedais - įvairiom uogienėm, svarainių sirupu ir pan.

Taip pat šis antgalis praverčia, kai nori įsipilti kažkiek alaus į Pet'us iš keg'o. Pradžioj pajungi CO2 (sudarai kontrspaudimą Pet'e)> keg'ą ir Pet'ą sujungi tokią jungtimi
Paveikslėlis
> Po truputi nuleidi spaudimą iš Pet'o atsukdamas tą antgalį> alus po truputi persipila į Pet'ą neputodamas > kai jau pilnas - atjungi jungtį ir užsuki kamštelį vietoj antgalio, viskas :)

Antgalio konstrukcija kaip ir cornelijaus jungtys - turi atbulinį vožtuvą kuris atsidaro pajungus prie jo CO2 ar alaus jungtį.
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė softee »

Burbulas - tave čia turėtų paskelbti šventuoju šito forumo :) Čia daug gerų ir paaiškinančių žmonių, nu bet tavo komentarai ir atsakymai - aiškiau ir išsamiau nebūna! Ačiū.
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė puaka »

Burbule, ar ne paprasciau butu (turint tavo PET butelio antgali) :
1. Paimi paprasta PET buteli, pripili plovimo/dezinfekavimo skyscio ir uzsuki antgali.
2. Pajungi CO2, (susidaro slegis) paskui vietoj CO2 uzmauni alaus (juoda) antgali apverti buteli ir praplauni sistema.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė Burbulas »

Bandžiau taip - nepatogu man. Reikia vienu metu ir butelį apverstą laikyt ir alus kraną nuspaust.... plius dar ir co2 eikvoji :)
Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Paprasti sprendimai

Standartinė softee »

Burbulas, norėjau paklaust, ar reikia ant to antgalio kurį užsuki ant PET pritvirtinti šlangutę, kuri siektų butelio dugną? Ar gerai jeigu alus į butelį krenta ir iš aukštai nenaudojant šlangutės?
Beje iš patirties gal kas pasakytų, ar gerai yra rinktis tas ball lock jungtis kurios yra su sriegiu nuėmimui, ar geriau tuos "barbed" vadinamus? Ar tie su sriegiu patikimai užsisuka ir neleidžia?

Žadu nusipirkti tą antgalį, vis tik manau geras būdas įsileisti iš kego alaus, ir jei kažkiek dar trūksta angliarūgštės - dasipūsti.. Dabar leisdamas į stiklinius butelius, šiek tiek to gazo prarandu.. Nors šlangą esu apvyniojęs izoliacija, tarsi kad ji užkištų butelį ir aš galėčiau ją atleisdamas tą vadinamą slėgį išleidinėti, bet šnipštas taip gaunasi.. :) Normaliai į PET'ą leisti per antgalį manau būtų solidžiau, praktiškiau ir geriau.
ATSAKYTI