Stendas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Stendas

Standartinė Vajezus »

sveiki,

planuojuos pamazu kitiems metams pasigamint virimo stenda is 50l kegu. Virimui ir salinimui galvoju naudot imontuojamus elektrinius tenus. Gal kas galetu pakonsultuot apie juos - ty kokius naudoti, kokio galingumo kur LT isigyti, ka komplektuotis (termostatas koks ir pan)? Gal kas naudoja elektra ir galetu leist viena akim zvilgtelt kaip jau veikiantis agregatas atrodo? Busiu dekingas uz bet kokia informacija ar pagalba.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendas

Standartinė Regis »

Ties panašiu išvirto alaus "litražu" ir aš apie stendą "svaigau".

Vėliau pasiskaičiavau pinigėlius ir atidėjau geresniems laikaims šį projektą.

Dėl 50L (o faktiniai virimai bus ~40L)neverta darytis stendo - bus daugiau žaidimo nei naudos.
Dėl tenų - yra specialūs tenai, kurie "nepridega", pigiausi (kiek esu radęs) buvo ebay. Jų specifika tokia, kad prie jų neprisvyla ir neprikepa nei salyklas, nei apyniai nei dar kas.
O dėl komplektavimo... pasidairyk internete. Rasi begalę pavyzdžių, nusibraižysi savo variantą ir jau tada bus galima kalbėt apie komplektaciją :)

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Stendas

Standartinė Linas »

čia rasi daug įvairių kaitinimo elementų, manau į juos kreipkis ir gausi kompetetingos informacijos:

http://www.hidroteka.lt/lt/prekes_ir_pa ... inimo_elem

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Stendas

Standartinė DV »

Jei kyla noras daryti elektrinius tenus pirmas resuras pasiskaitymui yra cia.

As pvz pasiskaites ir pinigus paskaiciaves nutariau isigyti duju baliona ir degikli (tik ne is savo alaus, o is www.jozita.lt, taip pigiau) ir dabar labai patenkintas verdu ir vargo nematau.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

degikli (vulkan) as dabar naudoju su 30l kegu bet nera labai patogu. Mastau jog tenas viduje turetu buti efektyviau nes nereiktu kego metalo kaitint ir galima butu naudoti laisviau patalpoje. pries stendo gamyba pasidaryciau bent virimo ir salinimo kegus kuriuos naudot be remo pradzioje kad ir ant kokio stalo.
DV> Jei domejais gal turi kokiu skaiciuku uz kiek galima butu elektra susikomplektuot?
P.S. Gal kas bendravot su Hidroteka? Jie bendrauja su smulkiaisiais vartotojais ar orientuojasi tik i pramones imones?

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

Regis> internete esu ziurinejes. Butu aktualiau realu pavyzdi pamatyt ar praktines kazkieno patirties pasisemt jei kas naudoja toki dalyka.

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Stendas

Standartinė Linas »

Man neteko šnekėti su hidroteka, tačiau prie matavimo prietaisų jie turi alaus pramonei reikalingų daiktų, kaip mielių drumstumo matuoklis. Dėl to sprendžiu, kad jie turi praktikos su alaus pramone ir gali tave tinkamai pakonsultuoti.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Stendas

Standartinė Regis »

Na, jei nieko nepainioju, tai stendą turi tik Švyturys pasidaręs. Su juo gali šnektelt. O kiti tik planavo, bet nepamenu ar kas būtų pasidaręs.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendas

Standartinė svyturys »

Idėja pasidaryti elektrinį stendą tikrai sveikintina, bet klausimas kiek žadi šitam reikalui išleisti. Taip tiesa,kad su elektra energija panaudojama kur kas efektyviau, tačiau vien įkišti į kegą teną neužtenka. Reikia reguliatorių,kurie kaštuoja pakankamus pinigus (tenui per 150lt). Nes tarkim įmesi į kegą 4-5kw teną tai užvirus bus vaizdas kaip elektriniam arbatinuke. Alternatyva dėt silpnesnį teną, bet laukt teks labai ilgai iki kol užvirs. Salinimui tenas prikeps garantuotai, turiu omeny jei jį merksi tiesiai į mentalą, reikia RIMS'o tubą darytis, bet tada jau recirkuliacijos prasideda, siurbliai ir etc.

Gan nerišliai parašiau ir greičiausiai nieko naudingo :/...

Vartotojo avataras
axdrius
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2011-02-14, 12:11

Re: Stendas

Standartinė axdrius »

verdu kege, 1.5 kw tenas. Niekas nesvyla. Uzverda daugmaz per 40 minuciu ( apie 30 litru). Salinti nebandziau, darau tai atskiram kubile. Verda labai ramiai, nesitasko, nekunkuliuoja, bet daug smagiau nei verdant ant kaitlentes ar dujines virykles.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

Na va pagaliau patirtis prabilo :) biudzeto konkretaus neplanuoju nes islaidas jei jos didesnes planuociau paskirstyt laike. del salinimo minti supratau. o jei naudoti Low Watt density tena? internetai skelbia jog neprikepantis dalykas. Pradziai galima pasidaryti bent jau virimo kega su tenu ir reguliatorium (ir pradzioj ji naudoti kaip ir vandens salinimui paruosti). Per kiek uzvirtu 40-45l vandens su 4,5-5,5kw tenu?
LWD http://www.amazon.com/Camco-02963-Heate ... B000BPG4LI

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

1.5 turbut mazoka butu 45 litram. dabar 25l su dujiniu degikliu pas mane uzverda per mazdaug 30 min. noretusi paspartint procesa jei imanoma.

Vartotojo avataras
axdrius
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2011-02-14, 12:11

Re: Stendas

Standartinė axdrius »

sekmadieny greiciausiai virsiu, tai reiks fiksuot tikslu laika.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendas

Standartinė svyturys »

@axdrius

na kaip ir sakiau apie galimybę dėti mažesnio galingumo teną, bet 40 min. 30 ltr užvirimui jau gerokai per daug, bent jau man.

@vajezus

įdomu koks tavo degiklis, nes pvz praeitą 6nį viriau alų, tai man per 30 min užvirė ~95ltr preboil'o. Mano standartinis 7.5kw degiklis iš alutekso

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

pas mane panasus: http://www.savasalus.lt/lt/iranga/dujin ... lkano.html

30 min reikia jei vanduo saltas. Verdu nupjautam 30l kege kas gali but kad kazkiek stabdo uzvirima.

O ka manai apie tena kuris linke? electricbrewing.com ar kaip ten jie naudoja ir salinimui.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendas

Standartinė svyturys »

Tie tenai yra geri, bet electricbrewery salinimui jų tiesiogiai nenaudoja. Pas juos tenai sudėti į virimo puodą ir į karšto vandens paruošimo puodą, o salinimas vyksta taip: karšto vandens paruošimo puode įstatytas nerūdeikos vamzdelio gyvatukas, ant kurio pajungtas salinimo puodas t.y. pro vieną gyvatuko galą misa įteka, pro kitą išteka. Tokiu būdu palaikoma mentalo temperatūra ir kaip sakiau ankstesniam poste reikalingas siurbliukas, kad tą misą pro tą gyvatuką eitų varinėti.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

aisku.. Sudetinga. o kaip bravorai daro sita zingsni?

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Stendas

Standartinė west »

Vajezau aš tau labai rekomenduoju užsiregistruoti čia http://www.homebrewtalk.com/
ir ten yra net atskira baisulinė tema http://www.homebrewtalk.com/f170/

apie virimą elektra.
plius kita labai gera tema http://www.homebrewtalk.com/f51/ apie namūdinius projektus.
ir manau rasi visus savo atsakymus su praktiniais pvz, nes čia daugumoj yra tik pamąstymai ta tema.

aš irgi va vis svaigstu mintyse apie stendą. bet rankos nedaeina. arba pinigų gaila kad daryt normaliai, o belenkaip nesinori.

Vartotojo avataras
aristonas
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011-02-09, 22:50

Re: Stendas

Standartinė aristonas »

na iš tikro dairausi į 100ltr. profesionalų stendą, jis kainuoja 9000lt. 10min. misos šaldymo greitis ir plius fermenteris 1200lt.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Stendas

Standartinė west »

:) paskolinsi ?:)))

Vartotojo avataras
MK
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15

Re: Stendas

Standartinė MK »

aristonai duok nuoroda i stenda

Vartotojo avataras
aristonas
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011-02-09, 22:50

Re: Stendas

Standartinė aristonas »

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendas

Standartinė svyturys »

Oi nevertas jis tokių šaibų, bent mano akimis žiūrint ;). Šiaip man įdomu būtų pamatyti kaip 120 ltr puode galima išvirti 100ltr alaus. Ir žarnas bent silikonines galėjo uždėt :)

Vartotojo avataras
aristonas
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011-02-09, 22:50

Re: Stendas

Standartinė aristonas »

na čia salinimo indas 120l., virimo 140l. manau pakanka

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Stendas

Standartinė svyturys »

120L Stainless Steel insulated Copper with removable domed hop strainer and 4kw electric element.

Vartotojo avataras
aristonas
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011-02-09, 22:50

Re: Stendas

Standartinė aristonas »

140L Stainless Steel Insulated Hot Liquor Tank with 3kw element and probe sleeve.

Vartotojo avataras
Vajezus
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2012-02-20, 16:29

Re: Stendas

Standartinė Vajezus »

na kiek pasiziurejau rinkciaus varine spirale (apie 130 Lt savamalui)

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Stendas

Standartinė Giords »

Aš ir pradžioj apie tokį svaigau, bet kai pagalvojau apie jo išvalymą... Varinė spiralė geriausia.

Vartotojo avataras
aristonas
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011-02-09, 22:50

Re: Stendas

Standartinė aristonas »

turi buti lietuvoje tokiu šilumokaičiu, pima kartą lietuvoje pamačiau ir teko naudojimui pajungti gal 1994m. kainavo žvėriškai tais laikais, bet apie 1m. ilgio karštu vandeniu nedidelę gyvenvietę aprūpindavo.

Vartotojo avataras
Zydrius
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2011-06-23, 10:06

Re: Stendas

Standartinė Zydrius »

@Vajezus, o turi reduktorių su virykle? nes labai jau tau ilgai užvirinėja...

ATSAKYTI