rūgštus alus?

Diskusijos apie išsivirto alaus išvaizdą, kvapus, skonius, poskonius, malonumą geriant ir kitus pastebėjimus
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

rūgštus alus?

Standartinė wartotojas »

Sveiki,

dar vienas mano kaip naujoko klausimas. Tikiuosi neduplikuoju temų, bet pastarasis alus gavosi mažai sakant rūgštus. Viriau all-grain pilsner, salinau ties 64C 60 min, ir 75C 10min (brew in a bag). Mano nuomone problema mielėse, tiesgiog noriu pasitikslinti. Mielės buvo 'brewferm lager yeast'. rekomenduojama temperatūra 10-15C. Kadangi neturiu galimybės palaikyti žemą temperatūrą, buvo apie 17C aplinkos temperatūra, ir fermentavimo kibinras iki pusės panardintas į 15C vandenį.

Po virimo skonis lyg ir nieko buvo. Fermenteryje prabuvo manau pakankamai,4 savaites. Pašalinis skonis atsirado po fermentacijos. Buteliuose užsigazavo, dabar 3 savaitės kaip išpilstytas, bet neskaidrėja. Noriu žinoti kur bėdų ieškoti. Fermentacijos temperatūroj? gal užkratas ir sterilizacijos problema?
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: rūgštus alus?

Standartinė Gytis »

Greičiausiai infekcija. Dėl 17C fermentacijos be infekcijos nebūtų rūgštus. Taigi mielės greičiausiai ne prie ko. Pergalvok visą procesą, kur galėjai pasigauti užkratą.
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

Re: rūgštus alus?

Standartinė wartotojas »

na viską dariau lyg ir visad, bet kadangi praktikos dar maža, neatmetu jokiu variatų. panaši situacija su 'coopers' beer kit buvo, nežinau ar sutapimas ar mielių bėda. sekantį kart tikrai skirsiu daugiau dėmesio 'švarai'. lyg ir plaunu/dezinfekuoju viską, bet...
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

Re: rūgštus alus?

Standartinė wartotojas »

Efektyvumo nepasakysiu, bet manau kad 70-75%. tik pradedu virti iš salyklo todėl perku salyklo rinkinius, o kompanija iš kurios perku nenurodo pilnos sudėties, virtas buvo šitas:
https://www.thehomebrewcompany.ie/hbc-p ... -1699.html

bet nemanau jog tai salinimo bėda. OG buvo beveik kaip rekalavimuose. Dėl to ir manau jog bėda arba mielėse arba infekcija
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: rūgštus alus?

Standartinė Gytis »

[quote="wartotojas"]na viską dariau lyg ir visad, bet kadangi praktikos dar maža, neatmetu jokiu variatų. panaši situacija su 'coopers' beer kit buvo, nežinau ar sutapimas ar mielių bėda. sekantį kart tikrai skirsiu daugiau dėmesio 'švarai'. lyg ir plaunu/dezinfekuoju viską, bet...[/quote]

Kuo ir kaip dezinfekuoji?
Vartotojo avataras
wartotojas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2014-10-25, 18:40

Re: rūgštus alus?

Standartinė wartotojas »

naudoju:
https://www.thehomebrewcompany.ie/chemi ... -1421.html

bet kažlaip jaučiu pereisiu prie ko nors kito.

visad užpildau pilnai (niekad netaupau ir nepilstau to pačio) fermenterį/butelius šiltu vandeniu, įberiu oxi pagal reikalavimus, išmaišau ir paliekiu apie 5min.

iki tol viskas gerai buvo, arba man tiesiog sekėsi.
Lukas
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2016-11-19, 17:16

Re: rūgštus alus?

Standartinė Lukas »

Sveiki. Taigi bandau pasigamint savo alų, kaip žalias alaus gamyboj pradėjau nuo koncervų- Coopers misos koncentrato. išrūgo mano pirmasis, ir jis man pasirodė, kiek rūgštokas, dariau viską lyg ir pagal instrukcijas, prieš tai 20kart jas perskaitęs . Na galvoju gal toks turi būti, bet neatmečiau infekcijos... tada nusipirkau dar viena koncervą, prisiskaitęs apie infekcijas tikrai pedantiškai (mano nuomone), viską dezinfekavau. Deja antras bandymas toks pat, misa po fermentacijos man atrodo rūgštoka. O gal viskas taip ir turi būti (bręstant buteliuose rūgštumas dings) ?
Lukas
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2016-11-19, 17:16

Re: rūgštus alus?

Standartinė Lukas »

P.S. Trumpai apie gamybos procesą:
Coopers koncentrato neviriau (instrukcijos nenurodo) viriau tik cukraus sirupą, likusį kiekį pyliau vandentiekio vandenį, bendra temperatūra gavosi apie 20* -> sudėjau mieles, fermentavosi 7-8 dienas, 20-22* temperatūroje OG 1038, FG 1002
Dezinfekcija: pirmuoju bandymu viska ploviau NEODETERSOL VETRO, antruoju, prisiskaitęs apie infekcijas, puoliau į paniką kaip pas mane viskas nešvaru, papildomai gana kruopščiai viską papildomai praskalavau/pravaliau spiritu (o gal spiritas nėra toks jau geras ginklas?)
Vanduo: nedaug ką apie jį suprantu, bandžiau skaityt forume apie jį, bet, man čia nesuprantama:( vanduo Kauno vandentiekio, pastebėjimas toks, kad pastovėjus, atsiranda rudų nuosėdų, kaip man bandė paaiškint tai neva jis "kietas". Gal vanduo netinkamas?
Vartotojo avataras
darenkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-02-09, 16:21

Re: rūgštus alus?

Standartinė darenkas »

Sveikas, greičiausiai problema buvo nevirintas vanduo, kuriuo praskiedei misos koncentratą. Rūgštumas greičiaus niekur nedings. Kitą kart virink misos koncentratą ir atvėsinus nieko, kas nevirinta nedapylinėk :) Dezinfekcijai praskalavimui naudok virintą vandenį ir turėtų viskas gautis.
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: rūgštus alus?

Standartinė Mindigas »

Pirmas virimas iš salyklo. Viriau pagal šį receptą. https://www.aludariuklubas.lt/receptas/ ... sis-pienas
Prieš fermentaciją refrektometras brix rodė 11.2. Sekmadienį vyko virimas, burbuliuoti pradėjo naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Burbuliavo labai intensyviai. Antradienį ryte burbuliavimas jau buvo pasibaigęs. Paragavau antradienį po darbo, alus atrodo lyg parūgštėjęs, brix 5,5. Tikriausiai reiks išpilti. Ar dar bandyti pilti i kegus?
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: rūgštus alus?

Standartinė Zhiniukas »

Kokia yra fermentacijos temperatūra? Ypač pirmą dieną?
Dar nepilk. Palaikyk bent savaitę fermenteryje. Poto ragauk. Burbuliavimas pas mane dažnai baigiasi po kelių dienų dėl ne visai sandaraus fermenterio. Aš ramiai palaikau bent 10 dienų fermenteryje, o po to pilstau.
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: rūgštus alus?

Standartinė Mindigas »

Fermentacijos temperatura buvo apie 23 laipsniai, nebuvo galimybės laikyti vėsiau. Šiuo metu apie 21,5. Taip ir laikyti neburbuliuojantį bent savaitę, gal reikia ko dadėti? Zhiniukas, čia tavo receptas. Man tai pirmas stautas, ar nuo skrudintų salyklų jaučiamas šiokstoks rugštumas?
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: rūgštus alus?

Standartinė Mindigas »

Kritika gerai, bet iš žalio išauksiu tik dirbdamas ir domėdamasis... :) Prieš išpilstant brandinimui dar reiketų palaukti kokia dieną ar kaip? Prieš fermentacija sekmadienį brix 11.2- gravity 1.045. Šiandien brix 5.5- gravity 1.022.
Ar yra skitumas iš kurios fermenterio vietos imamas mėginys brix matavimui? Turiu omeny fermenterio dugną kur galbūt nusėdę mielės ir viršų.
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: rūgštus alus?

Standartinė Mindigas »

Perskaičiau, žinosiu kaip naudotis refrektometru...
Bet kaip elgtis šioje sitiacijoje, trečią fermentacijos dieną gal dar nederėtų išpilstyti, ir kiek galima laukti jeigu jau neburbuliuoja, ar laukdamas nesugadinsiu? :?:
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: rūgštus alus?

Standartinė Zalvarinis »

Kantrybė -aludario žmona. Lauk.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: rūgštus alus?

Standartinė GiN »

Laukdamas nesugadinsi, be 7 dienų nuo fermentacijos pradžios nepilstyk.
Neburbuliavimas nereiškia, kad nevyksta fermentacija.
Fermentacija sustojusi, jei per kokias dvi paras nepasikeičia SG.
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: rūgštus alus?

Standartinė Mindigas »

Alus lyg ir geras, rūgštumas nesijaučia. Šiandien perpyliau į kitą fermenterį antrinei fermentacijai. Mielės gulėjo ant dugno, bet alus neskaidrus, balzganas. Ar galima laikyti dar savaitę antrinėje jei fg jau sustojus? Stovi 18-20c aplinkos temperatūroje. Į antrinę nieko papildomai nedadėjau... gal kas pasakys kiek reiktų dėti gliukozės pilstant i kegus?
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: rūgštus alus?

Standartinė Peckelis »

Savaitę laikyti galima, pageidautina vėsiau. Keguojant verta mažinti apie 30% gliukozės kiekį, lyginnt su buteliavimu, o jau kiek dėti, reikia skaičiuoti - kokia alaus temperatūra ir kokios nori karbonizacijos. Siūlyčiau 3 gr/ltr.
ATSAKYTI