ar būna CO2 balionų kokių nors mažiukų, kelių litrų

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Naujokų klausimai

Standartinė Burbulas »

Aš dar tik pirmus žingsnius žengiu į kegų ir co2 pasaulį, bet man atrodo, kad spaudimą reikia nustatyti tokį koks yra kege iki išpilstymo. Tai galiotų jei alus yra tinkamai "užsigazavęs". Jei nustatysime mažesnį spaudimą - tikėtina, kad ilgesnio naudojimo metu alus "išsigazuos" ir atvirkščiai, jei paduosim per didelį slėgį, tai alus persisotins CO2.

Praktiškai veiksmų seka turėtų būt tokia: pajungi prie baliono prisuktą reduktorių, bet neatsuki dujų> matom koks slėgis kege> atsukam balioną ir nustatome reikiamą slėgį reduktoriuje... Aš bandysiu taip daryt :)

Jei planuojam per vakarą ištuštint talpą, tai manau jokio skirtumo ar 0,5 ar 2 bar

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Naujokų klausimai

Standartinė puaka »

Mano 4 centai:)

Standartis alaus isstumimui naudojamas slegis 1-1,2 bar.

Del putojimo: 1)reiketu zinoti koks ispilstymo kranas naudojamas, 2) kokioje temperaturoje stovi kegas, 3) pradinis karbonizacijos lygis?

Dar patarimas Burbului ir kt., po reduktoriaus pastatykite atbulini voztuva. Matuoti slegi kege reduktoriaus pagalba yra kvailas sumanymas, nes jei slegis kege didesnis, nei reduktoriuje nustatytas, tai kego turinys uzpils reduktoriaus membrana ir turesite proga panagrineti reduktoriaus sandara:)

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

1 - 1,2 Bar.. Oho.. Tai kaip čia yra.. Leidžiu daug maž ties 0,3-0,4 Bar ( apie 5 PSI) ir deda srovė kaip reikalas su putos davelnia.. Kege slėgis nežinau koks, bet toks, kad alus be co2 neina.. :) Naudoju piknik tap'ą tą vadinamą.. Kegas mano 15,5L. Kegas stovi šaldytuve. Uždėti mikromatiką ir įsipilti alaus išsiimu jį iš šaldytuvo..

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Naujokų klausimai

Standartinė null »

dar svarbu žarnos plotis ir ilgis per kurią teka alus.

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

Žarnos skersmuo berods 6mm, dar turiu 8mm.. o ilgis apie gal 40cm..

Vartotojo avataras
softee
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21

Re: Naujokų klausimai

Standartinė softee »

PrisiYoutūbinau dabar čia tai nežinau, force carbonation daro chebra prie 2 Bar.. (~30PSI).. O išleidinėja ties 2-3 PSI (tai čia Barais nežinau vos vos gal kokia 0,2 Bar..) Tai kaip jūs čia prie dviejų barų leidžiat tą alų tai aš nežinau :)

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Naujokų klausimai

Standartinė vikingas »

puaka jei uždesi atbulini vožtuva po reduktoriaus tai reduktorium slegio kege nepamatuosi

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Naujokų klausimai

Standartinė null »

http://www.brewersfriend.com/2009/07/18 ... -pressure/

čia pasiskaučiuok linijos ilgį norimam slėgiui ir žarnelės konkrečiam diametrui.

BUTTON_TOPIC_LOCKED