ar būna CO2 balionų kokių nors mažiukų, kelių litrų

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

ar būna CO2 balionų kokių nors mažiukų, kelių litrų

Standartinė softee »

Sakykit, ar būna CO2 balionų kokių nors mažiukų, kelių litrų. Nu kad būtu nebrangu įsigyt, nors ir kiekis mažas..Kur jų būtų galima pirkti? O gal kas nors parduot turi savo?

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Naujokų klausimai

Standartinė AntaKalnietis »

vikinge, o koks pontas tą oksi laikyt porą dienų? gi jis savo darbą vos per kelias minutes padaro - kaip tik manau reiktų laiką nuo dezinfekcijos iki dezinfekuotos talpos panaudojimo mažinti kiek tik įmanoma...o jei nešvarumų yra nemenkai, tai jo, jis gerai "pasigazuoja", dėkui už pastebėjimą - jei pvz. net stiklinis butelis prastai išplautas, mielių nuosėdų ant dugno likę, pripylus oksi ir pateliuškavus, kelioms minutėms palikus - atsidaro vos ne kaip užsigazavęs alus su lengvu "pokštelėjimu".

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Burbulas »

Softee> kai rinkausi sau balioną, tai pigiausias variantas yra savasalus http://www.savasalus.lt/lt/iranga/stati ... dytas.html Maniškis buvo 2014m gamybos t.y. jo patikra galioja iki 2024m.

Dar parduoda http://butanas.lt/lt/dujiniai-prietaisa ... u-balionai, bet mažesnių talpų dabar neturėjo. Turi pardavime ir naudotų. Tik pas juos perkant pirkit tik naujus - iš šnekos su pardavėju, tai "patikros spaudą gali ant bent kokio baliono iškalt"... aš nerizikuočiau tokių eksploatuoti.

Nemažas pasirinkimas http://www.zoocentras.lt/co2-iranga-bal ... =3a&page=1 aš planuoju čia nusipirkti "kelioninį" balioną vietoj vienkartinių... gal tokį http://www.zoocentras.lt/aqua-light-co2 ... -2376.html

Alutekso, kur nurodė Maistra, yra vienkartinis

Perkant balioną reiktų dar atkreipt dėmesi, kad jie eksploatuojami stati. Balionus su apvaliais dugnais reiks kažkaip tvirtinti.

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

O, naudinga info, ačiū Burbulas. O balionai ta prasme bet kokie visada naudojami tik stati? Pvz tas 2kg iš savasalus šiam kartui didokas man.. Noriu kažko va panašaus apie 500g.. Ale kelioninio ir noriu, naudosiu tik išspaudimui alaus, ne karbonizacijai.. Pas mane dabar kažkodėl kege slėgis nesusidarė, nesigavo draugų pavaišint :( Tai va ir ieškau dabar kažko kad neišleidus daug pinigų.... :)
O kaip čia yra, tie aquariuminiai tinka alui?
Dar prie progos paklausiu: o tai pajungus dabar prie kego angliarūgštę, nepripūsiu ten deguonies kuris gadins alų? Na vistiek šlangutėse jo bus kranelyje ir panašiai.. Ir ar sakykim galima paskui atjunginėt tą balioną ir kažkada kai vėl reik pilt ji prisijungt iš naujo? Čia vėlgi klausimas dėl deguonies patekimo į kegą..

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

tai koks skirtumas kokiam balione co2 ? aišku kad tinka

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Vikinge skirtumas ne kokiam balione o koks co2 su kokiom priemaišom ar ne.. Nu pvz kempam skirti balionai netinka alui, dėl jame esančių priemaišų.. Tepalo ar kokio velnio nežinau, čia abstrakčiai tik domėjausi..

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Burbulas »

CO2 balionai kai naudojami su reduktoriais turi būti stati, nes priešingu atveju į reduktorių paklius ne dujos o skysta CO2 fazė, o tai gali sutrikdyti reduktoriaus darbą.

Tas iš savo alaus visai nedidelis. Vidinis tūris apie 3L, dujų 2kg. Svoris apie 6,4kg.

Akvariuminiai ar kitokie, jie visi tinka. Visur CO2 :). Tik naudot juos reikia kartu su reduktoriumi. Jei iš tokio baliono (be reduktoriaus) netyčia suvarysi visas dujas į kegą bus didelis bum :) Vis tik 50-70bar kegai nelaiko. Pigiausias reduktorius kokį radau yra šis http://aluteksas.lt/com-virtuemart-menu ... 976-detail
P.S. Gal kam bus įdomu - aluteksas dar pardavinėja naudotus alaus kranus su kompensatoriais. Gaunasi kranas + šlangos štuceris + siuntimas 78Lt.

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Naujokų klausimai

Standartinė zaltys »

Čia šiaip neatsakingai pareikšiu tik savo nuomonę. Manau kad angliarügštė visur ta pati, t.y. nuo to paties "konvejerio" arba iš to pačio alkoholio gamybos proceso kaip atlieka. Sutikčiau kad galbūt maisto pramonei skirta angliarügštė talpinama kitokiuose balionuose kurie tariamai švaresni...bet labai abejoju dėl skirtumo. Pats "gazuoju" atjunges "kempą"...

Vartotojo avataras
zaltys
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011-02-09, 15:58

Re: Naujokų klausimai

Standartinė zaltys »

oi, dėkui už pataisymą, vartoju gausiai bet nesidomiu iš kur atsiranda...

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Naujokų klausimai

Standartinė puaka »

As su CO2 darau paprastai. Turiu dideli baliona ir mazus.Saldytuve/kegeratoriuj uztenka ir 2-4 Ltr. baliono, o kelionems 1 Ltr. Prisipildau pats, kaip tai daro visi orinuku ir limonado megejai:)

P.S.

Niekam nesiulau sekti mano pedomis...Ar bent jau pradziai pasiskaitykite http://www.akvamanai.lt/titulinis/40-st ... s-balione1

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

rodos jonavos azotas angliarūgštę gamina .

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Na aš visgi užsisakiau iš zoocentro tą mažiuką balioną:

http://www.zoocentras.lt/aqua-light-co2 ... -2376.html (Ačiū Burbulas už link'ą)

Ir nusipirksiu iš Alutekso reduktorių. Beje tas nepildomas balionas yra Alutekse jei kam reiktų..

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Naujokų klausimai

Standartinė puaka »

Sveikinu, variantas geras, bet pildymas itariu kainuos 20 Lt uz 0,5kg CO2. tuo tarpu 20 kg didelis balionas CO2 kainuoja 40 Lt.

Su vienu dideliu balionu galima uzpildyti 40 tokiu maziuku...taigi taigi pelnas 2000%

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Su mano verdamais kiekiais ir dažnumu, bijau kad to balioniuko galiojimo laikas greičiau pasibaigs :D Gal ir ne žinoma, bet man šiuo atveju, baliono dydis yra svarbu tad... :) zoocentras žada ryt kad jau bus atsiųsta per DPD.. per dieną! Vau..

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Su mano verdamais kiekiais ir dažnumu, bijau kad to balioniuko galiojimo laikas greičiau pasibaigs :D Gal ir ne žinoma, bet man šiuo atveju, baliono dydis yra svarbu tad... :) zoocentras žada ryt kad jau bus atsiųsta per DPD.. per dieną! Vau..

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

puaka gali pildyt pigiau ;) o to puse kg baliono ilgam užteks tikrai :)jei tarkim išstumt alu pilani užtenka 16 g balionėlio tai 500 g ūūūūū :D

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Naujokų klausimai

Standartinė puaka »

Puaka niekam, nieko ir niekada nepildo.

Cia toks pastebejimas.

Kiekvienas pasirenka sau labiausiai priimtina varianta ir juo naudojasi.

Viltis, kad 0,5 ltr, baliono uzteks ilgam labai naivi...

Pagyvensit-pamatysit...

Vartotojo avataras
Samanis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Samanis »

Mano patirtis tokia kad jeigu atidarineju is eiles 2x5l tai pakanka vieno 16g balionelio.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

puaka nesakau kad pildai ... čia siūlymas buvo :D ne tai ne

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Kokį slėgį nustatot alaus išpūtimui iš kego? Nusistačiau apie pusę atmosferos ir gavau nemažai putų... Ar reikia mažiau nustatyt ar kažkaip kitkame reikalai?

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Modeslovas »

Nelaikau po spaudimu išvis kai uzsigaziuoja. Paduodu tik tada kai jau nebepučia lauk trumpai atsukdamas kraniuką

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

su puse atmosferos neišpūsi iš kego. turiu omeny jei priputi ir atjungi dujas ... išbandyta man rodos ir su pusantros atmosferos

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Vikingas, neįsižeisk, bet kažką ne taip tu čia šneki :D
Pas mane užsigazavo kege natūraliai bet nepakako slėgio išpūst alų.. Todėl pasijungiau CO2 tik išleidimui.. Puse atmosferos įpūtus dafiga putų gaunu nes taip pučia iš kego kad galėčiau eit riaušes gesint :D Už tai ir klausimas ar pakanka mažesnį slėgį paduot ar kažkaip kitaip tai suvaldyt?

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

nu gal pas mane neužsigazaves buvo nors lyg ir buvo bet pripūtėm daug gazo ir tokiam myte tik tris bokalus išleidau ir baigėsi pūtimas... gal kažka netaip abu darom ar tik vienas iš mūsų bet sakau kaip man nutiko ..

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Tai galbūt pripūtei, susidarė slėgis tarp alaus ir kego viršaus, išleidus kelis bokalus, alus nusėdo ir atsirado ten daugiau vietos, natūraliai ir slėgis nukrito.. Bent aš taip galvoju, kad taip vyksta viskas :)

Vartotojo avataras
vidmokass
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2014-04-04, 21:32

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vidmokass »

galiu pasakyt iš savo patirties jei pili alų ir neveik šaldytuvas arba karšta diena ir šaldytuvas nespėja šaldyt(čia taip būna renginiuose)alus visada žiauriai putoja(viena išeitis pilt į ąsotį ir lauk kol nusistos putos), o dėl atmosferų tai apie 3 laikau

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Išsiaiškinkim, čia PSI ar BAR jūs skaičiuojat? :)

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

softee o tai per duju ball locka pučiant kur tas slegis turi susidaryt ? dujos lengvesnes už skystį tai natūralu kad jos viršuj ir būna ... dalis ištirpsta aluje ..

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Modeslovas »

Kuo daugiau paduosi CO2 tuo daugiau putoja. Net specialiai nuleidžiu CO2. Paduodu tik vos vos , ir bėga neputodamas. Aišku kas kelis litrus vis atsukt reikia co2 , bet čia manau mažesnis himorojus nei laukt kol putos nusės.

Tiesa cia per picnik kraniuka leidžiant, per normalų kraną putoja mažiau.

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Ačiū modeslovas, tą ir reikėjo išgirst man :)

O dėl skalės su PSI, tai reduktorius iš alutekso turi abi skales ir BAR ir PSI. Matuot nėra skirtumo kuom, svarbu visi susišnekėtų viena šneka :D

BUTTON_TOPIC_LOCKED