Braumeister klonas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

> SkyNaras - kas dėl užpatentavimo, jei kelis vienetus "pažįstamiems" padarysi, t.y. neužsiimsi komercija ir pardavinėjimais plačia prasme, nemanau, kad čia su kopiraitu kokių nors bėdų kiltų.

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Braumeister klonas

Standartinė gvolkas »

Gal ir pats gundyčiausi. Šiaip pradžiai norėtųsi pamatyt virimą / pačiupinėt.

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

@Antakalnietis

Jeigu laikas nespaudžia, galim bandyti.

Tau 50 litrų puodo reiktų? Jame gautųsi ~20-25 litrų alaus

ar

75 litrų puodas, jame gautųsi ~50 litrų alaus. (kaina išaugtų ženkliai).

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

@gvolkas

Nežinau kaip pademonstruoti, nebent į svečius pasikviesti, bet mano tas virimo laikas būna labai neplanuotas.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Braumeister klonas

Standartinė svyturys »

Man toks klausimukas yra. Šitoj sistemoj recirkuliavimas vyksta "iš apačios aukštyn" t.y. priešingai nei įprastose RIMS sistemose (manau, kad RIMS'u galime tai vadinti). Tai ar išėmus vidinę talpą, apačioje nebūna prisikaupę salyklo?

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

taip, cirkuliacija iš "apačios į viršų".

Vidinio indo apačioje ir viršuje yra po vieną sietą su tinkleliu (filtrai), salyklas yra tarp tų filtrų. Pakėlus vidini indą, salyklas lieka jame ir jį pakabinus ant rėmelio, salyklas nuvarva ir galima dar nutekinti papildomu vandeniu (78C). Baigus tokį nutekinimą vidinis indas (su salyklu viduje) su užkabinama rankena pilnai iškeliamas iš puodo ir pradedamas virimo ciklas.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Braumeister klonas

Standartinė svyturys »

Tai tą suprantu. Gal kitaip tada paklausiu, koks būna misos skaidrumas prieš virimą?

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

Skaidrumas labai geras, visiškai permatoma misa, labai skaidri, be jokiu salyklo dalelių.

Beje, rekomenduosiu iš kart. Virimo metu reikia naudotis maišeliu apyniams, nes jų dalelės kemša cirkuliacinį siurblį.

Vartotojo avataras
smarkiausias
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2013-11-15, 15:02

Re: Braumeister klonas

Standartinė smarkiausias »

O ant recirkuliacinio vamzdio isiurbimo filtro kiba negalima uzmontuot?

Tada apyniai nebutu beda + ji butu galima naudot priverstiniam issiurbimui i fermentavimo inda.

Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Braumeister klonas

Standartinė svyturys »

Siurblio greitis reguliuojamas?

Beje koks ten naudojamas?

Ir dėl temp. daviklio jungties, gal gali nuorodą iš kur pirkta įmest?

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

@smarkiausias, gal ir galima būtų pabandyti, bet turiu įtarimą kad jis kimštųsi.

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

@svyturys

siurblys yra Vortex BW 152 V oT, toks pats kaip ir originale

http://www.deutsche-vortex.de/index.php?id=103&L=1

Greitis nereguliuojamas ir to labai bijojau. Bet dabar matau kad be reikalo, jo pajėgumų užtenka pilnai ir yra optimalus 50 litru puodo sistemai.

Burbulas naudoja kinietišką, iš ebay, noname, skirtą saulės baterijoms. Irgi patenkintas.
Temperatūros daviklio pagrindu naudojamas Arduino sistemelėms naudojamas daviklis DS18B20. Burbulas išgręžė išilgai nerūdijančio plieno varžte skyle, ten pridėjau termopastos, statomas DS18B20 termodaviklis ir užhermetizuojama silikonu. Į temperatūros pasikeitimus reaguoja tikrai greit ir mano supratimu paklaida +-1 nepilnas laipsnis, palyginus su mano turimais dviem skaitmeniniais ir vienu stikliniu termometru :) Manau paklaidos pilnai užtenka alaus gaminimui.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

@Skynaras - norėčiau to didesnio varianto, kad išvirtų 50 litrų alaus. Bet jei ką - parašyk abiejų variantų preliminarią kainą (forume arba į privačia žinute).

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

Viska parašysiu forume. Reikia pasiskaičiuoti.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

P.S. Man dar tokia "offtopic" idėja kilo. Ar apskritai (technine prasme) įmanoma padaryti "uždaro ciklo" misos aušintuvą? T.y. koks nors elektra maitinamas aparačiukas, kuris užpildomas kokiu tai aušinimo skysčiu, kuris cirkuliuodamas aparačiuko sistemoje šaldytų misą. Toks daiktas būtų manau nerealiai patogus. Kiek bandžiau googlinti, niekur nieko panašaus neteko rasti...

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

@Skynaras - OK, labai lauksiu info :)

Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Braumeister klonas

Standartinė Zalvarinis »

@Antakalnietis, tai čia turėtų būti ale freoninis aušintuvas, veikt kaip šaldytuve.
@Skynaras, tai tu daryk paprasčiau pats jau gamink antrą geresnį su patobulinimais, kuriuos sugalvojai ir kai pagamini, tai savo pirmąjį parduodi :) Manau čia atsiras, kas nupirks.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

> Skynaras. Nenoriu pasirodyt įkyrus, bet gal jau kokių skaičių turėtum? O jei dar neturi, kada nusimato? :)

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

Vakar kaip tik buvau susitikęs su Burbulu ir aptarėm taip....
Pilną, 50 litrinį puodo (20-25 litrų alaus) komplektą pagamintume už 2300lt. Pilno komplekto gali tekti laukti ir nuo mėnesio iki pora mėnesių. Tiek laiko keliauja užsakomos detalės.
Kol kas didesnio nesinori gaminti, nes norisi didesnės patirties gaminant 50 litrinius variantus. Eksperimentuoti bet kaip su didesniais dydžiais tikrai dar nesinori, per didelė suma eksperimentui gaunasi.

Ir su 50 litriniu variantu galima per dieną laisvai pasigaminti 50 litrų alaus. Tiesiog variante su 75 litrų puodu (50 litrų alaus) bus sunkiau iškelti šlapią salyklą, fiziškai sunkesnis aptarnavimas ir dar ten yra krūva mums kylančių techniniu klausymų.
Manantiems kad galima pagaminti pigiau patiems, taip, mes pritarsime. Tikrai galima pasigaminti patiems pigiau nei už 2300lt. Bet norime paskatinti bandyti darytis ir patiems.

Burbulas kaip tik pasiruošęs gaminti dar viena komplektą, ir jį nuodugniai aprašyti, ir visą eigą fotografuoti. Jeigu sunku pasigaminti kurią nors dalį, mes padėsime, patarsime kaip tik galėsime ir net pagaminsime.
Jeigu sutinkate su sąlygomis, mes pasiruošę priimti užsakymus. Sąlyga viena, pradinė įmoka 1000lt.

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Braumeister klonas

Standartinė SkyNaras »

Kontrolerį su viskuo pagamintume už 250lt. Čia jau būtų ir su įstatomu į puodą temperatūros davikliu ir jungtimis siurbliui, temperatūros davikliui ir kaitinimo elementui. Laukti mėnesį.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

> Skynaras/Burbulas. Errr...kaip čia kaži padarius...Nes na man reikia BŪTENT varianto, kad per kartą išvirtų 50 litrų (reikalui esant per dieną 100 ar net 150 litrų). O ar galima būtų sutarti taip, kad kai/jei tik būsite pasiryžę pagaminti jau ir 50 litrų versiją, aš iškart jūsų pirmasis klientas (pinigai avansui ir kt. jau dabar "kojinėje" padėti, gavau mūsų šeimos finansų ministro patvirtinimą-leidimą šias lėšas tikslingai panaudoti).

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Braumeister klonas

Standartinė Burbulas »

Su 50l našumo klonu tikrai labai daug klaustukų. PVZ dabar kur pasidarėm 25L našumo - tenų galingumas (eksperimentuojant nustatėm) optimalus apie 2,5-3 kW. Tai yra 12,5-14A taigi tinka standartiniai komponentai 16A (jungikliai, jungtys, relės, radiatoriai ir t.t.). Teoriškai 50L reikės apie 5-6kW t.y. srovė jau 23-27A plius du siurbliai ir gaunas jau nejuokingos apkrovos. Tenų tokių (kad galima būtų sulankstyt) aš net nežinau kur gaut... nebent dėt 2-3 silpnesnius. Nebeaišku kaip juos montuot ir t.t. Vienu žodžiu aš kol kas nepasiryžęs konstruot tokios sistemos. Visiems norintiems įgyvendinti tokį ar panašų projektą tikrai padėsiu patarimais ir jei reikės komponentų gamyba.

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Braumeister klonas

Standartinė Burbulas »

Pabaigiau dar vieną kloną. Abu pritaikyti salinimui su maišais. Toks būdas kiek sumažina efektyvumą, bet paprastesnės eksploatavimo sąlygos. [attachment=8774,504] [attachment=8774,507] [attachment=8774,508] [attachment=8774,509]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Braumeister klonas

Standartinė Burbulas »

Dar noriu papasakoti apie paskutinį pirkinį http://www.senukai.lt/statyba-remontas/ ... uhl_4.html

Super dalykas kas naudojate virimui indus su elektriniais kaitinimo elementais. Šis dalykėlis apsaugos jus nuo el. smūgio jei įvyks elektros nuotėkis į korpusą. Išbandžiau - suveikė momentaliai, kai prisiliečiau užmaitintu laidu iki ant indo padėtos drėgnos marlės gumulėlio.Labai rekomenduoju... tiesa reikalingas el. tinklas su įžeminimu.

P.S. relė yra 16A t.y. per ją galima pajungti iki 3,3-3,4kW kaitintuvą.
[attachment=8775,510] [attachment=8775,511]

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Braumeister klonas

Standartinė Burbulas »

Jei kas planuojat daryt su vamzdžiu vidinei talpai, tai labai geras hermetizavimo sprendimas http://www.ebay.co.uk/itm/281055758297. Kažkada labai ieškojau, bet neradau, tai teko pjaut išilgai silikoninį vamzdelį :)

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

Burbule,
Kiek suprantu (esu labiau "prie meno", su technika "mažai bendrauju", tad sorry jei ką ir nusišnekėsiu apie techniką kalbėdamas), tai net nesigilinant toliau į niuansus, 50 litrų aparatas buto sąlygomis ant 230 V AC "nepatemps" vien jau dėl galios (kW), nes pats aparatas valgys 5-6 kW (net nebežiūrint amperažo), kada standartiškai buto įvadas yra vos kokie 3-4 kW? Ir gali iš esmės gautis taip, kad vien aparatą įjungus (net jokių kitų pritaisų nejungiant) gali paprasčiausiai "išmušinėt saugiklius"? O jei daryt sistemą ant "trifazio", čia jau ir detalės visai kitokios, ir visa kita "matematika", įskaitant jų kainas, ir t.t.?
Dar keli klausimai:
1. koks gaunasi faktinis efektyvumas? Bent ant standartinio 0.70 patemptų? Pats Braumeisteris rašo, kad jų efektyvumas yra apie 0.76.
2. kaip paties aparato nustatymai - viskas rankiniu būdu, reikia prie jo būt ir viską pačiam reguliuot, ar eina kaip ir pačiam Braumeisteriui viską nustatyt ir aparatas atlieka automatiškai, konkrečiai turiu omeny tuos keturis pagrindinius ciklus (I. "Protein rest" - 55C - 5 min, II. "Maltose rest" - 63C - 30 min, III. "Sacriffication rest" - 72C - 20 min, IV. "Sacriffication rest" - 78C - 10 min")???
3. Ką turi omeny konkrečiai sakydamas "salinimui su maišais"? Kad reikia naudoti kažkokį specialų maišą (mačiau būna visokie nailoniniai dideli, specialiai tam skirti, pvz. ebaujuj pirkti), ar čia tik pats principas iš Braumeisterio paimtas, kada "maišo" funkciją atlieka puodas su skylutėmis ir filtru, kurį po salinimo reikia išimti?
4. Koks maksimalus telpančio į tą sistemą salyklo kiekis (tarki, jei užsimanyčiau stipresnio alaus pravirt)?
5. Kokia būtų galutinė kaina, garantija, kiek reiktų laukti iki pagaminimo, kokia būtų kaina, kiek reiktų avanso...
6. Ar įmanoma, kad veiksmas vyktų Vilniuje? Jei ne Vilniuje, kur tada?

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Braumeister klonas

Standartinė Burbulas »

Dėl tos elektros sunku man komentuot :) nesu elektrikas, bet mano bute sumontuoti 16A saugikliai.... standartinės rozetės, kiek žinau, irgi laiko iki 16A. Spėju, kad standartiniuose butuose vis tik neišeis pajungti 5kW įrenginio. Aišku galima 50l kaitint su 3-3,5kW kaitintuvu (originale naudoja 3,2kW), tik nežinau kiek truks visas procesas?

Apie trifazį - jis efektyvus kai naudoji tris fazes tolygiai apkraudamas. PVZ variklis. Kaitinimui tai reikštų, kad reikia naudot 3 kaitintuvus. Jei naudosi 1 kaitintuvą - apkrauni vieną faze... tas pats velnias gaunas.
1. Su originaliais Braumaister'iais išgauna 80-90% efektyvumą http://aussiehomebrewer.com/topic/57118 ... ks/page-17. Mano klone aš kol kas išgaunu 64-68 stabiliai. Didžiausias buvo 74 kai filmavom tą filmuką - tuomet naudojom savasalus sumaltą salyklą ir vanduo buvo iš gręžinio (Riešė). Aš iki šiol malu su http://www.savasalus.lt/lt/iranga/plien ... yklui.html. Dar vis neturėjau laiko paeksperimentuoti su malimo rupumu.

2. Dabartinis valdymas visiškai analogiškas originalui - suvedi norimas pauzes, virimo laiką, kada dėsi apynius(pauzių kiekį, temp, laiką)> pasiekia mash in temperatūrą jis supypsi ir laukia kol supilsi salyklą> supylus spaudi mygtuką ir jis varo automatiškai per visas pauzes> pabaigoj pyptelna> ištrauki salyklą> paspaudi mygtuką jis pradeda virinimo procesą> kai ateina laikas mest apynius supypsi (bet virimo procesas nesustabdomas)> virimo pabaigoje parodo kiek viskas trūko. Viso proceso metu galima koreguot nustatytas temperatūras. Galima sustabdyt procesą. Įjungus jis klausia ar tęsti sustabdytą procesą ar pradėt nauja... ir t.t.

3. Taip, speciali medžiaga nebijanti temperatūros ir su smulkiom "akelėm". Aš apie medžiagą jau rašiau. Viskas kaip Braumaister'yje, tik salyklas papildomai supiltas į maišą... gal nufilmuosiu procesą artimiausiu metu - bus aiškiau :) Labai panašu čia http://www.youtube.com/watch?v=_TfVrBYbT-c

4. Dabartinėje mano sistemoje, paskutiniame virime, naudojau 6,3kg salyklo... max manau apie 6,5kg gal.

5. Gal mes kiek paskubėjom su gamybos siūlymu. Aš galvoju, kad pradžiai reikia viską išbandyt pačiam, o jau po to daryt kitiems. Tiesą sakant dar saviškį vis tobulinu... vis išlendą kažkokie nesklandumai. Antrąjį pagaminau giminaičiui ir jei kas išlįs bandys tobulint pats. Visus kitus aspektus Skynaras jau parašė.

Vis tik, jei nėra noro gamintis pačiam, gal verta pataupyt ir nusipirkti su garantijom čia http://www.savasalus.lt/lt/iranga/20-50 ... ister.html visiškai rimtai.

6. Gyvenu Vilniuje.

Vartotojo avataras
valdas01
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2012-10-27, 16:04

Re: Braumeister klonas

Standartinė valdas01 »

Labai sudomino Jūsų kūrinys. Lauksiu žinių apie gamybos pradžią.

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Braumeister klonas

Standartinė AntaKalnietis »

> Burbule, labai dėkui už išsamius ir nuoširdžius atsakymus :) Tad jei turėsi kokį "atliekamą" kloną ar ketinsi daryti naują, brūkštelk man į "privatą"...Kaip sakant niekur neskubam, tu išsieksperimentuok, patobulink, o aš jau tavo perfekt versijos kūrinį pajamsiu :)

Vartotojo avataras
valdas01
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2012-10-27, 16:04

Re: Braumeister klonas

Standartinė valdas01 »

Mane taip pat domins klonas. Kai baigsi ekperimentuoti ir turėsi noro pagaminti, brūkštelk ir man. Lauksiu.

ATSAKYTI