Star San naudojimas

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Star San naudojimas

Standartinė Gytis »

Jau rašyta, bet sukūriau atskirą temą, kad lengviau būtų rasti.
Gal kas netingėtų parašyti kaip reikia dezinfekcijai naudoti StarSan'ą. Koks dozavimas, kaip dezinfekuoti, tips&tricks ir t.t.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Star San naudojimas

Standartinė DV »

Ant pakuotės viskas parašyta :)
Svarbiausia sulaužyti mental blocką, kad Oxy Pro yra dezinfektantas.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Star San naudojimas

Standartinė DV »

OK tipsai :)
Turinti RO vandens, apsimoka pasiruošti 5-6 litrus gatavo dezinfekcijos skiedinio, kad būtų po ranka. Neturint RO vandens (t.y. turint paprastą kietą vandenį), paruoštą mišinį reikia suvartoti kur kas greičiau, nes pH ne toks stabilus, kiek skaičiau.
Dar galima purkšti purkštuvu.
Putojantis variantas geresnis dėl ilgesnio kontakto laiko ir vizualaus paviršiaus apdorojimo požymio.
gargalas
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2016-04-24, 17:12

Re: Star San naudojimas

Standartinė gargalas »

Sveiki. Gal galėtumėt patarti kur būtų galima įsigyti star san Kaune? Star San HB čia tas pats dezinfekatorius ar kažkoks kitoks?
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Star San naudojimas

Standartinė DV »

Tas pats.
O savasalus.lt nesiunčia į Kauną?
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Star San naudojimas

Standartinė STR »

Atgaivinsiu seną tema, bet vis tiek noriu paklausti.

1. Kiek ilgiausiai laikote pasidarytus tirpalus su StarSan?
2. Gal kas žinot kur jo pirkti pigiau, nei savasalus.lt?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Star San naudojimas

Standartinė Lrytas1 »

Jei skiedi RO vandeniu gali stovėti amžinai, kol neužterši.
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Star San naudojimas

Standartinė STR »

Ačiū už atsakymą :)
Na, RO filtro neturiu ir šiam kartui šiek tiek per brangu.. Reikės eksperimentuoti su pH mažinimu, nes skaičiau produkto aprašyme, kad turi būti pH mažiau nei 3, tai tikiuosi viskas bus geriau kol jį palaikysiu.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Star San naudojimas

Standartinė GiN »

Gali ir su distiliuotu vandeniu darytis tirpalą, bus dar geriau.

Labai patogu į purkštuvą nuo langų valiklio susipilti ir naudoti.
vid ma
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2017-12-21, 21:47

Re: Star San naudojimas

Standartinė vid ma »

Vyrukai, Skaitykite ,,etiketes''. Star san yra paskutinė skalavimo priemonė, po skalavimo vandentiekio vandeniu, ir jokios dezinfekcijos ji neatlieka. Tie vyrukai, kurie nori, kad jų alus nesurūgtų, jie savo įrankius ir puodus išplauna šiltu vandeniu. Svarbiausias plovimas yra stipriu šarmo tirpalu.
http://www.higeja.lt/wp-content/uploads ... a-ymas.pdf
Šis geriausias, galima naudoti ir kitokius, tinka šarmas indaplovėms. Išskalaujama vandeniu, ir tada ateina laikas Starsan. Jis neleidžia susidaryti kalkiu ratilams, kai skalavimo vanduo išdžiūsta. Taigi, skaitykite vartotojo instrukcijas. Dezinfekcijai geriausiai šešių procentų vandenilio tirpalas su lašeliu skysto muilo geresniam pasklydimui ant paviršių, skalauti, ir vėl ateina Starsan. Paskutinis.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Star San naudojimas

Standartinė Zhiniukas »

O tu pats ar perskaitei starsano etiketės antrą eilutę?
Paveikslėlis

Aiškiai parašyta - rūgštinė paviršių dezinfekcijos priemonė.
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Star San naudojimas

Standartinė Awtas »

Keliu seną temą.
Aš kai užsimaišau; starsan+čiaupo vanduo; (kai dezinfekuoju kibirą, nupilu skysčio į langų valiklio butelį), naudojant po kokių dviejų savaičių ans man bais jau chloru smirda, alia vistiek purškiu. PH nematavau. Pagal googlą te ai PH iki 3 te viskas ok. Gal kas naudoja mišinį (čiaupo vnduo + starsanas) ir matavo ph? Kiek laiko tas birzgalas ph<3 išlaikė?
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Star San naudojimas

Standartinė STR »

Visada darau tirpalą į didesnė star san pusę (pagal leistiną dozavimą ant butelio), tai pH laikosi žemiau 3pH bent kelis mėnesius, ir po pusės metų buvo viskas gerai su pH. Naudoju šulinio vandenį.
Didesnė problema man, kaip tą tirpalą palaikyti švarų, nes taupau ir naudoju kelis kartus :D
Dėl chloro kvapo tai nelabai žinau ką pasakyti, nėra man taip buvę. Ganėtinai bekvapis jis man. Gali nebent paragauti, jeigu jaučiasi ir chlorkės skonis, patarčiau nenaudoti.
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: Star San naudojimas

Standartinė svyturys »

Distiliuotą vandenuką naudokit
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Star San naudojimas

Standartinė Awtas »

Nu distiliuotas vanduo biškį būtų prabangu. Pvz virimo dieną, aš prisipilu pilną fermenterį vandens ir ten įpilu starsano. Tada susimetu visus tūlsus ir palaikau keleta minučių, tep man ir fermenteris ir visi įrankiai išsidezinfekuoja. Tada nusipilu kažkiek į purškiklį. Dažniausia jį naudoju dvi savaitės po sumaišymo, va tada ir jaučiasi tas, nors ir nestiprus, chloro kvapas.
Gal kas bandė patys maišytis baliklį, vandenį ir actą?
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Star San naudojimas

Standartinė Krauzenas »

Nelabai suprantu... nafik tuo aludarystės hobiu užsiimt jei net ant dezinfekcinių priemonių gaila... :roll:
Aš kiekvienai virimo dienai užsimaišau 10l naujo StarSan tirpalo, baigi, užraugi alų ir išpili. Pilstymo dieną vėl 5-10l naujo užsimaišai ir viskas. Prieš kokius 2 metus pirkau litrinį StarSan butelį, tai dar beveik pusė likę... Retorinis klausimas - ar verta rizikuot infekcijom dėl keliasdešimt centų?
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: Star San naudojimas

Standartinė Sharmelis »

Awtas rašė:Nu distiliuotas vanduo biškį būtų prabangu. Pvz virimo dieną, aš prisipilu pilną fermenterį vandens ir ten įpilu starsano. Tada susimetu visus tūlsus ir palaikau keleta minučių, tep man ir fermenteris ir visi įrankiai išsidezinfekuoja. Tada nusipilu kažkiek į purškiklį. Dažniausia jį naudoju dvi savaitės po sumaišymo, va tada ir jaučiasi tas, nors ir nestiprus, chloro kvapas.
Gal kas bandė patys maišytis baliklį, vandenį ir actą?
Labas, aš esu maišęs baliklį, actą ir vandenį. Šią priemonę naudoju seniems, neprižiūrėtiems stikliniams fermentavimo indams švarinti, plastikinėms fermentavimo talpoms valyti, jei jos "priaugę" ant sienų senųjų alų liekanomis arba turi štiprius pašalinius kvapus. Pats tirpalas labai stipraus kvapo, stipriai veikia paviršius. Man labai efektyvus, tačiau jį naudoju kaip pagalbinę priemonę. Niekad nenaudočiau tokio tirpalo galutiniam dezinfekavimui.
ATSAKYTI