Virimas plastikiniame fermenteryje

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Klevas
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 2011-11-01, 12:31

Virimas plastikiniame fermenteryje

Standartinė Klevas »

Persikėliau į butą su elektrine virykle ir šiandien virdamas pirmą alų ten supratau, kad nenoriu taip virti :) Gal kas esat bandę/turit tokią virimo įrangą:
http://vimeo.com/63321181

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Virimas plastikiniame fermenteryje

Standartinė Gytis »

Tokios įrangos neturiu, nebandžiau. Jeigu namie nenori ar negali virti, kviečiu prisijungti prie mūsų kompanijos Alaus dirbtuvėse. Kaip tik viena laisva vieta atsirado: http://www.atvirasalus.lt/forum/topic.php?id=357.

Vartotojo avataras
Klevas
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 2011-11-01, 12:31

Re: Virimas plastikiniame fermenteryje

Standartinė Klevas »

Tai va vienas iš variantų svarstomas, tik kadangi be mašinos esu, tai problematiška irgi.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Virimas plastikiniame fermenteryje

Standartinė Gytis »

Be mašinos problematiška būtų turbūt tik išpilstytą alų išsivešti, nes didelio kiekio ilgalaikiam saugojimui sąlygos nelabai tinkamos. O visa kita be problemų. Aš pats virti dažnai be mašinos važiuoju. Nors žinoma priklauso nuo to, kur gyveni.

Vartotojo avataras
valytojas
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2013-04-01, 21:39

Re: Virimas plastikiniame fermenteryje

Standartinė valytojas »

O kas ten naudojama, daroma nuo 1:45 iki 1:53 vaizdelyje? Patirties neturiu, tai pirma karta užmačiau, ten salinimas vykdomas?

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Virimas plastikiniame fermenteryje

Standartinė west »

tai vadinasi fly sparging, karštas vanduo pilamas ant salyklo ir tekinama, pilama po truputi ir per visa plotą, taip geriau išsiplauną saldumas. aš kad nereiktų daryt tokio besisukančio tiesiog stengiuosi kad salyklo viršus būtų visa laiką apsemtas. taip vanduo tolygiai plauna grūdus.

ATSAKYTI