mielės pradėjo lipti. Neįsimes infekcija?

ATSAKYTI
gargalas
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2016-04-24, 17:12

mielės pradėjo lipti. Neįsimes infekcija?

Standartinė gargalas »

Sveiki, vakar grįžus iš darbo pastebėjau, kad mielės pradėjo lipti pro fermentatoriaus dangčio kraštą. Nieko nedariau, tik karts nuo karto nuvalydavau mieles nuo grindų. Paskui dar įsipyliau į taurę paragauti, skonis jau buvo geras, nors tik dvi dienas fermentuojasi. Mielės Safale K-97. Šiandien iš ryto jau buvo lyg apsiramine, niekur nebėgo. Taip man niekad nėra buvę, kur galėtų būti problema? Neįsimes infekcija per tokius bajerius?
Petrambijus
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2016-07-09, 16:57

Re: Mielės

Standartinė Petrambijus »

Kokia temperatūra kambario ir kibiro? Arba vietos trūkumas, reikia didesnio indo.
Šiaip viskas ok, padėjus vėsiau apsiramintų kitą kartą.
gargalas
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2016-04-24, 17:12

Re: Mielės

Standartinė gargalas »

Visad ant kibiro laikau termometrą, kuris per kelias dienas svyravo tarp 16-18 laipsnių, kambario temperatūrą irgi panaši. Nuo vakar jau apsiraminęs, žiūrėsim kas bus toliau, tikiuosi ne sugęs.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Mielės

Standartinė Krauzenas »

Tiesiog fermenteris per pilnas – reikia palikt vietos mielėms siautėt :) Aš kai esu priverstas pripilt fermenterį beveik iki viršaus, tai užklijuoju dangtį (stipria) lipnia juosta ir vietoj burbuliatoriaus, išvedu šlangutę į vandens butelį, įstatytą į kokį didesnį bliūdą. Eina putos per šlangutę, o kai apsiramina – įstatai burbuliatorių.
gargalas
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2016-04-24, 17:12

Re: Mielės

Standartinė gargalas »

Sveiki. Tai vat šiandien vėl paragavau alaus. Kvapas kaip kvapas, bet skonis pasikeitęs, lyg rugštelės atsirado. Kitas keistas dalykas, kad dviejų dienų fermentavimosi alus buvo labiau panašus į alų, negu dabar. Ar negalėjo rūgimo procesas prasidėti?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielės

Standartinė Lrytas1 »

Taip.
gargalas
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2016-04-24, 17:12

Re: Mielės

Standartinė gargalas »

Žodžių alus pavyko, supilsčiau į butelius, tegu sau ramiai brandinasi rūsį. Ačiū už patarimus.
ATSAKYTI