Infekcija

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

Bacilolas gerai, bet vien juo aš nebepasitikiu.
@Regis

Jeigu dar rašai, gali patalpos nevėdinti, vadinasi chloro dujų nėra :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Poison_gas_in_World_War_I

Vartotojo avataras
ExDigi
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 2012-10-23, 13:58

Re: Infekcija

Standartinė ExDigi »

O kodėl vien Bacilolu nebepasitiki?

Nes aš pats darau beveik taip pat kaip tu aprašei su Bacillol AF ir išnyko infekcija.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@Gytis: :)

@ExDigi: nes nusibodo loterija - kas antra partija dėl mistiškų priežasčių nurūgštėja. Cutaseptai, bacilolai, oxiai ir kitos humaniškos priemonės probelmos nesprendžia. Tenka imtis rimtesnių veiksmų.

Abydna virti, laukti, tikėti ir išpilti. Abydna, kai vien su fermenteriais aplink alų kaip vaiką virš mėnesio šokinėji ir šūds gaunas. Abydna planuoti, virti, brandinti ir atsiimti konkursui skirtą alų.

Noriu rauti problemą iš esmės. Ir dar noriu rasti priežastį, bet čia jau mažai vilčių dedu.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

Vien Bacilolu nebepasitikiu, nes nėra garantijos, kad jis pasiekia visur, kur man reikia. Bet bacilolą ir toliau naudoju. Tik fermenterius ir plastikinę bei stiklinę įrangą iš pradžių dezinfekuoju ir hipochlorito rūgštimi (aka Ace+H2O).
Bet kol infekcijos neturėjau, užteko ir bacilolo.

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Infekcija

Standartinė puaka »

O gal problema ne fermenteriu dezinfekcijoje? Juk galima ir turint sterilius fermenterius pasigauti kokią bacilą iš aplikos oro.Štai žiūriu rusijoj aludariai naudoja ultravioletinias lempas aplinkos orui dezinfekuoti pavyzdžiui:

http://beersfan.ru/shop/laboratorija-pi ... armed.html

Gal kas ir pas mus tokias naudoja?

Vartotojo avataras
Klevas
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 2011-11-01, 12:31

Re: Infekcija

Standartinė Klevas »

Vartotojo avataras
bmaggot
Pranešimai: 113
Užsiregistravo: 2011-03-09, 10:53

Re: Infekcija

Standartinė bmaggot »

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Infekcija

Standartinė Peckelis »

bmaggot>Taigi pats ir nurodei, kur gaut:) Tik nepigu, sakyčiau - 100 g beveik 140 Lt. Nu, bet jei jau reikia...

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Prie temos apie techninius dalykus: fermenterio plastikinis kranelis nepakenčia virimo. Norėjau pradezinfekuot grituoju būdu, paviriniau 10min., įsukau į fermenterį - pradėjo varvėti. Varva baltoji dalis per sudūrimą, kuris leidžia kraniuką sukinėti (ašis horizontaliai lygiagreti dugnui). Žodžiu nekartokit mano klaidų :)

Vartotojo avataras
aivan
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2013-06-30, 21:11

Re: Infekcija

Standartinė aivan »

ar isrinkta sausa kraneli (plastikini) i mikrobangine idejus pora minuciu dezinfekuotusi ar ce isvis nesamone taip daryt?gal kas bande.....:)

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Infekcija

Standartinė SkyNaras »

Plastikai mikrobangėje paprastai nekaista. Todėl ir dezinfekuoti nepavyks.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Infekcija

Standartinė Peckelis »

Šiaip tai mikrobangėje nedezinfekuočiau nieko.

O teorinis pamąstymas toks. Plastikas ir neturi kaisti. Jo cheminėje formulėje laisvo vandens nėra. Tau reikia sunaikinti nereikalingą gyvybę (infekcijos užkratą), esantį ant plastiko paviršiaus. Tam reiktų keliasdešimt minučių kranelį pamirkyti vandenyje, kad mikroorganizmai pereitų į aktyvią vegetatyvinę formą ir tada mikrobangėn. Bet ar ne per sudėtinga, a? O ir ar nebūtų fizinis efektas panašus į virimo, kaip perspėjo Regis.

Dezinfekuokit, pvz., baliklio tirpale ir gal neišradinėkit mikrobangių:)

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Infekcija

Standartinė Maegnar »

Manau klausimas buvo del mikrobu zuties nuo mikrobangu, o ne nuo temperaturos.
Edit: Peckelis buvo pirmesnis :)

Vartotojo avataras
aivan
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2013-06-30, 21:11

Re: Infekcija

Standartinė aivan »

panasei masciau, bet protingesniu visada malonu paklausyti;)

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Na, mielieji, duosiu galvosūkį: viriau mėrceną su pretenzija į oktoberfestą. Vienas virimas, vienodai aušinta, vienodai dezinfekuota VISA įranga ir cukrus pilstymo metu. Skirtumas tik mielėse: viename fermenteryje buvo S-23, kitame - Mauribrew 497. Su S-23 alus superinis. Su 497 - nurūgštėjo.

Klausimukas: ar sausos mielės iš pakelio galėjo būti infekcijos šaltinis?

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Vienodai dezinfekuota = abu fermenteriai, visi buteliai ir įrankiai dezinfekuoti tuo pačiu būdu tuo pačiu metu. Viskas dezinfekuota identiškai, tose pačiose patalpose. Klaidos nebuvo. Ne vakar alų virt pradėjau, žinau ką sakau ;)

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Infekcija

Standartinė Peckelis »

Bjaurius galvosūkius uždavinėji link nakties:) Menasi, panašų atvejį turėjo West`as. Gal jis patikslins, bet virimas buvo vienas, visa kita irgi vienodai (ir ne tiek svarbu, puikiai ar tik gerai) padaryta. Skyrėsi tik mielės. Vienam fermenteryje MauriBrew Weiss, kitam - Lallemand Danstar Munich. Jei atmintis neapgauna, nekas buvo su WEISS. Dėl ko visą tai sakau. Ogi kad visko ir tame pakelyje gali būti priberta. Ką mes žinom:)

Kad pas tave kažkur kažkas tiesiai šviesiai ne iki tikrumo dezinfekuota, tikimybė labai maža. Bet ji išlieka - mes gyvename mikrobų pasaulyje. Tai jie mums leidžia gyventi, ne mes jiems;)

Sumoje visko linkęs būčiau nustoti naudotis vieno gamintojo produkcija:)

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Infekcija

Standartinė west »

Jo būtent viriau viena kvietį dalį uždaviau su munich, dalį su mauri weis, vienas fermenteris nerūgštėjo. bet nurašiau į kvietinius ir kad mauri biški kaprizingesnės mielės vėliau pradėjo dirbt nes nedariau jokių starterių ir gal tas laikas įtakojo bacilos subujojimą. nors ką ten gali žinot .. gal ir mielės jau pakelyje buvo blogos.

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Infekcija

Standartinė Linas »

maisto pramonėje naudojami yra peteliškės (butterfly)tipo kranai, o ne rutuliniai, nes juos galima lengvai išplauti. Mūsų standartiniai kranai nuo fermenterių galima būtų prilyginti rutuliniams. slankiojančioje vietoje kaupiasi misos, kur nelabai tu ten išplauni ir kad ir kokia chlorkę naudosi ji ten nepasieks. Manau vienas išvariantų tavo infekcijos gali būti kranas, kuriuos gal reiktų kas kažkiek laiko keisti.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Infekcija

Standartinė west »

aš fermentuoju fermenteriuose be kranų. pilstau su šlangele. Jo tie kraneliai man seniai vare depresija.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

Nemanau, kad šlangas yra saugiau už kranelį. Kaip jūs juos dezinfekuojat?

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Infekcija

Standartinė Linas »

šlangas lengvai galima virint. plastmasinį kraną jeigu išvirinsi, tai jis leisti pradės. Todėl geriausiai būtų metalinis peteliškės formos kranas arba šlanga.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Infekcija

Standartinė west »

Man atrodo ženkliai saugiau nes šlangas turi sąlyti su alum tik labai trumpą laiką t.y nesifermentuoja, neprilenda mielių į kampukus ir t.t plius turi sąlyti su alum kuriame jau yra laipsnių. po pilstymo aš visa laiką išplaunu t.y nepalieku ten džiūt. prieš pilstymą dezinfekuoju pamerkdamas į peroksido tirpalą, arba praliedamas med spiritu. Na kažkaip man atrodo saugiau.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Aš jau senai nieko niekad nepalieku džiūti - po bet kurio darbo viskas yra išardoma ir mirkoma baliklio/acto mišinyje bent parą. Tik tada džiovinama. Viskas blizga akinama švara.

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: Infekcija

Standartinė runce »

tikrai netikiu, kad mielės kaltos. jei jos lėčiau užgyveno, arba iš prigimties mažiau agresyvios bakterijų atžvilgiu, tai ir nurūgštėjo tik tas alus. keisk dezinfekciją, ieškok užkrato šaltinio. jei problemos ieškosi kitur, gali ilgai ir nuobodžiai gadinti alų

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Infekcija

Standartinė Burbulas »

Aš beveik neabejoju, kad mano alaus infekcijos priežastis yra MauriBrew Weiss http://www.atvirasalus.lt/alus/receptas/5700-valentinas

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Infekcija

Standartinė Peckelis »

Matau, kad reikalinga dar šį tą papildyti:) Ko gero, negalima tiesiai sakyti, kad minėtos mielės yra tiesioginis užkrato šaltinis. Taip būti neturėtų. Labiau tikėtina, kad jos, kaip sakė Runcė, lėtesnės ir neagresyvios. Ir tiesiog nespėja užimti vyraujančių pozicijų maistinėje terpėje. Rezultatas - mūsų įvardinama infekcija. Reikia suvokti, kad namų salygomis (o ir ne tik) misa negali būti sterili. Kaip sakiau, gyvename mikrobų pasaulyje. Mūsų tikslas - sudaryti įmanomai geras salygas ir užduoti pakankamą kiekį veiklių ir agresyvių mielių, kad jos misoje užtikrintai laimėtų konkurencinę kovą ir mums kaip prizą įteiktų puikų alų.

Tokia mano nuomonė, ji visiškai subjektyvi ir nebūtinai teisinga.

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: Infekcija

Standartinė runce »

Burbulas, bent viešai nerašyk, jei jau tikrai neabejoji ir niekas tavęs neperkalbės.
Peckeli, susidaro įspūdis perskaičius tavo postą, kad vis dėlto mielės kaltos (nors ir ne dėl to, kad jos pačios turėjo užkratą). bet mano praktika rodo, kad nėra sunku pagaminti puikią misą (aeruotą ir t.t.) kad ji be mielių išbus LABAI ilgai ir nesuges, tai rodo, kad bakterijų kiekį misoje galima sumažinti iki tokio menko lygio, kad kalbėti apie mielių agresyvumą ar gedimus net nevertėtų. ir iš vis, taip ir turėtų būti, o ne balansuoti ant tokio užkrato lygio, kad kartais sugenda, kartais ne, o po to ieškoma kaltų, kur jų nėra ir dar kitiem patarinėjant (ši frazė ne Peckeliui).

taigi, tavo teiginys "Mūsų tikslas - sudaryti įmanomai geras salygas ir užduoti pakankamą kiekį veiklių ir agresyvių mielių, kad jos misoje užtikrintai laimėtų konkurencinę kovą..." mano galva turėtų būti toks: mūsų tikslas sumažinti kenksmingo užkrato lygį misoje iki tokio mažo, kad visos mielės, su visomis savo lag fazėmis ir t.t. neturėtų su kažkuo konkuruoti, o alus niekad negestų. tai TIKRAI nesunku!!!

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Infekcija

Standartinė Burbulas »

runce> Kodėl turėčiau nerašyt? Pamačiau tam tikrus sutapimus kolegų pasisakymuose tai ir dalinuosi...

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Infekcija

Standartinė Burbulas »

Ar "nekokybiškos mielės" ir "Klausimukas: ar sausos mielės iš pakelio galėjo būti infekcijos šaltinis?" nėra tas pats? Tiek to, tebūnie tai retorinis klausimas... nebekreipkit dėmesio prašau :)

BUTTON_TOPIC_LOCKED