Apynių laikymo sąlygos

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Domaso

Apynių laikymo sąlygos

Standartinė Domaso »

Kaip laikot apynius?

1. Vieni sako kad reikia laikyt šaldytuve (~5'C), kiti, kad dar geriau užšaldyti kameroj - kaip geriau? Aš kol kas laikau šaldytuvo "nulinėj zonoj", yra toks stalčius apačioj kur ~0'C.

2. Ar būtina skirtingus apynius laikyt visiškai atskirtus? T.y. aš dabar laikau "Cascade" maišeliuose po 50g, tie maišeliai įdėti į didesnį maišelį, ir viskas dar įdėta į plastikinę dėžutę. Jei dabar nusiperku sakykim dar dviejų rūšių apynių - ar galiu juos dėt į tą pačią dėžutę, ar jau reikia būtinai į atskirą?

Kažkaip galvoju, kad neturėtų apyniai vieni iš kitų prisigert per du maišelių sluoksnius? Na taip - dėžutėje kvapai susimaišys, bet į pačias granules vieni iš kitų nepritrauks - ar klystu?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Apynių laikymo sąlygos

Standartinė Lrytas1 »

Jei teisingai tai reikia maišą užpildyti (purge) argonu ir laikyti -18C ar žemiau.
Domaso

Re: Apynių laikymo sąlygos

Standartinė Domaso »

Nu jau tik nepradėkim, gal dar kuris apynius laikot panardinę į šalto azoto konteinerį? :lol:

Tiesiog klausiu kokios geros sąslygos laikymui, namų aludariui. Aluteksas tai išėmė iš paprasto šaldytuvo, paprastuose "ziploc" maišeliuose (nevakuminiuose), po 50g. Tuo tarpu kažkada pirkau 100g iš "savo alaus" tai ten vakuume buvo supakuota.

Man dar labai įdomu tas skirtingų apynių kvapų susimaišymas - ar jis galimas?
Vartotojo avataras
gi-bi
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-05-16, 20:32

Re: Apynių laikymo sąlygos

Standartinė gi-bi »

Nuo šiandien Lidl parduoda vakumatorius po 29,9 E.Palyginus su juo, Kinietiškas už 19 E atrodo kaip žaislinis(mačiau iš arti)
https://www.lidl.lt/lt/Pasiulymai-35.htm?articleId=7883
ATSAKYTI