fermentacija kege

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

fermentacija kege

Standartinė pofke »

Sveiki,
Pasižiūrėjau, kad pas mane guli beveik nenaudojamas 50 l kegas, sumaniau iš jo pasidaryt fermenterį, o tam jį truputį pamodifikuot - išpjaut dar vieną skylę viršuj šalia skylės ir įtaisyt corny kego dangtelį, kad eitų lengviau prie vidurių kego prieit, bet, kad reikalui esant ir kaip kegą galėćiau naudot. Gal kas turit kokių komentarų prieš pradedant? Aš matau tokius pliusus-sterilizacija garais po spaudimu, jokios šviesos alus negaus, teoriškai galima padaryt, kad nuo supylimo į fermenterį išvis nebūtų sąlyčio su oru, o ir nedūžta. Pagrindinis minusas - sunkus valymas, bet toks priėjimas turėtų palengvint reikalus.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: fermentacija kege

Standartinė west »

homebrewtalk.com yra ten tu pvz belenkiek.

isivesk į searča "keg fermenter" ir gali skaityt.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: fermentacija kege

Standartinė pofke »

Maistra, kercheris užtat turėtų gerai lįst;) Be to pas mane pianisto rankos;D west, mačiau, bet daugiau ten arba vietoj esamis skyles kornio dangtelis arba koki nors šustri industriniai fitingai naudojami, o aš noriu be suvirintojo apsieit. Vienžo, jeo ką .pasidarysiu, pasidalinsiu rezultatu.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: fermentacija kege

Standartinė west »

Jo butinai nes turiu ir aš vieną kegą nenaudojamą gal tikrai persidaryt į fermenterį.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: fermentacija kege

Standartinė puaka »

Parduokit nenaudojama kega ir nusipirksit 2 naujus plastikinius (maistinius) su dideliu dangciu 60-70 Ltr. talpos backas is kuriu pasidarysite 2 fermenterius.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: fermentacija kege

Standartinė vikingas »

puaka norėjau ir aš taip sakyti bet kaip naujokas susilaikiau dar vėl aprėks kad ne ten lendu :)

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: fermentacija kege

Standartinė Lrytas1 »

Plastikas prieš neržavieką turi keletą bėdų, skaidrus, jei šaldytuve lėčiau reaguoja į temperatūros pokyčius ir braižosi ...

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: fermentacija kege

Standartinė Peckelis »

Info gal ir ne visai į temą, bet vienas nedičkas bravoriukas, užsidulkinęs su alų nurūgštėjimais, visą plastikinę tarą keitė į nerūdeiką. Noriu pasakyti, kad kol žaidžiam po porą kibirų, tinka plastmasė kuo puikiausiai, bet kai pradedi galvoti apie daugiau, kažkaip linkstasi prie metalo, i psio:)

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: fermentacija kege

Standartinė vikingas »

tai apie ką ir šneka ... bet yra žmonių kurie mėgsta daryti būtinai kaip nors kitaip nors tas ir niekaip neapsimoka ir kainuoja daug vargo :) jei pili vandenį puodan su kokiu asočiu sugraduotu pusiau iš akies tai kam svert mieles ar apynius su analitinėmis svarstyklėmis kur paklaida 0,0001 g ar panašiai.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: fermentacija kege

Standartinė vikingas »

tai aš už plastikinius ir pasisakau kam išradinėt dviratį ... čia man atrodo 95 procentai verdančių net negali sudaryti identiškų salygų verdant tą patį alų jau nekalbu kad toks pats gaunasi... tai kartais paskaičius kad jaučia skirtuma fermentuojant skirtingose talpose tai biški juokinga.

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: fermentacija kege

Standartinė gvolkas »

Aš tai džiaugiuosi, kad taip gausiai viską žinančių naujokų padavė.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: fermentacija kege

Standartinė vikingas »

malonu nudžiuginti senbuvius profesionalus :)

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: fermentacija kege

Standartinė pofke »

Vikingas, bet yra likę 5%, kuriems ir adresuotas šis klausimas:) Labai džiugu, kad reiški savo nuomonę, tačiau ji visiškai neatitinka temos "fermenta.cija .kege". Ne plastikiniam kibire, kas yra gera pradžia, o kege. Ką tu manai, man visiškai nerūpi, kol tai nėra atsakymas į mano klausimą.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: fermentacija kege

Standartinė puaka »

pofke> Kad be suvirintojo nori apseiti, tai sveikintinas optimizmas, bet tiksliai ispjauti pageidaujama forma kege patarciau naudoti plazmini pjovikli.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: fermentacija kege

Standartinė vikingas »

pofke na yra tokia grupė žmonių kurie stengiasi iš šūdo spaust vašką . tai gal jiems čia ir skirta. ką tu manai man irgi visiškai nerūpi. aš tiesiog išreiškiau savo nuomone... o jei tu viešai klausi tai turbūt ir tie 95 proc turi perskaityt ir kažką pasakyt

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: fermentacija kege

Standartinė pofke »

Nebūtinai. Tema iš principo kaip ir baigta. Markas Tvenas yra pasakęs: "nesiginčyk su kvailiu, aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo". O iš šūdo vašką spausti, tamsta irgi, rodos, mėgėjas esate:)

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: fermentacija kege

Standartinė zaltys »

Suvirint nesunku jei ką :-) Tik va "fitingai" spėju kainuos brangiau už kegą...

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: fermentacija kege

Standartinė pofke »

O, nemačiau tokių kainų, dabar reik ieškotis, kas virina pilnai inertinėj aplinkoj (argonas iš abiejų pusių siūlės):D
puaka, pjaut plazma ne kažką, oksiduojasi pjovimo vietose ir chromo karbidas gali kristalizuotis, po to rūdija. Nebent irgi argono atmosferoj viskas vyksta.

ATSAKYTI