Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Čia rašykite, kai norite aptarti forumo reikalus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Lrytas1 »

Norėtume išgirsti bendruomenės nuomonę apie forumo taisykles.
Vartotojo avataras
darenkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-02-09, 16:21

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė darenkas »

Sveikas, na kartais tenka rašyti iš telefono, kur lietuviškos raidės yra gana sudėtingas reikalas, tad dėl to gauti baną ar įspėjimą, manau nėra logiška... :(
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Gytis »

Dėl komentarų be lietuviškų raidžių niekas bano negaus. Blogiausia kas gali nutikti - komentaras bus pašalintas.
Banus gauna tik spameriai ir nuolat bandantys prakišti reklaminius skelbimus.
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė AntaKalnietis »

Komentuoti lietuviškomis raidėmis prisijungus per mobilką truputį sudėtinga. Manau, kad į tai reikėtų pažiūrėti truputį atlaidžiau.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Gytis »

Retame mobiliame lietuviškų raidžių nėra. Manau, kad nebent skyrelyje "Skubiai reikia patarimo" galima pusdieniui palikti tokius įrašus. O po to arba pats autorius paredaguoja, arba moderatoriai tai savaip padaro.
Forma yra svarbu. Jūs gi alų į taures pilate, o ne pvz į šuns dubenį. Tai kodėl mūsų su jumis kalbą šuns dubenyje pateikti galima?
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė GiN »

darenkas rašė:Sveikas, na kartais tenka rašyti iš telefono, kur lietuviškos raidės yra gana sudėtingas reikalas, tad dėl to gauti baną ar įspėjimą, manau nėra logiška... :(
Prašau parašyk, kokiam telefone LT raidės yra sudėtingas reikalas, koks modelis, kokia operacinė sistema? Mobiliajame apskritai nepatogu rašyti, nes maža klaviatūra, sunku pataikyti, bet LT raidės čia ne prie ko, jos tokios pačios, kaip ir kitos. Jei reikia pagalbos įsidiegiant lietuvišką patogią klaviatūrą, galiu padėti ;)
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė GiN »

Tai va, aš ir nesuprantu problemos. Mobilaus telefono klaviatūra iš esmės nepatogi, bet a raidė yra vienodai nepatogi kaip ir ą, tai kame problema? Nebent kažkas dar mygtukinius telefonus naudoja, tada sutinku - daugiau spaudyt reikia :)
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė GiN »

Pabendravom su Giords'u, pasirodo yra toks nepatogumas, kad standartinėje Android klaviatūroje yra nepatogiai išdėstytos lietuviškos raidės. Pavyzdžiui, norint parašyti "ą", reikia palaikyti paspaudus ant "a" kol iššoka 10 "a" su skirtingais diakritiniais ženklais. Kai ką toks nepatogus funkcionalumas atgraso nuo lietuviškų rašmenų naudojimo.

Galima susidiegti patogesnę klaviatūrą su patogesniu LT simbolių išdėstymu. Giords susidiegė, jam patiko ir pasiūlė pasidalinti informacija ir su kitais forumo dalyviais.

Man patinka nemokama "AnySoft keyboard" klaviatūra. Reikia atsisiųsti pačią programėlę ir paskui dar „Lithuanian keyboard for AnySoft“. Ten bus galima pasirinkti išdėstymus: tokį kaip pas standartinis, su daug simbolių ant vieno klavišo, arba pilną klaviatūrą su dedikuotais klavišais lietuviškoms raidėms (jie išdėstyti viršuje, panašiai kaip kompiuterio klaviatūroje, kai LT raidės yra „ant skaičių“).

Tikėkimės, kad tai padės rašyti lietuviškai ir iš mobiliųjų įrenginių, sėkmės!
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė AntaKalnietis »

Šalia temos apie lietuviškus rašmenis išmaniuosiuose telefonuose, turiu pasiūlymą dar vienai temai - būtų visai šaunu, kad pačios forumo taisyklės būtų bent be elementarių rašybos ir skyrybos klaidų. :) Ką manote?
Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė AntaKalnietis »

Maistra, o tai draugiškai pasilazdavot negalima? Nebūkim tokie įžeidūs kaip kokios babytės :) Dabar rimtai - ne problema ištaisyti. Bet pripažink ranką prie širdies pridėjęs, kad kiek šleivai pats principas atrodo, kad (vamzdiec) lietuvninkais esame mes gimę ir duosim vos ne su bambuoliu per galvą tam, kuris iš mobilkos retkarčiais "šveplai" kažką parašys. Ir apie tai iš neobliuotų lentų sukalsim "griežtų taisyklių" stendą. Ne Smetonos laikais piemenukais augome, kad tik du skyrius žąsis ir telyčias ganydami galėjome baigti. O dėl tos "senos temos" ar ne pats sakei, kad "zabyli, projechali"? P.S. Kur tau atsiųsti ištaisyto teksto versiją? Į AŽ tiks?
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Gytis »

Antakalnieti, siųsk man AŽ savo pastabas dėl klaidų, pataisysiu.
pb19
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2015-02-17, 00:03

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė pb19 »

Atsiprašau, bet ar tai reiškia, kad apsimesim, jog šitos diskusijos nebuvo, ir visi forumo lankytojai yra patenkinti prievole rašyt 'ne šveplai'? :)
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Zhiniukas »

pb19,
Nėra forume jokios prievolės rašyti. Nei lietuviškai, nei šveplai. Rašyti niekas neverčia. O jei norisi rašyti lietuviškame forume, tai prašom rašyti lietuviškai.
Man lietuviškai rašyti yra garbė. Aš esu lietuvis ir gerbiu savo kalbą. Aš visur rašau lietuviškai be prievartos. Ir laiškus, ir sms, ir į feisbuko komentarus atsakinėju lietuviškai.
pb19
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2015-02-17, 00:03

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė pb19 »

Zhiniukas rašė:pb19,
Nėra forume jokios prievolės rašyti. Nei lietuviškai, nei šveplai. Rašyti niekas neverčia. O jei norisi rašyti lietuviškame forume, tai prašom rašyti lietuviškai.
Man lietuviškai rašyti yra garbė. Aš esu lietuvis ir gerbiu savo kalbą. Aš visur rašau lietuviškai be prievartos. Ir laiškus, ir sms, ir į feisbuko komentarus atsakinėju lietuviškai.
Na, o aš tame nematau prasmės. Iš savo pusės aš nematau problemos perskaityti tavo lietuviškai parašytą tekstą. Kodėl iš savo pusės tu matai problemą skaityti (arba išviso, igonruoti) mano ne lietuviškai parašytą tekstą? Ar aš turėčiau taip rašyti vien tik dėl to, kad taip reikia, ar kad kažkas taip nori? Man panašu į tam tikrą sąntvarką, iš kurios, kaip matau, ne visai sėkmingai jau beveik 30 metų vaduojamės.

Maistra - aš su tavim išviso nematau prasmės toliau kalbėt, nes tau principai tiesiog aukščiau sveiko proto.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė GiN »

Man visoje šioje diskusijoje keista, kad piktinamasi žmonėmis, kurie aukoja savo asmeninį laiką norėdami įvesti tvarką. Negi nėra maloniau skaityti normaliai parašytą tekstą, tam tikru būdu suklasifikuotas temas? Forumas tokiu atveju tampa ne kažkokiu informacijos kratiniu, kur po kelių dienų nieko neįmanoma rasti, o vertingu informacijos resursu.
Negi tikrai tikite, kad rašant šveplai bus užtikrinta spartesnė naujos informacijos sklaida?

O dėl tuščių principų ir sveiko proto, tai kaip tik nerašantys lietuviškai ir turi tokius principus. Ateini į kultūringą forumą, kur sako rašyk tvarkingai, tai tik padėkoti reikėtų, juk ir kitose vietose pravers mokėt lietuviškai rašyt, nes dabar pabandę taisyklingai parašyti nosines kabinate kur reikia, ir kur nereikia :)
elis
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: 2015-07-06, 20:27

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė elis »

Na man irgi "užkepė"
Jei nėra prasmės , tai kas tamstą čia laiko?kūrk savo šveplių forumą ir tiek.Yra teisės ir pareigos.Jei tu nori įeiti į bendruomenę su nustatytom taisyklėm, tai gerbk tą bendruomenę ir nebandyk išsyk įvedinėt savos santvarkos ir visus tvarkingai rašančius skelbti "vatnikais".Demokratija tai nėra anarchija.Aš irgi gavau pačioj pradžioj įspėjimą už pabėgėlių kalbą , bet teisingai ir dabar smagu, kad nespėjau daug prišiukšlinti.Lengvas antausis pavaduoja sunkų masažisto darbą.
Jei neturi konstruktyvių naudingų bendruomenei minčių pasiūlymų, tai "netrolink", naudokis forumo informacija ir džiaukis kad gali perskaityti.
Gerbk ir būsi gerbiamas.
pb19
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2015-02-17, 00:03

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė pb19 »

Na aš dar karta pasikartosiu, - rašantys lietuviškai man netrukdo. Jeigu žmogus jaučia norą ar pareigą taip rašyti - iš mano varpinės žiūrint, čia viskas tvarkoje. Bet kodėl to paties nematau savo atžvilgiu? Aš nesiūlau anarchijos, aš siūlau atsikratyt perteklinio, nebūtino reikalavimo, kuris apsunkina žinučių rašymą, ypač iš tam tikrų specifinių įrenginių, tuo tarpu nei teigiamos nei neigiamos įtakos žinutės turiniui ir esmei nepadaro. Jeigu, vis tik, padaro, tai kokią?

Kas mane čia laiko? Dabar jau tik sportinis interesas :) Nes su forumo prievaizdais, panašu, man ne pakeliui.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Gytis »

Aš tai palikčiau pb19 įrašus kaip pavyzdį kitiems, ko nereikia daryti šitame forume. Žmogus beveik nieko nerašė 1,5 metų, paskui staiga skelbia įrašą, kur įžeidinėja kitus forumo dalyvius ir baigia įrašą fraze "fuj smirda". Tokie dalykai šitame forume visada baigsis banu.
elis
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: 2015-07-06, 20:27

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė elis »

<tuo tarpu nei teigiamos nei neigiamos įtakos žinutės turiniui ir esmei nepadaro. Jeigu, vis tik, padaro, tai kokią? >

Nors jau gulinčio nemuša,bet ar jauti skirtumą tarp taisyklingai ir šveplai rašyto teksto, ir kodėl aš turėčiau sukti galvą ar bandyti ištraukti iš konteksto,ką norėjai pasakyti ,o gal pasididžiuoti:
sūnelis sakalas ,o gal:
sūnelis šakalas,
šunelis sakalas,
šunelis šakalas
tik "nežymus" kirtis, varnelė ir brūkšnelis esmę pasuka 180 laipsnių kampu.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė GiN »

Vakarelio metu vaikinai mielai ir gausiai vaisino merginas :)
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė ignasv81 »

GiN, geras :D
edmundas9019
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2017-09-12, 08:11

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė edmundas9019 »

Ir aš susidūriau su šia problema kad nemoku rašyti.Čia gaunasi kad bandai pagalbos sulaukti iš bedraminčiu ,bet gaunasi veltai laikas gaištamas nes jei kažka praleidai tai ištrina ir tavo pastangos veltuj .Na Lietuvis Lietuviuj viasada buvo vilkas mes gi ne Lietuviu kalbos egzaminui ruošiames o alų verdam ,prikelinejam senas tradicijas o čia kaip kokia mokitoja iškart seskis 2.Tame ir problema kad mes turim tokia skurdžia pasirinkimo teise niekas nenori terliotis su šitais forumais .Nežinau kaip jūs kolegos aludariai ar nelaikas butu kažka keisti .Nes mintys kita kart yra rašomos jau paragavus savos produkcijos ir ar taip kam svarbu tie kableliai ir taškeliai.Taigi rašau kogero paskutini karta nes kogero mane užbluokuos ,dar norejau paklausti ar yra Panevėžyje prijaučiančiu šiam reikalui gal kaip nors eitu susikomunikuoti .Ačiu.
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Awtas »

Spėju užsitrauksiu nemalonę, alia..
Nėra visai aišku, koks buvo tikslas, kuriant forumą. Pagal pavadinimą ir turinį, lyg ir bendraut apie alaus darybą, bet, skaitant taisykles (dažniausia tokie dalykai būna rašomi svarbos tvarka), mintis peršasi, kad forumas sukurtas lietyvybei puoselėti. Cituoju '1. Forume rašoma lietuviškai, naudojant visas lietuviškas raides. Netinkami įrašai bus trinami be atskiro įspėjimo.'. Tas labiau primeną 'ai, būsiu ir graži ir protinga ir dar visokia kokia...'

Suprantu, kad pono kleckai - pono valia, savininkai nustato žaidimo taisykles, bet nereikia pykt, kai lankytojai išsako savo nuomonę, juolab, kad pats topikas buvo pradėtas su 'Norėtume išgirsti bendruomenės nuomonę apie forumo taisykles.' Bendruomenė pasisakė...

Tikrai nenoriu nieko įžeist ir šita mano rašliava nėra adresuota nei vienam konkrečiam vartotojui, labiau tik pamastymai maigant klaviatūrą. Smagu, kad žmonės užsiima tokiais dalykais ir suburia bendraminčius, kurie gali dalintis patarimais ir savo patirtimi.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Diskusija apie "FORUMO TAISYKLĖS"

Standartinė Zhiniukas »

Kaip kituose forumuose būna skyrius anglakalbiams, siūlau padaryti atskirą skyrių šveplaraščiams šiame forume. Pavadintume "Beraščiams". Ir žinutės gyvuotų net kokią savaitę. :)
ATSAKYTI