Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Peckelis »

Geriau už mane išmanantys kolegos turėtų patvirtinti, kad virimas tvarkingame garaže mikrobiologinės taršos požiūriu yra gerokai saugesnis nei tvarkinga virtuvė. O pervertinti artimą bet kokių rauginamų produktų bakterinę taršą irgi nereikia, nebent tais pačiais įrankiais neplautais maišymas vyksta:)

Butelius kaitinu min pusvalandį 170C, užspaudžiamus kamštelius - plaunu, plikinu verdančiu vandeniu, dezinfekuoju 6% vandenilio peroksido tirpale, nuskalauju verdančiu. Neįžiūriu, kad persistengčiau:)

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė vikingas »

i dar karštas [pripili tai nereik dezinfekuot ane ? :D

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė puaka »

http://www.themaltmiller.co.uk/index.ph ... ductId=497

Cia kas per produktas OXI ar Starsano klonas? Gal kas naudojate?

Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Lrytas1 »

Pagal sudėti kažkas panašaus į starsaną.

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Maegnar »

Prikelsiu temą iš mirusių :)
Tiesiog smalsu ar atsirado kokių naujovių šioje srityje?
Gal kokią chemiją buteliams greitai dezinfekuoti? Fermenteriams plauti alternatyvą Beliznai?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Lrytas1 »

Marijus gali šito atvežti
https://www.brouwland.com/en/our-produc ... fvdit-qqko
užteks ilgam.
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė puaka »

Aš taip pat per SA starsana nusipirkau ir manau, kad tai geriausia investicija paskutiniu metu.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Burbulas »

puaka rašė:Aš taip pat per SA starsana nusipirkau ir manau, kad tai geriausia investicija paskutiniu metu.
Ta pati situacija - naudoju daugiau nei metus ir esu laaabai patenkintas. Labai pigus ir labai praktiškas gaunas dezinfekavimas. Skiedžiu su distiliuotu vandeniu tai PH praktiškai nesikeičia ir po kelių mėnesių ar net po kelių panaudojimų.
Vartotojo avataras
Nemas
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2014-10-07, 11:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Nemas »

Klausimas būtų toks: naudojant starsan, švarius butelius (išplautus paprastu vandeniu) užtektų tokia "aparatūra" praskalauti ir pakabinus ant džiovyklės, palaikius kelias minutes pilstyti į juos? Nes pastaruoju metu taip darau su oxy, tik nelabai limpa prie dūšios tos baltos dėmės. Tačiau plauti žaliu vandeniu nebesinori išdezinfekuoto butelio... . Beje kiek jo reikėtų parsisiųsti, turint omenyje, kad darau 2-3 virimus/mėn. Kiek suprantu, naudojate tą patį tirpalą kelis kart?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Lrytas1 »

Aš toki su starsanu naudoju
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/valym ... atore.html
3 kartus spustelėti ir butelį ant džioveklės nuvarvėti pamaunu.
Vartotojo avataras
Nemas
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2014-10-07, 11:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Nemas »

Tą ir turėjau omenyje, tik pamiršau nuorodą įklijuoti. Dabar aš tokią su oxy naudoju, ar star san geriau?
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Mindigas »

Nenoriu išbandyti savo kailiu, gal kas jau esate išbandę, kaip CHEMIPRO CAUSTIC veikia žalvarines įrangos detales? Instrukcija rašo, kad su variu ir geležim naudoti negalima,o kaip žalvaris ar aliuminis?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Lrytas1 »

Blogai.
Mindigas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2017-04-09, 13:20

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Mindigas »

O kas geriausia žalvariui? Kaip suprantu chloras irgi kenkia, jei ne žalvariui tai nerūdeikai? Ar starsan naudoti tinka?
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Zhiniukas »

O kokias žalvarines dalis tu nori dezinfekuoti? Pas mane bronzinės dalys yra tik virime. Tai aš jų nedezinfekuoju, vistiek išverda.
Starsan yra rūgštinis, tai jis mažiau kenkia varinėms dalims.
George
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2019-05-02, 20:42

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė George »

Suku galvą dėl infekcijos galimybės iš kranelio, kadangi fermentacijos metu reikia paimti mėginį SG matavimams.

Na realiai paleidus kranelį ir jį užsukus ir vėl laikant kokią savaitę jame pradės juk veistis velniai žino kas, jis juk nėra izoliuotas nuo aplinkos. Gal pasidalinsit įžvalgom ką darot ar dezinfekuojat prieš pat išpilstymą kranelį, ar laikot su kokiu kamščiu izoliave ?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Lrytas1 »

Nenaudoju karanelių, viena bėda mažiau :D
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Krauzenas »

Aš irgi stengiuosi nenaudot (tik vienoj didelėj bačkoj naudoju, bet atsuku jį tik vieną kartą - kai išleidinėju, ir tai prieš atsukdamas dezinfekuoju).
O dėl SG matavimų - aš manau kad jie iš vis nereikalingi - palauki ramiai 2-3 savaites, merki dezinfekuotą hidrometrą tiesiai į kibirą ir žiūri koks FG (jei jau pastebi kad ryškiai per didelis ir galbūt dar ne pabaiga, tada uždarai ir toliau lauki), bet 99% atvejų pili į išpilstymo kibirą arba antrinį kibirą.
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Awtas »

Aš panašiai, kaip Krauzėnas. Fermentuoju mažiausia dvi savaites. Kai susiplanuoju pilstyt, tą kranelį apipurškiu starsanu, dar ipurškiu į vidu (aišku viskas išvarva greit), tada biškį alaus nuleidžiu ir pamatuoju, dažniausia SG jau būna tinkamas. Vieną kartą buvo pora laipsnių aukštesnis, tai vistiek jau išpilsčiau tik dėjau mažiau cukraus užgazavimui.
Po vyrimo, kai viską jau supilu fermentuotis, ant kranelio uždedu mažą zip lock maišiuką ir iš šonų užspaudžiu, kad dulkių neprilystu.
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: Dezinfekavimo priemonės ir būdai

Standartinė Sharmelis »

Aš leisdavau per kranelį mėginį ir OG matavimui ir tarpiniams matavimams, fermentacijos metu. Kranelį dezinfekuodavau tik alaus virimo pradžioje, kartu su kitomis priemonėmis. Pasisekė taip praktikuoti ir infekcijos nepasigavau, tačiau kaži kaip supratau, kad labai jau rizikinga tokia mano praktika.
Dabar taip nebesielgiu.
Kranelį dezinfekuoju, tačiau jį naudoju tik perpylimui iš pirminės. Nors, dabar pagalvojau, kad naudoti gal visai nereiktų, nes iš kito kibiro tos pačios partijos alų visuomet pilu su šlanga.
Kranelio niekaip neuždengiu. Paskutiniu metu laikau truputį pasukęs kampu, kad keliais mm būtų aukščiau pagrindo.
BUTTON_TOPIC_LOCKED